Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő!

A betegségem kb. 8 éve kezdődött és azóta is fenn áll.
Hónaljban dió nagyságú gyulladásom keletkezett. Az általános sebészeten ezt 8 éve felvágták és a benne lévő váladékot eltávolították.
A betegség azóta sem szűnt meg, időnként újabb gyulladások alakultak ki, tetőzve, hogy a testem több részén is megjelentek (hónalj, nyak, ágyék, fenék felett) egyre gyakrabban.
A 8 éve sebészeten történt vágás helye nem gyógyult be, nem forrt össze az is váladékozott, 2014 nyarán mindkét hónaljamnál műtétet végeztek, kivágták a nyirok csomókat.
Sajnos a hónaljam még nem gyógyult be teljesen, de a csomó újra előjött,néhány hete az ágyék és fenék felett is újra megjelentek.

Szeretném megtudni mi okozza a gyulladást, milyen orvost lenne célszerű felkeresnem?

Válaszukat várva:
Tisztelettel: Gábor
Tisztelt Gábor!

Mindenképpen keresse fel ambulanciánkat.
Számos endokrin betegség is okozhatja a panaszait/tüneteit.
Mindezek kizárása után tudunk csak definitív diagnózist adni.

Tisztelettel:
Prof.Dr. Németh Attila

Best wishes,

Attila

ph: 36 30 58 28 895
Skype:anemeth19650202
Baj van a jobb oldali pajzsmirigyemel azt szeretnem meg kerdezni hogy ha a TSH 0.02 FT4 19.6 a gob meretei 46×27×49 mm tokos ecogazdad cysticus gob azt szeretnem meg tudni hogy mit kell vele teni es mit jelent ez varom valaszukat tisztelettel suha katalin
Kedves Katalin!

Mindenképpen keressen fel személyes konzultációra.
Részletesen át tudunk beszélni mindent, ill. lehetőség van egy csúcs-technológiájú ultrahang elvégzésére is előjegyzés alapján.

Tisztelettel:
Prof. Dr. Németh Attila

Best wishes,

Attila

ph: 36 30 58 28 895
Skype:anemeth19650202
Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő!
19 éves vagyok és már több, mint 6 éve pajzsmirigy-túlműködésem van, amire Letrox 50mg-os tablettát szedek, napi 1,5-et.Emellett fogamzásgátlót is szedek. A kézremegés, fokozott izzadás, fáradékonyság és kisebb mértékű hangulatingadozásaim a betegség kezdete óta általánosak. Viszont amióta a fogamzásgátlót is elkezdtem szedni ( kicsivel több, mint 1 éve) a tünetek felerősödtek, főképpen a hangulatingadozás, ezentúl kimondottan ingerlékeny vagyok és érzelmileg instabil. Mindezek mellett pedig megjelent egy hüvelyi fertőzés, amire azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem súlyos, de már hónapok óta kezelnek és nem múlik el, most fogják alaposabban kivizsgálni. Mindez a gyógyszerek miatt van? Valamelyik gyógyszert le kellene váltani?
Kedves Korina!

Mindenképpen keressen fel személyes konzultációra.
Részletesen át tudunk beszélni mindent, ill. lehetőség van egy csúcs-technológiájú ultrahang elvégzésére is előjegyzés alapján.

Tisztelettel:
Prof.Dr. Németh Attila

Best wishes,

Attila

ph: 36 30 58 28 895
Skype:anemeth19650202
Kedves Dr Úr/Nő!

Nem sikerül teherbe esnem ezért felmerült az inzulirezisztancia, mint ok. Kiváncsi lennék a véleményére lehet e ez az oka ennek. Az eredményem:

glükóz evés előtt: 7,0mmol/l
glükóz 60 perc 11,8mmol/l
glükóz 120 perc 6,5 mmol/l
inzulin 0 perc 5,8 mlU/L ref 1.9-23
inzulin 60perc 28,3 mlU/L
inzulin 120 perc 41,9 mlU/L
HOMA-IR 1,8

Válaszát előre is Köszönöm!!
Gyógyszeres kezelést javasolok. Szívesen fogadom.

Üdvözlettel:Dr.Koppány Viktória
Tiszetlt Doktor úr/Doktor nő! 2 éve volt egy missed ab.-om. Azóta nem sikerúlt teherbe esnem. Végeztettem egy hormonsor vizsgálatot.35 éves vagyok. 3. napi E2 45,76 pmol/l FSH 5,24 mIU/l LH 6,08 mIU/l TSH 1,78 mIU/l Prolaktin 315,9 uIU/ml 21. napi Prolaktin 287,2 uIU/ml Progeszteron 71,22 nmol/l Kérdésem az lenne, hogy a prolaktin szint megfelelő-e? 3.napi eredményemnél a doktor úr azt mondta kicsit magas. Mennyi az ideális érték a teherbeeséshez? Köszönöm Míra
Kedves Míra! Egyelőre a közölt leletek alapján nem lehet megállapítani az okot. A vizsgálatok- főleg a progeszteron- megismétlését javasolom ugyanazon ciklus 7. és 21. napján.
Ez a progeszteron és prolaktin szint normális, peteérése volt

Üdvözlettel:Dr.Koppány Viktória
Kedves Dr nő/Dr úr!
40 éves vagyok, több, mint egy éve operáltak. A pajzsmirigy bal lebenyét távolították el egy göb miatt. Előtte hónapokig állandó, enyhe fájdalmat éreztem a gégémtől kiindulva egészen a füleimig.Gyulladásra a leleteimben semmi nem utalt, viszont a zárójelentésből mégis az derült ki, a p.mirigy gyulladt volt. Most ismét hasonló a helyzet. A fájdalmaim visszatértek, a leleteim (fül-orr-gége, labor, UH) negatívak. (laboreredményeim, hormonszintem, stb. teljesen rendben vannak)
Tanácsot kérnék: mi okozhatja mégis ezt a kellemetlen állandó fájdalmat, milyen orvost lenne célszerű felkeresnem?

Válaszát előre is köszönöm: tisztelettel: B. Judit
Kedves B. Judit!

A leírt fájdalom oka lehet gyomorsav túltengés, próbaképp naponta 2x javaslom gyomorsavcsökkentő kúra ( pl. Quamatel vagy Pantoloc Control 2x1 tbl szedését) elkezdését min. két hétig!

Tisztelettel,
Koppány dr.
Tisztelt Doktor nő/úr,

érdeklődni szeretnék, hogy terhesség alatt meddig kell szedni a Letroxot? Milyen értéknél és hányadik héten nincs már szükség a szedésére?

Üdv: Hanna
Kedves Hanna!

Nagyon fontos, hogy terhesség alatt a Letrox-ot csak akkor szabad
abbahagyni, ha endokrinológus szakorvos előírja. Ha egy nő terhesség előtt
Letrox-ot kapott, általában egész végig szedni kell.
Terhesség alatt általában 2,5 alatti TSH-értéket tanácsos beállítani, de
mindenképpen konzultáljon szakorvossal.

Üdvözlettel

dr. Molnár Jeannette
Tisztelt Doktor nő/Doktor Úr!

A problémám amihez segítséget szeretnék kérni,hogy a 10 éves kisfiam túlsúlyos,56 kg.Rendszeresen járunk úszni 2 éve,és nem hogy megállna a fogyása ,de még jobban hízik.Ritkán vásárolok gyümölcs levet,üdítőket ,nasit itthonra / ha veszek akkor az 100%-os narancslé,nasiból túrórudi vagy müzli /,a hízása miatt . Voltunk ez miatt már vizsgálatokon is / már nem emlékszem a pontos nevére ,de talán cukor vizsgálatnak hívták/, és ott azt mondták ,hogy szervezete mindent elraktároz és zsírrá alakítja és genetikailag örökölte. Apai és anyai ágon nem volt a családban hasonló probléma,legalábbis nem tudunk róla.
Nagyon elkeserít így látni fiamat .Próbáljuk betartani a "18 óra " után nem ehet szénhidrátot stb.,inkább alma vagy 1-2 banán ,müzli.
Süteményeket abszolút nem szereti ,tésztákat,rizst sem. Aminek a rabja a rántott dolgok / hús,cukkini,hal /,szinte minden csak rántva legyen és hasáb burgonya. Sütőben ,sütőpapíron készítem ,hogy kevesebb zsírt tartalmazzon,/ igaz ezt nemrég kezdtem el így készíteni/.
Nem tudom melyik az-az út amin el kéne indulnom gyermekem érdekében !
Köszönöm válaszát és a segítségét !
M.Etelka
Kedves M. Etelka!
Azt gondolom, hogy a felsoroltak közül a rántott ételeket mindenképp el kellene hagyni és sajnos az úszás helyett is más edzési formát kell találniuk, mert ezek szerint inkább az étvágyat fokozza. mennyiben hormonális eltérés is felmerül a túlsúly hátterében, akkor gyerek endokrinológus felkeresése is szükséges.
Tisztelettel,
Koppány dr.
Kedves Doktornő/Doktor Úr!

Pajzsmirigy alulműködésre 75mg-os Euthyrox tablettát szedek.Szedhetek-e én szójalecitint, amit más egészségügyi problémáim miatt jó lenne fogyasztanom?

Köszönöm válaszát!
Kedves Hfg!

Szójalectinint nem javasolom, mert a gyógyszer felszívódását, s így a hatását megváltoztatja. Ha mégis szükséges, akkor reggel éhgyomorra vegye be az euthyroxot és ebéd utána szójalecitint- vagyis időben jelentősen elkülönítve.
Tisztelettel,
Koppány dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Pajzsmirigy alulműködésre 75mg-os Euthyrox tablettát szedek,amelyre azt mondta a kezelő orvosom, hogy fényérzékenységet okoz, ezért nekem nem ajánlatos a napra kifeküdni napozni. A visszeremet kemény lézer használatával műtötték meg, és a bemeneti helyek elszineződtek, megbarnultak.Most arra szeretnék választ kapni Öntől, hogy a lágy lézert én használhatom-e az otthonomban saját gyógyításomra,vagy számomra az is kerülendő?
Várom megtisztelő válaszát.

Üdvözlettel:
hfg
Kedves Hfg!

Lágy lézert használhatja és - mértékkel- napozhat is.

Tisztelettel,
Koppány dr.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK