A csipkerózsa áltermése (bogyója) természetes védelmet nyújt a hideg, szeles időben a meghűléses betegségekkel szemben, hiszen több C-vitamint tartalmaz, mint a citrom! A C-vitamin segíti a vas felszívódását.
Emellett tartalmaz még B-, K-, és P vitaminokat is. A P-vitamin kedvezően hat a hajszálerekre és gátolja a C-vitamin bomlását.
Vitathatatlan, hogy a csipkehúsból készült tea aktivizálja immunrendszerünket és antioxidáns.
Elkészítésénél a vitamintartalma miatt sohasem főzzük, hanem 1 evőkanálnyi csipkehúst 2 dl vízben szobahőmérsékleten 6 órán keresztül áztatunk. Fogyaszthatjuk hidegen vagy langyosítva, naponta akár 2-3 csészével is.
Az érett bogyókból lekvárt, szörpöt, bort és pálinkát is készítenek.
Kérdésével forduljon bizalommal Csókáné dr. Török Orsolya fitoterapeuta szakértőnkhöz. Minden kedden 15.00-17.00 óra között Török Orsolya fitoterápiás tanácsadással várja!
Rendeljen csipkebogyó teát webshopunkból: << Csipkebogyó tea >>
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.