Egyre gyakoribb, hogy Endokrin Központunk dietetikai részlegét a tartósan fogyni vágyók is felkeresik a gyors eredmény érdekében. Sokan azt gondolják, hogy a dietetikus tanácsát csak sportolók kérik ki, hogy miként tudnak teljesítményt javítani vagy izomtömeget növelni, pedig rehabilitáció során és tartós betegségek kezelésében is nagy szerep juthat az életmódváltó tanácsadásnak. Cukorbetegek, inzulin rezisztensek, szív- és érrendszeri problémákkal küzdők kapnak életmentő segítséget abban, hogyan tudnak betegségükkel együtt is teljesértékű életet élni.
„A túlsúly, az elhízás korunk betegsége és szerencsére egyre többen kérik ki szakemberek segítségét a témában. Itt nem elegendő az étkezésre figyelni… Életviteli és étrendi változás szükséges, ami hosszútávon beépíthető és tartható.” –mondta el Drégely Anikó az Endokrin Központ elismert dietetikusa az M4 Szabadidő magazin adásában. A műsorból az is kiderült, hogy a témában nem feltétlenül egy étkezési tanácsadó, hanem az egészségügyi szakember tud hatékony és hosszantartó megoldást kínálni, hiszen egy dietetikus tisztában van az emberi test alapvető funkcionális működésével.
A videó elindításához kattintson a képre
Ha már többféle fogyókúrát, diétát is próbált eredménytelenül, érdemes konzultálnia dietetikus szakemberünkkel, amennyiben életmódváltásról, tartós és egészséges fogyásról, vagy az egészséges táplálkozási szokások kialakításáról van szó.
Kattintson a szabad időpontokért!
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.
Pajzsmirigy alulműködésről akkor lehet beszélni, amikor a szerv nem termel vagy juttat elég hormont a vérkeringésbe. Emiatt alapvetően lelassul a vérkeringés, többek közt fáradtságot és hízást okozva. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont endokrinológus, belgyógyász, diabetológus nem csak azt foglalta össze, mi vezethet az alulműködés kialakulásához, de a kezelés alapjairól is beszélt.