Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor úr!
Kisfiamnál felmerült a korai nemi érés gyanuja, és a doktornő a kézröntgen és a hormonvizsgálat után említett egy terheléses hormonvizsgálatot. A szeretném megkérdezni, hogy mit takar ez a vizsgálat, és hogyan zajlik.
Köszönettel: Monika
Kedves Érdeklődő!

Kérem adja meg elérhetőségét,hogy feltudjuk venni Önnel venni a kapcsolatot a könnyebb egyeztetés érdekében.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm!

Ha régebb óta pajzsmirigy alulmüködésem van és a prolaktin szintem is magas, férfi létemre, akkor az első lekezelése automatán megoldja a prolaktint is, vagy gyógyszert kell szedni?

Csak mert a pajzsmirigyem javul a prolaktinszintem viszont elég magas még így is, hogy szinte majdnem megfelelő a pajzsmirigy szintem.

Biztos hogy pajzsmirigy alulmüködés okozhatta, vagy lehet esetleg daganat?
Tisztelt Csaba!

Köszönöm megtisztelő bizalmát.Ön sok információt leírt és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdése világos és érthető, de a legnagyobb sajnálatomra a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte. Az egyes laboratóriumi módszerek ugyanis nagyon eltérőek, ezért a vizsgálatok értékelésében a laboratórium orvosai és kezelőorvosai lehetnek segítségére, akik ezeknek az információknak a birtokában vannak "validálják" az eredményeket.
Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet,kórtörténetet, labor és ultrahang eredményeket egyben értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk.

Üdvözlettel:Dr.Németh Attila
Tisztelt Doktor Úr/Nő,

Azzal a kérdéssel fordulnék önhöz,hogy PCOS diétában hogyan kell kiszámítani azaz mennyi a napi szükséges CH bevitel. 176cm magas vagyok és 65kg.
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Kedves Anikó!
Attól függ, hogy mennyi a fizikai terhelése egy nap. Az Ön BMI-je 20.983, vagyis nem kell fogynia. Nem sportolós napokon 160-170 grammot javasolok 5-6x étkezéssel (pl.: 30-25-50-25-40-10 gramm reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna- vacsora, utóvacsora leosztással, 8-10-13-16-19-20.30 óra körül), sportolós napokon plusz 20 gramm szénhidrátot.
Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Szakértő!

A férjemmel 5 hónapja próbálkozunk egy kisbabával. Az 1. hónapban rögtön össze is jött a baba, de az 5. héten spontán elvetéltem. Előző hónapban úgy döntöttem, utánajárok a dolgoknak, és nem várok tovább. Csináltattam teljes vérképet vizelettel, ahol mindent rendben találtak. A hónap elején pedig csináltattam hormonvizsgálatot. Ennek eredménye a ciklusom 5. napján a következő lett:
TSH: 2,800 mIU/L Referencia: 0,400 - 4,500
FT4: 15,23 pmol/L Ref.: 11,50 - 22,70
FT3: 5,17 pmol/L Ref.: 3,50 - 6,50
Anti-TPO: 35,6 IU/mL * Ref: 0,0 - 35,0
FSH: 9,2 IU/L foll: 2,8 - 14,4
LH: 5,3 IU/L foll: 0,5 - 12
Ösztradiol: 133,0 pmol/L foll: - 587, ov: 124 - 1468
Cortisol: 486,0 nmol/L Ref.: 138,6 - 690,0

Ön mit gondol a fenti eredményekről? Ha jól tudom, ugyan a TSH-m referencia értéken belül van, mégis magas a babavállaláshoz. Ez utalhat pajzsmirigy problémára? Az Anti-TPO-m is magasabb mint az átlagos.
Az FSH-LH arány is adhat okot aggódásra?
Lehetséges, hogy a fenti értékek miatt vesztettem el a babát, és emiatt nem tudok azóta sem teherbe esni?

Mióta elterveztük, hogy babát szeretnénk, terhesvitamint, D3 vitamint, szelént, E vitamint, méhpempőt és málnarügy kivonatot is szedek, és próbálok minél egészségesebben, tudatosabban élni.
Kedves Nikol!
A ciklus 21. napján csináltasson prolaktin és progeszteron leleteket is!
A küldött leletek alapján semmi akadálya, hogy újra teherbe essen, de a 21. napit meg kellene nézni. A TSH jó, az anti TPO csak kicsit emelkedett, normál a pajzmirigy működés.
Inzulin rezisztencia vizsgálat is javasolt ( vércukorterhelés során 0-60-120 perces vércukor+inzulin szintekkel) !

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Dr. Koppány Viktória!

Amenorhea alatt a következő értékeim lettek.
02.11-én volt megvonásos vérzésem.

04.13
tsh 1.247 mIU/L
fsh 7,6IU/L
lh 2,52 mIU/l
prolactin 155,2 mIU/L
ösztradiol kisebb, mint 10pg/ml
progeszteron 0,2 ng//ml
tesztoszteron 0,57 nmol/l

05.08 vc. értékek
0' 4.7 mmol/l inzulin 3.0mIU/L
60' 6.2 mmol/l inzulin 56.5 mIU/L
120 3.7 mmol/l inzulin 13.0 mIU/L

04.20 amh: 8.7 ng/l

06.12-én után mindkét petefészekben számos follikulus. Nőgyógyász pco. t mondott, felírt a a meforalt.

kérdésem az lenne, hogy valóban szedjem e, illetve ha igen nem kéne mellé diéta is? gyereket nem szeretnék, úgyhogy a qlaira fog. tablettát is felírta.

válaszát köszönöm! Györgyi
Kedves Györgyi!
A fenti leletek alapján egyetértek a nőgyógyásszal.
Meforal, Qlaira, diéta- mind a 3 kell!

Dr.Koppány Viktória
Kedves Doktor Nő/Úr!
A párommal babát szeretnénk, de már egy jó ideje nem jön össze. Nőgyógyászhoz fordultam, mivel időközben a menstruációm is elmaradt. ennek már 4 hónapja. Az orvosom elküldött vérvételre. Teljes labor, terheléses cukor, pajzsmirigy és prolaktin. A cukor jó eredményt hozott, viszont a TSH értékem 6 fölött lett, a többi minden jó. Ezután következett az UH, ahol megállapították, hogy mindkét petefészkem tele van cisztával, azaz PCOS "betegségem" van. Azt mondták, hogy keressek egy endokrinológust, aki rendbehozza a pajzsmirigyemet, és akkor el fognak múlna a ciszták. Addig esélytelen, hogy teherbe essek.
Az endokrinológus fél szem 50 mgs Euthyroxot írt fel. Kb. egy hónap múlva kell mennem kontrollra.
( 172 cm magas vagyok és 71 kg )
A kérdésem az lenne, hogy Ön mit gondol, megfelelő a gyógyszer, amit kapok? Illetve, hogy ilyen esetben mennyi ideig kell gyógyszert szedni, hogy bekövetkezhessen a teherbe esés?
Mit tehetek még azért, hogy minél hamarabb sikerüljön?

Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Szeléné!
A pajzsmirigyre adott gyógyszer megfelelő!
A teherbeesést azonban nem csak a pajzsmirigy befolyásolja! a PCOS, is, az pedig nincs kezelve.
Megnézném azért a többi leletét is, ha gondolja!
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr.
Kedves Doktor úr,
36 éves vagyok, és mivel 2 éve próbálkozunk sikertelenül, elküldtek hormon vérvételre. Szeretném kérni a véleményed a következő értékekkel kapcsolatban.
Ciklus 3. napján:
TSH 3,240 mIU/L;
FSH 7,30 U/L;
LH 4,84 U/L;
Ösztradiol 211,9 pmol/L;
SHBG 74,20 nmol/L
kortizol 330,1 nmol/L
Ciklus 21. napján: még nincsennek meg az eredmények.
Köszönettel, Erika
Kedves Erika!
Minden laborban más a normál értéktartomány. Ezt a leletek mellett zárójelben szokták közölni. Legyen kedves, scannelje be az eredeti leleteket, és azt küldje el nekem!

Üdvözlettel: Békési dr.
Tisztelt Szakértő!
Noradrenalin vizsgálatom volt,24 órás vizelet gyűjtés.Szorongásos jellegű tüneteim vannak,pl szapora nehézlégzés,sorbanállásnál,várakozásnál főleg.Eltérő alacsony vagy magas noradrenalin szint következtében lehetnek ilyen tüneteim?ha igen,és bebizonyosodik(még várok az eredményre) gyógyszerrel meg lehet szüntetni ezeket a tüneteket,és a magas noradrenalin szintet?ha igen milyen féle gyógyszerek vannak erre a célra?Tisztelettel várnám válaszát
Kedves Betegünk!


Először is kellene tudni, hogy pontosan milyen laboratóriumi értékei vannak. A vizeletből a noradrenalin lebontási termékét is szoktuk mérni. Ez még biztosabb diagnózist ad. Ha tényleg emelkedett értékei vannak, az tünete lehet egy bizonyos hormonális betegségnek, és ebben az esetben magát a betegséget kell kezelni és nem a tünetet. Egy szóval több információra lenne szükség kérdésének megválaszolására.


Üdvözlettel: Békési dr.
Tisztelt Doktornö/úr!A TSH-0.25-Ft-4=19.7 stsh:0.527 Ft3:3.9 TRAK:1.6 Letrox 125mg-ot szedek de sajnos a Basedow-kór még mindig megvan.Sugár kezelést kaptam a dülledt szemeimre, és és volt alsószemhéj mütét.Ön szerint,várható végleges gyógyúlás a Basedow-kórból? Válaszát elre ia köszönöm!
Tisztelt Ildikó!

köszönöm megtisztelő bizalmát.Ön sok információt leírt és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdése világos és érthető, de a legnagyobb sajnálatomra a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte. Az egyes laboratóriumi módszerek ugyanis nagyon eltérőek, ezért a vizsgálatok értékelésében a laboratórium orvosai és kezelőorvosai lehetnek segítségére, akik ezeknek az információknak a birtokában vannak "validálják" az eredményeket.
Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet,kórtörténetet, labor és ultrahang eredményeket egyben értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk.

Üdvözlettel:Dr.Molnár Jeannette
Tisztelt Cím!

Teljes elkeseredésemben írok már Önöknek. Nagyon sok panaszom van amire nem találom a magyarázatot. Hajhullás, vércukorszint ingadozás, oktalan hizás, ekcéma, fáradtság, hallásromlás, alacsony vérnyomás, hőingadozás. 30 éves vagyok.

Voltam terhelésen, es pajzsmirigy vérteszten az eredmények a következők:

Glükóz 0:4.9
Glükóz 120; 4.7
Inzulin 0; 13
Inzulin 120: 22
Tsh: 1,26
T4:12,61
T3;5,5
Antii Tpo: 1,5

Ezek a leletek indokolják a panaszaimat?

Köszönettel,

Renata
Kedves Renáta!
Ezek a leletek szerencsére rendben vannak. Ciklusa szabályos? Nem merült fel esetleg PCO irányú kivizsgálás? Esetleg étel allergia?
Tisztelettel
Koppány Viktória dr.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK