Szkladányi-Szabó Lucia, az Endokrinközpont dietetikusa egy mennyei muffin receptet osztott meg, amely laktózmentes, cukormentes és legfőképp IR barát.
Mammut II. - 1024 Budapest, Lövőház u. 1-5.
Inzulinrezisztencia és cukorbetegség esetén, egy meghatározott szénhidrát tartalmú, speciális diétára van szükség azért, hogy a vércukor és az inzulin szintet stabilizálni tudjuk. Néhányan, a kezdeti időszakban az oly divatos paleolit diéta felé fordulnak, ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Hogy miért, arra Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa ad választ.Kapcsolódó cikkünk
Ezért nem ajánlott a paleolit diéta IR esetén
A vajat a csokoládéval vízgőz felett olvaszd fel, majd tedd félre. A tojásokat az eritrittel habosra kell keverni, majd a narancslevet és a lekvárt hozzáadni. A lisztet mérd ki, a sütőport pedig keverd hozzá. A tojásos keveréket a sütőporos liszttel keverd össze, majd add hozzá a felolvasztott csokoládés keveréket. Töltsd muffin formába a tésztát, egyenletesen elosztva. (Ha nem szilikonos a muffin forma, ne felejtsd el kiolajozni, vagy papír kibélelni.)
180°C-os sütőben, 20-25 perc alatt elkészül az ízletes muffin.
1db muffin energia- és tápanyagtartalma: 161 kcal
Fehérje: 3 g
Zsír: 11 g
Szénhidrát: 8 g
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
Téma szakértői
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.