Pajzsmirigy göb rádiófrekvenciás műtétje

Pajzsmirigy göb rádiófrekvenciás műtétje

endokrinkozpont.hu Létrehozva: 2016.11.19 Módosítva: 2016.11.21 09:38
A pajzsmirigy göbök bizonyos esetekben csak műtéti úton kezelhetőek. A hagyományos, nyitott műtétet jellemzően több hetes lábadozás követi, mely megváltoztatja a beteg hétköznapjait, aki emellett hetekre kiesik a munkavégzésből. De ma már elérhető egy humánusabb eljárás is.

Az innováció jegyében a Premier Med Egészségközpont rádiófrekvenciás göb eltávolítást végez, melynek endokrinológiai hátterét a Budai Endokrinközpont nyújtja. A beavatkozás nem jár altatással, csak pár órát vesz igénybe, és 1-2 napra rövidíti a lábadozási időt. Esztétikai problémákat sem okoz, hiszen vágás helyett egy tűszúrással szünteti meg a tüneteket. 

Az eljárást megelőzően feltétlenül szükséges egy endokrinológiai vizit, ahol a pajzsmirigy göb(ök) pontos állapotának meghatározása után, Prof. Dr. Balázs Csaba, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa, megállapítja, hogy a műtét elvégezhető-e. 

Pozitív elbírálást követően a Premier Med Egészségközpont  szakorvosainak egyike (Dr. Deák Pál Ákos vagy Dr. Doros Attila, intervenciós radiológusok) elvégzi a göb(ök) eltávolítását. 

Ebben az eljárásban a szokásos feltáró műtét helyett a göböt ultrahang vezérelt tűvel a kezelőorvos megszúrja, majd ez a tű a rádiófrekvenciának köszönhetően felmelegszik, ami elpusztítja a göböt alkotó kóros sejteket. Az eljárás olyanok esetében is elvégezhető, akik számára a nyitott műtét túl nagy kockázattal járna, vagy korábban volt már pajzsmirigy műtétjük.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK