Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő?

Érdeklődni szeretnék, hogy 6 hetes terhesen káros-e a palástfű tea fogyasztása (napi 2 csésze kb. 2dl/csésze)?
Eddig ittam de kb. 1 hete felfüggesztettem a tea fogyasztását, mivel az interneten újabban "nem javasolják" terheseknek.

Árthat a babának vagy már ennyi idősen szükségtelen inni?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Andrea
Kedves Andrea!

Semmilyen káros hatása nincs.
Kedves Doktrornő!

38 éves vagyok és mostanában ért csak meg, h szeretnék babát. Néhány hónapja próbálkozunk, de eddig semmi.
Milyen vizsgálatokat javasol, h megnézzük, h minden rendben van-e.
Köszönettel,
Ada
Kedves Ada!

Hormonszintek vizsgálatára(prolaktin,progeszteron,ösztrogén)pajzsmirigy hormonokra mindenképpen szükség lehet.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Jó napot!
23 éves vagyok, a napokban voltam vérvételen, aminek eredménye alapján ( TSH: 5,83/0,38-4,2/ szabad T4 15/12-22/) házi orvosom enyhe pajzsmirigy alulműködést állapított meg. Mivel fogamzásgátlót szedek lassan 4 éve, ajánlotta hogy próbáljak ki egy másik fajtát (előző nap voltam nőgyógyásznál is aki pont felírt egy másikat pattanások miatt) Az új gyógyszer 3 hónapos szedése után javasolta a kontroll vérvételt. Azt szeretném megkérdezni, hogy valóban nem kell még gyógyszert szednem erre az alulműködésre? Vagy, jobb lenne ha elmennék egy endokrinológushoz és már most elkezdeném a hormonpótlást?
Köszönöm válaszát!
Kedves Érdeklődő!

Kérem jelentkezzen be Dr.Koppány Viktória drnőhöz vagy aBékési Gábor Tanár Úrhoz. a 36/70-431-97-28-as telefonszámunkon.

Üdvözlettel:Nagy Anett
A pajzsmirigy jobb lebenye 25*25*59 mm nagyságú, kp. harmadában egy 5 mm-es belső echokat tartalmazó cystosus képlet látható. Mellette egy 6*7 mm-es echoszegény udvarral határolt szolid göb mutatható ki, valamint elszórtan néhány 3-4 mm-es echoszegény göb látható. A pajzsmirigy bal lebenye 30*24*58 mm nagyságú, felső harmadában egy 10*14 mm-es echoszegény udvarral határolt szolid göb ábrázolódik.
Az isthmus vastagsága 4 mm. A nyaki nagyerek mentén megnagyobbodott nyirokcsomó nem látható. A nyaki nagyerek lefutása megtartott.
Vél.: struma diffusa et nodosa
javasolt: endokrinológiai vizsgálat
Kedves István!

Dr.Németh Attila Főorvost tudom javasolni,akihez a 36/70-431-9728-as számunkon tud bejelentkezni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!

Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi problémámmal hová forduljak. Gyerekkorom óra jelentkező tünet a hajhullás, a homlokom két oldalán ahogyan a férfiaknak is szokott kezdődni a kopaszodás, nekem is van két majdnem kopasz foltom, apró babahajak nőnek csak a területen. Egészen régre kb 15 évre nyúlik vissza a tünet, de mindeddig nem rosszabbodott. Voltam többször is orvosnál emiatt, de konkrét választ nem tudtak adni arra, mi okozhatja problémát, ezért le is mondtam róla, hogy kiderítsem. Viszont kb. fél éve elkezdett rosszabbodni a dolog, már nem csak a homlokom két oldalán jelentkezik, hanem a hajvonalam is egyre jobban feljebb kúszik.

Szeretnék tanácsot kérni, hova forduljak az ügyben, önök tudnak-e ebben segíteni?
Kedves Szandra!

Kérem jelentkezzen be a 36/70-421-9728-as telefonszámunkon.Dr.Koppány Viktória drnőt vagy Dr.Németh Attila Főorvos Úrat tudom javasolni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!


Leletemmel kapcsolatban lenne kérdésem. Hashimotot állapítottak meg, és felváltva 50 és 75ug Letroxot szedtem, amely mellett tavaly novemberben mért értékeim:
TSH: 2,47; FT4: 19,89.
Mivel babát szeretnénk így emelték napi 75ug-ra. Múlt heti eredményeim: TSH: 0,81; FT4: 23,2 (ref. 12-22).
Létezik ebben az esetben olyan köztes adagolás, ahol a TSH 1 lesz, és az FT4 is ref. értékek közé mehetne vissza?

Válaszát előre is köszönöm:
Ági
Meg lehet próbálni minden 5. Nap 50 ug-t szedni!

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Doktornő /úr!

Tanácsát szeretném kérni!23 éves lány vagyok,körülbelül egy évvel ezelőtt véget ért egy öt éves párkapcsolatom,amiben közösülésnél nem történt védekezés,de egyszer sem történt megtermékenyítés.Azóta a másik félnek sikerült gyermeket nemzeni.Nekem az új párommal a kapcsolat elején megszakításos módszert használtunk,de azóta elkezdtem szedni a gyógyszert,mert egyenlőre nincs tervben gyermek vállalás,de elgondolkoztam azon,hogy lehet,hogy velem van valami probléma,mert a régi páromnak csak egy heréje volt így érdekes,hogy ilyen hamar sikerült a baba.
Kérdésem az lenne,hogy maga szerint szükséges ezzel orvoshoz fordulnom vagy várjak még?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Réka!

Köszönöm megtisztelő bizalmát.Ön nagyon sok információt leírt és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte illetve a felvilágosítást adta.
Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem válallható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, hanem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizgsálahtom és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. A gyorsabb átfutási idő miatt kérem hívjon a következő telefonszámon: 36/70-431-9728.

Dr.Békési Gábor
Tisztelt Doktornő!
53 éves vagyok, tizennyolc éve lettem cukorbeteg.
Évekig 4x6-15 egységnyi inzulinnal voltam kezelve. Az utóbbi pár évben már 4x30 egység fölé emelkedett ez az érték. Azt tapasztalom, hogy az időjárás változás annyira befolyásolja a betegségemet, hogy bizonyos esetekben az inzulin egyszeri elhagyása sem jelent gondot, de időnként a majdnem dupla adagra
sem akar normális értékre esni a vércukor szintem.
Szeretnék segítséget kérni a problémám orvosolására.
Köszönettel,
B Tamás
Kedves Tamás!

A cukorbetegségével kapcsolatos probléma megoldásához csak szakorvosi, diabetológiai rendelésen kaphat választ a kezelőorvostól vagy a választott orvosától, mert a leírt adatok alapján nem lehet konkrét véleményt írni.

Üdvözlettel

dr. Bibok György
Tisztelt Doktornő!

A segítségét szeretném kérni ,ön szerint fenn áll e nálam az inzulinrezisztencia gyanúja.
2 évvel ezelőtti cukorterhelés eredménye:

Glükóz 0':5,6 mmol/L (3,5-6,1)
Glükóz 120':7,2 mmol/L (3,1-7,5)

Inzulin 0':4,2 mmol/L (1,9-23)
Inzulin 120':64,7 mmol/L

2 héttel ezelőtti eredményem:

Glükóz 0':5,2 mmol/L (3,5-6,1)
Glükóz 60':10,2 mmol/L (3,1-10,5)
Glükóz 120':6,8 mmol/L (3,1-7,5)

Inzulin 0':4,3 mIU/L (1,9-23)
Inzulin 60':77,6 mIU/L
Inzulin 120':52,4 mIU/L

Mentsruáció 3.ik napján végzett hormonvizsgálatok:
Tsh: 1,530 MIU/L
T4: 10,10 pmol/L
T3:5,33 pmol/L
LH:4,75 U/L
FSH:6,10 U/L
Prolaktin:100,4 mIU/L
Ösztradiol:142,2 pmol/L
Progeszteron:1,5 nmol/L

Csillagozott eredmények:
GPT: 40 U/L (0-35)
Monocita: 0,85 Giga/L (0,00-0,80)
Tesztoszteron: 0,35 nmol/L (0,4-2,6)

Az orvos szerint akinél jártam , semmi bajom sincs mivel a HOMA index tökéletes. Viszont engem aggaszt hogy a 120 perces értékek a cukornál és az inzulinnál is magasan maradtak.
Tünetek: Evés után 2-3 órával rosszullét(hányinger, ájulás érzés, remegés),száraz bőr, rendszertelen mentsruáció,zsíros haj,fokozott szőrnövekedés,fáradtság, gyengeség.
172 cm és 60 kg vagyok.
Egyéb leletek :EKG:enyhe mitralis prolepsus,MR:néhány igen diszkrét valószínűleg jelentőség nélküli vasculáris góc frontálisan Szemészet:Anisocoria,Drusen papillae o.sin

Kérem segítsen nekem hogy merre tovább mert nagyon elvagyok keseredve..nem szeretnék megint pénzt kidobni arra 10 perc alatt megállapítsák hogy semmi bajom.

Üdvözlettel:Balázsné
Kezelném az inzulin rezisztenciáját gyógyszerrel.
Dietetikussal ( Varga Dóra) is találkoznia kellene.
Várom szeretettel.

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy a 0,78-as TSH jó érték-e a teherbeeséshez, vagy ez már alacsony érték.

Válaszát köszönöm! Annamária
Az általánosan elfogadott ún. normál érték 0,5-2,4 IU/l

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK