Fontos, betegek biztonságát veszélyeztető internetes visszaélésre hívja fel az Endokrinközpont minden cukorbeteg figyelmét.
A múlt héten jelent meg egy weboldal, mely Balács Csaba professzor nevével egy cukorbetegeknek szánt készítmény értékesítésére buzdítja az olvasókat. Személyét és elismert szakmai tekintélyét felhasználva, őt a cikkben szakértőként jelölve próbálja meggyőzni a potenciális vásárlókat a termék hitelességéről.
Prof. Dr. Balács Csaba és az Endokrinközpont is a leghatározottabban elhatárolódik a honlapon leírtaktól. A link létrehozója engedély nélkül használta fel Balázs professzor fotóját és tudomása nélkül hozta létre az oldalt, az itt szereplő információk a jóváhagyása nélkül jelentek meg.
Az Endokrinközpont dolgozói és szakorvosai számára kiemelten fontos a hiteles tájékoztatás, a szakmailag megalapozott kezelések alkalmazása, a páciensek biztonsága, így a cikkel kapcsolatban a hatóságok felé a szükséges intézkedést megtettük.
Kérünk minden cukorbeteget, hogy csak hiteles forrásból származó információkat fogadjanak el, építsenek be kezelésükbe, csak bevizsgált, hiteles forrásból származó termékeket, gyógyszereket használjanak!
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.
Pajzsmirigy alulműködésről akkor lehet beszélni, amikor a szerv nem termel vagy juttat elég hormont a vérkeringésbe. Emiatt alapvetően lelassul a vérkeringés, többek közt fáradtságot és hízást okozva. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont endokrinológus, belgyógyász, diabetológus nem csak azt foglalta össze, mi vezethet az alulműködés kialakulásához, de a kezelés alapjairól is beszélt.