A cickafark teát a nők teájának nevezik, mert a női medence összes szervére jótékonyan hat! Török Orsolya fitoterapeuta szakértőnk gyógynövény ajánlója.
Népszerűségét növeli, hogy számtalan más egészségügyi problémára is alkalmazható:
Külsőleg:
A kismedence gyulladásos megbetegedéseinél és aranyeres panaszoknál ülőfürdőt is készíthetünk.
Tinktúrájának fájdalomcsillapító és izomlazító hatása van.
Elkészítése és adagolása: 1 evőkanálnyi mennyiséget leforrázunk 2 dl vízzel, lefedve állni hagyjuk 15 percig, majd leszűrjük. Nem ajánlott édesítve fogyasztani. Napi adagja 2 csésze (2 dl).
Ellenjavallat:
Hormontartalma miatt nem ajánlott fogamzástablettát szedő nőknek, kismamáknak és daganatos betegeknek. A menstruációs ciklus beállításához a menstruáció befejezését követő naptól számítva 2 hétig ajánlott a fogyasztása. A vizeletet sötétbarnává festheti, emiatt nem szabad megijedni. Nagyon érzékeny egyéneknél allergiás bőrreakciók jelentkezhetnek, fényérzékenységet válthat ki.
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.