A cukorbetegség sokáig teljesen tünetmentes is lehet. Korai felfedezése éppen ezért gyakran nem történik meg, és sokszár már csak a szövődményei (szívinfarktus, látászavar, lábszárfekély, stb) hívja fel a figyelmet a cukorbetegségre.
Mammut 2.- 1024 Budapest, Lövőház utca 1-5. 5.emelet
A cukorbetegség, vagyis a diabétesz, az egyik leggyakoribb anyagcsere-betegség, amely sokszor hosszú ideig észrevétlen marad. Az időben történő felismerés kulcsfontosságú a szövődmények megelőzésében, ezért érdemes figyelmet fordítani a jellemző tünetekre.
Bár a tünetek bárkinél jelentkezhetnek, fokozott figyelmet igényelnek azok, akiknél a családban előfordult cukorbetegség, túlsúlyosak, vagy 45 év felettiek.
Ha a fent említett jeleket tapasztalja, érdemes mihamarabb orvoshoz fordulni. Egy egyszerű vércukorszint-mérés segíthet a diagnózis felállításában. Az időben történő kezelés megelőzheti a komolyabb szövődményeket.
A cukorbetegség idejében történő felfedezésére a cukorbetegség-szűrés alkalmas. Rendelés típusa:Téma szakértője
Dr. Para Györgyi
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.
Pajzsmirigy alulműködésről akkor lehet beszélni, amikor a szerv nem termel vagy juttat elég hormont a vérkeringésbe. Emiatt alapvetően lelassul a vérkeringés, többek közt fáradtságot és hízást okozva. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont endokrinológus, belgyógyász, diabetológus nem csak azt foglalta össze, mi vezethet az alulműködés kialakulásához, de a kezelés alapjairól is beszélt.