Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdv,
Nekem egy olyan kèrdèsem lenne,2 hònapja kiderült inzulinrezisztenciàm van.Endokrinològushoz voltam ès ő írt fel merkformint ,hogy szedjem ès 3 hònap mùlva kellene vissza mennem hozzà.Közben viszont terhes lettem ès nem tudom most szedhetem e a merkformint.Van időpontom hozzà de csak egy hònap mùlva az meg elèg sokàra van ezèrt írtam ide.Egy kèt helyen utàna olvastam de nagyon megoszlanak a vèlemènyek a szedèsèről ezèrt is kèrnèk tanàcsot.
Vàlaszàt előre is köszönöm
Tisztelt Mecz-Soltèsz Adrienn!

Mielőbb jelezze szakorvosának a terhességet, sajnos ezzel valóban nem tud várni egy hónapot.

Üdvözlettel,
Dr. Iványi Tibor

Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő!

A vérvizsgálatok eredményéből Hashimoto betegségre gyanakszom a magas ATPO érték miatt. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e kezelni az alábbi eredmények mellett.
Tsh supersens.: 2.342 mU/L
T4: 13,31 pmol/L
T3: 5,16 pmol/L
ATPO: 159,27 U/mL
Thyreoglobulin AAT: 34,0 UI/mL
Thyreoglobulin: 0,607 ng/mL
TSH receptor AT : 0.800 IU/L

Válaszát előre is köszönöm!


Tisztelt Tenczelné Bernát Judit!

Labor eredmények kiértékelésére csak konzultáció keretén belül van lehetőség, sajnos ezen a felületen nem tudunk ebben segíteni.
Üdvözlettel,
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Üdvözlöm!

Szeretném megkérni, hogy nézze meg nekem, hogy az értékek alapján felmerül-e az inzulinrezisztencia gyanúja.
Vércukor
0' 4,80 mmol/l
60' 5,60 mmol/l
120' 5,70 mmol/l

Inzulin
0' 6,80 mIU/l
60' 22,80 mIU/l
120' 28,70 mIU/l

Tsh 0,031 mIU/l
Szabad T3 4,06 mIU/l
Szabad T4 11,69 mIU/l

Homa2 index 0,90 (ez hogy jött ki? Nem a 0' vércukor és inzulint kell összeszorozni, majd 22,5-tel osztani?)

Köszönettel:
Szilvia
Kedves Szilvia!
Sajnos orvos válaszol oldalunkon nincs lehetőség labor eredmények kiértékelésére, csak kimondottan konzultáció keretén belül belül tudnak szakorvosaink ilyen jellegű kérdésekre válaszolni.
Üdvözlettel,
Boda Erika
Asszisztens.
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Kedves Professzor Úr!
Szeretnek önhöz bejelentkezni mert Pajzsmirigy hashimoto alulmukodest állapítottak meg nalam! Szeretném a segítséget kerni! Tisztelettel: Eignerne Bende Gabi
Tisztelt Bende Gabi!
Kérem hívja a központi telefonszámunkat a könnyebb egyeztetés érdekében.
06704319728
Üdvözlettel,
Boda Erika.
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Az eredményeim a következők:
Éhgyomri vércukor 0 : 5,3 mmol/L
60 perc: 9,7 ; a 120 perces: 8 mmol/L
Éhgyomri inzulin 0: 17,10 mikroU/ml
60 perces:201,9 ; 120 perces: 232,10.
Homa2 index:2,2
Az lenne a kérdésem,hogy az eredményeim alapján fennáll-e inzulinrezisztencia?
Hasimoto pajzsmirigy beteg vagyok,hasi hizásom és elég száraz a böröm.
Tisztelt Varga Enikő!
Sajnos nyilvános felületen nincs lehetőség labor leletek kiértékelésére, kérem jelentkezzen be egy konzultációra.
Üdvözlettel,
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy ez alapján a hőgörbe alapján: https://kepkuldes.com/image/SJOp27
mikor lehetett a peteérésem?
Tisztelt Vivien!

Sajnos nem látok hőgörbét, de ezzel a kérdéssel forduljon nőgyászászához vagy léteznek kalkulátorok amik hozzávetőleg tudnak választ adni a menstruáció időpontját illetve a ciklus hosszát kell megadni.
Üdvözlettel,
Dr. Koppány Viktória.
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Az lenne a kérdésem, hogy lassan 1 éve hirtelen meghíztam (+10-15kg), elkezdett nagyon hullani a hajam, de ezt be tudtam annak hogy sajnos volt egy abortuszom. Ha sokat ettem, ha keveset, akkor se mozdult meg a súlyom. Illetve a lábam is lassan 1 éve terhelésre be keményedik és be görcsöl, annyira hogy valamikor rá se tudok állni. A futás, lépcsőzés olyan szinten megterheli az egész testem, lábam, illetve annyira el fáradok mintha futottam volna 10 percet sprintelve. Nem tudom milyen irányba induljak el, hogy hova menjek ezekkel a problémáimmal. Köszönöm válaszát.
Kedves Cintia!
Kérem keresse fel háziorvosát ezzel a panasszal vagy jelentkezzen be egy endokrinológushoz konzultációra.
Laborra illetve ultrahangos vizsgálatra is szükséges lehet.
Étkezését is szükséges lenne átbeszélni egy dietetikai kiegészítő konzultációra is érdemes lehet elmenni.
Üdvözlettel,
Dr. Iványi Tibor
Tisztelt Dr Nő /Dr Úr!

Tudom hogy kizártnak tartott dolog, de másodszor történik meg velem, lehet hogy én vagyok az ezerből az egy. 62 éves nő vagyok, 2017 óta van diagnosztizált Hashimoto szindróma melletti pajzsmirigy alulműködésem, a jobb lebenyen pedig egy kisebb göb. Eleinte Letroxot szedtem, fokozatosan felemelve 75 mikrogramra. Nem megfelelő felszívódás, és némi mellékhatások miatt került lecserélésre, azonos hatóanyag mennyiséget tartalmazó Syntroxine-ra. Tíz napon belül elkezdtek feszülni a melleim, fájt a hasam, véreztem. Egészségügyi kaparásom is volt, de ezt követően sem múltak a panaszok, így fokozatosan elhagytam a pajzsmirigy gyógyszer szedését. Hamarosan el is múltak a panaszaim. Kilenc hónap gyógyszermentesség után, a továbbra is fennálló pajzsmirigy elégtelenség miatt most Euthyroxból kaptam napi 37,5 mikrogramot. Nyolc-kilenc nap múlva megismétlődtek a fenti panaszok, így megint le kellett tennem a gyógyszert. Szeretnék segítséget kérni, hogy mi a lehetséges megoldás számomra, illetve mik a kilátásaim? Sajnos mindig is érzékeny voltam a hormonokra, szteroidokra. Pollenallergiám van kb negyven éve, az Aeriust szedem hosszú évek óta szezonálisan. A vércukorszintem 5,5 és 6,5 között mozog éhgyomorra. Válaszukat előre is nagy tisztelettel köszönöm. Üdvözlettel
Ágnes
Tisztelt Haman Ágnes!
Sajnos ezt csak a vizsgálatot végző szakorvos tudja megválaszolni Önnek, kérjük jelentkezzen be egy konzultációra és hozza magával az eddigi leleteit.
Üdv. Prof. Dr. Góth Miklós PhD
Prof. Dr. Góth Miklós PhD
Prof. Dr. Góth Miklós PhD endokrinológus
Tisztelt Cím!
Érdeklődnék, milyen formában lehetne hashimotó fogyókúrás étrendhez jutni.
Előre is köszönöm: Csider Éva
Tisztelt Csider Éva!
Dietetikusaink szívesen segítenek Önnek, kérjük hívja a Központi számunkat időpont egyeztetésre.
06704319728
Üdvözlettel,
Boda Erika
asszisztens.
Kedves Doktornő/ Doktor Úr!

2 évvel ezelőtt derült ki, hogy autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok. Jelenleg 50mg Letroxot szedek. Anno az endokrinológus annyit mondott, hogy próbáljak jódszegény diétát tartani. Az lenne a kérdésem, hogy a jód kerülése vonatkozik e a műtétek során használt jódra/betadine-ra is? Épp egy nőgyógyászati műtét előtt állok, és a doktor úr annyit mondott, hogy a sebet belül ezzel fogja fertőtleníteni. Szólnom kéne, hogy valami mást használjanak fertőtlenítésre?

Köszönettel:
Anna
Tisztelt Nagy Anna!
Igen, mindenképp szólni kellene, hogy alkalmazzanak más fertőtlenítőt.
Üdvözlettel,
Dr. Polyák Annamária
Dr. Polyák Annamária
Dr. Polyák Annamária endokrinológus, diabetológus

Hírek

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek
Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Az adiponektin egy olyan hormon, amely a zsírszövetben szabadul fel és amely befolyással van az inzulinérzékenységre és a gyulladásokra. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista arra hívja fel a figyelmet, hogy alacsony szintje olyan állapotokkal van összefüggésben, mint az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség és az érszűkület.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK