Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Egészségközpont!

Rengeteget olvastam arról hogy jó-e a szervezetnek a cukor.
Már nem tudom eldönteni, de azt látom hogy a daganatos betegeknek kimondottan ártalmas a cukor.
- Milyen "cukrot" vagy cukorhoz hasonlító anyagot lehetne használni a sima kristálycukor helyett ami a legegészségesebb? (glikémiás index, felszívódási idő, esetleg lúgosító)
- A mai világban az étkezési szokásaink miatt a szerveztünk erősen savasítottá vált.
Mik azok az ételek amik lúgosítják a szervezetet?

Köszönettel:

S. Zoltán
Kedves Zoltán!

A szerveztünk számára a cukor felesleges üres kalóriát jelent, ettől független heti 1-2 alkalommal kis mennyiségben fogyasztva nem jelent problémát egy egészséges szervezet számára.
Az elsavasodás problémája sokkal inkább egy divathullám, mintsem valós félelem. Az étkezéssel egyébként sem lehet a vér pH értékét befolyásolni, maximum a vizelet pH értékét lehet kis mértékben savas vagy lúgos irányba tolni.
Édesítésre javasoltak elsősorban a természetes, alacsony energia tartalmú édesítőszerek, mint például az eritrit, vagy stevia.

Varga Dóra
T.Szakértő!

3 missed ab-n vagyok túl.
Azt szeretném kérdezni,hogy 2,64-es TSH érték okozhat-e magzatelhalásokat?
Ezen kívül az inzulinom volt magasabb ami 0 perces:12, 60 perces:62 és a 120 perces: 56 volt.Ezek az értékek vajon okozhatják a missed ab-okat?

Köszönöm!P.Vera
Kedves Vera!

A legoptimálisabb TSH érték 1-2 között van gyermekvállalás tervezése alatt.Mindenképpen keressen fel egy endokrinológus szakorvost az értékek normál tartományban tartása végett.
Központunkban Dr.Koppány Viktória szakterülete az endokrinológián belül az inzulin rezisztencia.
Tisztelt Doktor Ur,No!

Vercukor terheleses vizsgalatom eredmenyei a kovetkezok.Ehgy:5,05
1 oras:7,38
2 oras:4,94
75 gr glukoz elfogyasztasa utan.
A vizsgalat azert keszult mert terhessegem alatt 2 eve a hataron volt az 1 es 2 oras eredmenyem is.
Csaladorvosom nem javasolta a vizsgalat megismetleset,en viszont ragaszkodtam hozza.
33 eves vagyok,63 kg,164 magas.
Szeretnem megkerdezni,hogy a leirt ertekek alapjan jo az eredmeny?Valaszat koszonom szepen.
Tisztelettel.Anna
Jó ez eredmény, nincs cukorbetegsége. (Inzulin szintek nélkül inzulin rezisztencia nem diagnosztizálható.)

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Szakértő!

26 éves nő vagyok, két éve hagytam abba a fogamzásgátlót, két hónapja biztosan tudom, hogy van peteérésem. (hőmérőzés+érzem is)Az arcom és a hátam tele van pattanásokkal még most is, talán kicsit javult. Fáradékony vagyok, alacsony a vérnyomásom, a hemoglobin szintem mindig 106 körül mozog. 165 cm magas vagyok és 60 kg. Elmentem hasi ultrahangra és pajzsmirigy ultrahangra, mert kisbabát szeretnénk hamarosan és kiváncsi voltam, hogy minden rendben van-e mielőtt neki állunk próbálkozni. A hasi ultrahangon találtak egy 4,4 mm-es kehelykövet a jobb vesémben, arra kőtörő füvet kaptam, amit napi 3szor kell szednem. A pajszmirigy ultrahangon találtak a jobb lebenyben 3 db göböt egy 6mm-est, egy 7mm-est és egy 8mm-est, a bal lebenyben is 2 db göböt egy 10mm-est és egy 7mm-est. A pajzsmirigy lebenyem kissé megnagyobbodott, reflektivitásuk inhomogénen fokozott. A nyálmirigyek szerkezete megtartott, kórosan megnagyobodott nyirokcsomó nem mutatkozik.
A TSH-m 2011.11.16-án 2,39 és 2014. 04.30.-án 1.65 volt. A T4 értékem 2015.12.21-én 72 (határ:71-142). Meg vagyok ijedve a göbök miatt. Kérem, segítsen mit csináljak, mit jelent ez.

Köszönettel:
HE
Tisztelt Eszter !



A leletek alapján kiegészítésként pajzsmirigy ellenes antitest vizsgálatot javaslok ás annak tükrében dönteni a jódpótlásról.



Üdvözlettel,



Dr. Tar Attila
Tisztelt Szakértő! Egy éve sokkal ingerlékenyebb vagyok,robbanékonyabb,túl reagálok dolgokat,ilyenkor légzésem szaporábbá,és nehézkessé válik,van hogy nyugalmi állapotban is,stresszhatás nélkül.Mérsékelt pajzsmirigy megnagyobbodást diagnosztizáltak,és egyszer pajzsmirigy túlműködést viszont a megismételt TSH,T3,T4 vizsgálat meg pont minimális alúlműködést mutatott.Egy év alatt 10 kg-ot fogytam,a túllégzéses dolgok napi szinten meg vannak.A WMA értékem majdnem a háromszorosa a laborértékben megengedettnek.Ön szerint az MR alkalmas arra hogy kimutassa a probléma forrását?Lehet ezt valami módon kezelni?Mert ezek a szapora nehéz légzéses tünetek rendszeresen jönnek,és tönkre teszik az életemet.A munkavállaló képesség határát súrolom.Válaszát nagyon várom,tisztelettel István UI: Voltam cukorterhelésen is 2 óra múlva a cukor értékem nem változott semmit illetve még kicsit csökkent is,4,7 értéket mértek
Kedves István!

Panaszai alapján biztosan pajzsmirigy problémája van, így kérem keressen fel egy endokrinológus szakorvost.
Amennyiben van lehetősége vérvételre ismételtesse meg a TSH,T3,T4,a-TPO,a-Thyreoglobulin szintet.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/Úr!

Megszeretném kérdezni,hogy mi a véleménye,segíthetnek-e a hormonproblémákban a homeopátiás készítmények?

Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat!

Üdvözlettel:

Zoé
Kedves Zoé!

Igen hatással vannak a hormonrendszerre.
Tisztelt Szakértő!

Terheleses vercukor es inzulin vizsgalat keszult,aminek az eredmenyei a kovetkezok:
Éhgyomri glucose 5,27 mmol/L
60 perces - 7,71 mmol/L
120 perces - 5,83 mmol/L
Ehgyomri inzulin - 13 μU/mL
60 perces -65,9 μU/mL
120 perces- 29,1 μU/mL

On szerint fennall inzulinrezisztencia?
3 sikertelen lombik kezelesen vagyok tul...szukseget latja metformin szedesenek?sovany testalkatu vagyok.

Valaszat elore is koszonom!!!
Tisztelettel,
Kedves MK!
Igen, adnék metformint- a 60 perces kiugró érték miatt is.

Koppány Viktória dr.
Tisztelt Doktornő !

Nemrégiben felkerestem a nőgyógyászom azzal a panasszal, hogy nem rendszeres a mensesem 2 havonta jön meg körülbelül.
Élősszőr egy cisztát látott, ami megrepedt. Azzal nem is foglalkozott nagyon, rá 2 hétre megjött a vérzésem. Aztán vissza kellet mennem, mert ugyan az volt a problémám, hogy késik elég hosszú ideje már. Ott a hüvelyi ultrahangon rengeteg tüszőt látott.
Elküldött teljes Hormon kivizsgálásra és az eredményeim a következők: TSH 3,600 mIU/L, LH 15,52 U/L, FSH 9,28 U/L, pROLAKTIN 542 mIU/L ÖSZTRAIDOL <73 pmol/L PROGESZTERON 2,5 nmol/L tESZTOSZTERON 1,7 nmol/L HOMA-IR 1,2

Az értékeim alapján BROMOCRIPTIN-RICHTER 2,5 MG tabtátt kaptam napi 2x kell szednem. 3 hónap után vissza kell mennem és tájékoztatni a Doktort ,hogy van-e valami változás.

Az értékeimmel kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést.
A hormon értékeim mire utalhatnak ?
Nem tudom hogy egyaltalán van e peteérésem és hogy ezek az értékek utalhatnak e PCO-ra?
Egy Endokrinológus többet tudna mondani nekem ?
Ez a gyógyszert, amit kaptam, ez mire ad megoldást?

Eddig az életem során nem szedtem gyógyszert, és most ezért is ijedtem meg. Ezt a gyógyszert muszáj lenne beszednem, vagy van helyette esetleg alternatív megoldás ami a problémámon segít.


Egyenlőre nem szeretnék gyermeket, de pár éven belül tervezem és szeretném megtudni, hogy az értékeim alapján milyen esélyem van a gyermekvállalásra?

Most kell majd mennem nemsokára a 21. napi vérvételre.
Ez a gyógyszer amit kaptam befolyásolja-e a vérvételem eredményét? Érdemes lenne utána elkezdenem csak a gyógyszer szedését?

Köszönettel: B. F.
Kedves Flóra!
Pcos-re utalnak a leletei. Nem valószínű, hogy van peteérés.
A magas prolaktin is a pcos következménye, erre kapja a Bromocriptint.
Inzulin rezisztencia vizsgálat történt ( vércukorterhelés inzulinszintekkel)?
Várom szeretettel, ha gondolja.

Koppány Viktória dr.
Szeretnék utána járni a pajzsmirigyem működésének. PCO-s vagyok,újabb gyermeket szeretnék és mostanában erősen gombócérzés van a torkomban. Kihez jelentkezheznék be? Lehetőség szerint vérvételt és ultrahangot is szeretnék. Hozzávetőlegesen milyen költségekkel számoljak? Köszönöm
Kedves Szilvia!

Dr.Koppány Viktória doktornőt tudom javasolni, kedden és csütörtökön délután 14 órától rendel.Az első vizit díja 14500 ft, 20 perces vizit idővel dolgozik.
Kérem amennyiben szeretne bejelentkezni hívja a 36/70 431 9728-as telefonszámunkat.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Hölgyem/Uram!

Menstruációs zavar miatt elküldött a nőgyógyászom terheléses cukor érvételre, ahol inzulinszintet is mértek.Az éhgyomri glükóz és inzulin értéke is normális volt, azonban a 120 perc elteltével az inzulinszintem 8,46 µU/ml a 22-79 referenciaértékhez képest, a glükóz referencia értéken belül volt. Emellett a D-vitaminszintem is alacsony lett,más hormonális eltérés a vérvétel eredményben nem látható.
Érdeklődni szeretnék,hogy az alacsony inzulinszintet a 120 perc elteltével mi okozhatja,illetve mit javasol, mit tehetek a növelése érdekében,kihez forduljak?
Szíves válaszát előre is köszönöm!
Orsiii
Kedves Orsiii!

Mindenképpen keressen fel egy endokrinológus szakorvost.Központunkban Dr.Koppány Viktória drnőt tudom javasolni.

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK