Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözlöm!

Kisbabát szeretnénk a párommal, de a vérzésem rendszertelen, vagy nincsen. Elmentem nőgyógyászhoz, és csinált egy UH-ot, amiben azt olvasták le, hogy PCOS jellegű ciszták találhatóak az egyik petefészkemen.
A doktor Clostilbegyt tablettát írt fel, és azt mondta, hogy kezdjem el szedni, majd 28 nap múlva, mikor a vérzésnek is kell jelentkeznie akkor új adagot szedjek majd be ( napi 2 szem ).
Az első kúra alkalmával pontban 28 napra jelentkezett is a vérzés, ahol az 1. naptól kezdve ismét bevettem a gyógyszert. Vártam a következő 28. napot, de a vérzés nem jelentkezett, és mivel az orvos azt mondta, hogy ha kimarad a vérzés akkor is be kell venni a 28. napon , én elkezdtem bevenni. 3 napja kellett volna megjönnie, ehelyett csak nagyon kevés barnás folyást tapasztaltam. Terhességi tesztet csináltam , de sajnos negatív lett. Utánaolvastam a tablettáról, és sajnos arra a megállapításra jöttem rá, hogy valószínű, hogy ( mivel szakszerű kivizsgáláson nem estem át) , ezt a kúrát most abba kellene hagynom. Úgy döntöttem, hogy ma este már nem veszem be a gyógyszert. Az is elképzelhető, hogy terhes lennék, csak még nagyon korai? NEm árthattam a Clostival?
Időpontot fogok kérni Önökhöz,de addig szeretnék egy kis véleményt.
Köszönettel:

Beáta
Kedves Beáta!


Mindenképpen lássa endokrinológus orvos - a CCCT (clostylbegyt citrate challenge teszt) nálunk nagyon “népszerű”, mert azt gondolják, hogy egyszerű kivitelezni - előtte alapos 3/21 napos agyalapi mirigy/mellékvese/pajzsmirigy vizsgálatok kellenek, PCOS-jellegű cysták vsz retenciósak.


Keressen fel minket az endokrin központban időpont miatt.

1024 Budapest Lövőház u. 1-5.
[email protected],

telefon: +36 70 431 7729 06 (70) 431 9728

Tiszelettel : Endokrin központ.
Várom szeretettel: Dr. Németh -Almási Attila

Tisztelt Doktornő! Autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van,szubklinikus thieroditis. Inzulinrezisztencia,és ösztrogén dominanciát is emlıtettek! A DHEAS eredményemnél eltérés +2,7 ! Wild yam kapszulát ajánlottak,valamint szelén tablettát! A legjobban aszőrősödésem zavar,ami hosszú szőke szőrök mindenhol,ahol viszont szőrtelenítek ott feketék,eş napi szintem szedem olyan gyorsan nő! Tesztoszteron rendben!Nem értem és az orvos sem mondott olyan ami indokolna a szőrösödést,igaz még a DHEAs eredményem nem látta! Ön szerint lehet ez az oka? Milyen kezelésre lenne szükségem? Köszönöm válaszát


Kedves Regina!


Lássa jó endokrinológus orvos - az inzulin rezisztencia sem biztos, milyen pajzsmirigy alapbetegsége van, milyen a 3/21-ik napi mellékvese, petefészek, agyalapi mirigy profilja?

Lássa jó endokrinológus orvos - az inzulin rezisztencia sem biztos, milyen pajzsmirigy alapbetegsége van, milyen a 3/21-ik napi mellékvese, petefészek, agyalapi mirigy profilja?
Tisztelt Doktorno!

Erdeklodni szeretnek, hogy megallapithato-e pajzsmirigy alulmukodes csupan egy TSH ertekbol. Ez az ertek 4.61.
Ugyanakkor a tuneteim: 12 evvel ezelott 2-3 mm-es cisztak voltak a jobb, ill. a bal lebenyben is.
Szedtem L-tiroxint 50-et minden reggel. Aztan abbahagytam (sajnos magam dontese volt, mert sok valtozast nem ereztem).
Kozben nagyon gyorsan kb egy ev alatt 25 kg feljott, aztan az elmult evekben lassabban meg pluszban hiztam, osszesen igy kb 40 kg feleslegem van. Ulomunkat vegzek, de rendszeresen, naponta gyalogolok 40 percet, telen 2-2.5 orat heti 3-4 alkalommal. Lefele nagy erofeszites aran lement a telen 18 kilo, de amint egy picit elengedm magam a szigoru dietaval, visszajott a fele. Ez tobbszor elofordult az elmult evek alatt, 10-15 kilo le, majd vissza.
Kozben nagyon dagad a labam (neha alig tudok cipot huzni), allandoan almos vagyok, es a borom rugalmassaga a 38 eves koromhoz kepest nagyon rossz.
A szemem alatt es az arcom-nyakam vizsedik, hajam hullik (nagyon sok van, szerencsere nem feltuno...).
Sokat vagyok rosszkedvu, depresszios, bar alapjaban veve ez nem jellemzo ram.
A menstruaciom rendben van, bar a premenstruacios tunetek a ciklus feletol(!) jelentkeznek. Feszult es allandoan ehes vagyok.
Volt nehany eve egy missed abortuszom 4 honaposan.
Ket evvel ezelott egy nyaki UH a cisztak eltuneset allapitotta meg, a korzeti orvos pedig a TSH ertek alapjan nem talalt semmi rendellenest. Bar en nem feltetlenul nyugodtam meg.
Menjek-e tovabb a haziorvos megnyugtato valasza ellenere kivizsgaltatni magam, vagy a TSH 4.61 ertek valoban nem utal semmi kulonosre afenti tunetek ellenere sem.
Koszonom a valaszat elore is.
Udvozlettel,
Andrea

Kedves Andrea!
Az említett TSH érték valóban nem kritikusan magas. Sajnos, a panaszok, tünetek oka lehet a túlsúly is. Vércukorterhelést is javasolnmék inzulin szintekkel kiegészítve 0-60-120 perces vércukor + inzulin), személyre szabott diétát is.
, Központunkban készséggel állnak rendelkezésére.
Tisztelettel,
Dr. Koppány Viktória
Tisztelt Doktornő!

Sajnos a napokban kezdődött meg spontán vetélésem,ami még nem fejeződött be. Eddig kórházban voltam megfigyelésen. A terhességem 7 hetes lett volna, azonban az uh vizsgálatok igazolták, hogy nincs szó élő terhességről. Mi történik ilyenkor? Már van egy 2 éves egészséges kislányom, akivel könnyen teherbe estem, és semmi probléma nem volt a várandósság alatt. Sokáig szoptattam, 3-4 hónapja hagytam abba, de ha megnyomom a mellem, még 1-2 csepp váladék jön belőle. Mennyire lehet ennek köze a mostani vetéléshez? Vagy egyáltalán mi okozhatta ezt! Nagyon szeretnénk kisbabát, de nem szeretnék ezen még egyszer átesni. Milyen vizsgálatokra lenne szükség az esetemben?
Válaszát előre is hálásan köszönöm!
Tisztelettel: Tímea
Kedves Tímea!
A magas prolaktin szint okozhat vetélést. Amennyiben a vetélés befejeződik, és megjött a menstruáció, prolaktin szint mérés ( vérvétel) javasolt, magas eredmény esetén gyógyszeresen kezelhető. Készséggel konzultálom.
, Központunkban készséggel állnak rendelkezésére.
Tisztelettel,
Dr. Koppány Viktória
Tisztelt Professzor Úr!

Olvastam "12 kérdés a pajzsmirigy működéséről és betegségeiről" c. írását, közben több dologban is magamra ismertem. Egy vérvétel alkalmával, kiderült hogy TSH szintem kicsit eltér normálistól (koleszterin szintem mindig magasabb, mint kellene) ezért a házi orvosom nyaki ultrahangra küldött, ahol a vizsgáló orvos azt mondta, hogy sorvadtak a pajzsmirigy lebenyeim. Háziorvos azt mondta ez nem gond, nincs teendő, esetleg szedjek jódot. Évek óta magas a vérnyomásom, amit kiugróan magas értékek tarkítanak, ill. volt 1 év amíg teljesen normális volt a vérnyomásom gyógyszer szedése nélkül is. Annak ellenére, hogy kevesebben eszem mint egy 2 éves gyermek, hízom 72 kg vagyok. Kezem időnként, lábam naponta eldagad, vízhajtós vérnyomáscsökkentőt szedek. Házipor allergiám van (diagnosztizált), de amikor virágoznak tavasszal a füvek és a fák elég rosszul vagyok (nehéz légzés, eldugult orr). Évtizedek óta küzdök migrénes rohamoktól. Hajhullásról nem is beszélve, ill. szinte állandóan vérszegény vagyok.
Mi a véleménye? Kérem szíves tanácsát.
Tisztelettel: Valéria
Kedves Valéria!
Rendes belgyógyászati kivizsgálás javasolt. Fentebb több tünetet is említett. Vegyük sorba: pajzsmirigy: TSH ellenőrzés. Kóros lelet esetén gyógyszeres kezelés. Vérnyomás: okát tisztázni, jól beállított gyógyszeres kezelés, szívultrahang, EKG szükséges.
Hízás miatt vércukor terhelés jön szóba. Allergia: ismert, megfelelő gyógyszert meg kellene találni, szerencsére rengetegféléből lehet választani.
Vérszegénység: - bár Ön az életkorát nem írta meg- de ezt okozhatja menses, méh mióma stb., nőgyógyász felkeresése is szóbajön.
Tisztelt Doktornő (Doktor Úr)!

44 éves nő vagyok.
A párommal babát szeretnénk.
Egy éves saját próbálkozás után lombik programban vettünk részt.
Az előzetes vizsgálatok során kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van.
Amire az endokrinológus Merckformin 850 mg-ot (reggel 1, este fél),
és L-Thyroxin Henning-et írt fel.
A gyógyszerek szedése után az értékeim jók lettek, így részt vehettünk egy lombikos kezelésen.
Sajnos a beültetett embriók nem tapadtak meg.

A lombik előtt 3. napi hormom vizsgálatot is végeztek.
Értékek:
FSH: 7.33 mlU/ml (2 - 10)
LH: 5.11 mlU/ml (0 - 14)
E2: 90.26 pmol/l (110 - 440)
PROL: 488.40 mlU/ml (102 - 496)

Két kérdésem volna:
1) A prolaktin szintem ugyan a határon belül van, de esetleg nem okozhat az problémát, hogy a felső határhoz közeli az értéke? Arra is gondoltam, hogy a kissé emelkedett értéket nem-e a cavernómám okozza. A cavernóma epilepsziát okozott serdülő korban. Azóta nem volt rohamom, Lamolep-et szedek rá.

2) Interneten a 40 év felletti teherbeesés témája után kutatva azt találtam, hogy DHEA szedése javíthatja az esélyeket. Cikkekben lehet arról olvasni, hogy IVF központokban is alkalmazzák. Viszont nem tartom ezeket az információkat ahhoz elegendőnek, hogy egy a hormonháztartásra hatni képes szert elkezdjek magamtól szedni.
A kérdésem az volna, hogy az egyébként nálunk étrendkiegészítőként kapható DHEA szedhető-e napi 3x25 mg dózisban, vagy ismertek olyan kockázatok, amelyek miatt a szedése ellenjavalt. Továbbá az is kérdéses, hogy a szedését nem személyreszabottan, a hormonszintek ismeretében és azokat kontrollálva lehet-e folytatni.

Válaszát előre is köszönve,
Nóra
Tisztelt Nóra!
Köszönjük levelét.

Levele alapján azt javaslom, jöjjön el rendelésünkre,s panaszaira megkapja válaszait, hiszem elég sokrétű problémát vetett fel, amelyre egy személyes konzultáció során bővebb információval tudunk szolgálni. Szakembereink listáját honlapunkon megtalálja, online bejelentkezésnél kérhet konkrét orvost,kihez szeretne jönni, illetve tudunk Önnek segíteni,hogy kit ajánlunk ez ügyben.

Ezen az e-mail címen online bejelentkezhet: [email protected]

Üdvözlettel,
Hegedűs Hajnalka
asszisztens

Endokrinközpont
1024 Budapest, Lövőház u. 1-5
Tisztelt Doktornő!

Habár tünetmentes vagyok, saját elhatározásból készíttettem egy terheléses cukorvizsgálatot (34 éves férfi, 185 cm, 93 kg).

Eredményei:

Cukor 0 és 120 p is 4,9
Inzulin 0 p 6,52
Inzulin 120 p 53,93

A 120 perces inzulinszint számomra magasnak tűnik. Valóban az? Utalhat ez inzulinrezisztenciára?

Egyébként egészségesen étkezem, egy éve nem fogyasztok cukrot és fehér lisztet és heti kétszer intenzíven mozgok.

Előre is köszönöm válaszát.
Kedves Kérdező!
Eddigi étrendjét és rendszeres testmozgását folytassa, leleti alapján gyógyszeres kezelés nem indokolt.
, Központunkban készséggel állnak rendelkezésére.
Tisztelettel,
Dr. Koppány Viktória
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Az én problémám az hogy a pajzsmirigy mindkét lebenyében találtak göböket.Nem érik el az egy cm-rt,de nem is csinálnak semmit velük.Azt mondta Baján az orvos hogy ne foglalkozzak vele,ez decemberben volt.Azóta voltam még egyszer uh-án és nőttek meg jött melléjük új.Mi a teendő ilyenkor?
Köszönettel:Mariann.
Tisztelt Mariann!

Levele alapján azt javaslom, jöjjön el rendelésünkre,amelyre egy személyes konzultáció során bővebb információval tudunk szolgálni,hiszen a felvetett kérdést érdemesebb lenne kivizsgálni.
Szakembereink listáját honlapunkon megtalálja, online bejelentkezésnél kérhet konkrét orvost,kihez szeretne jönni, illetve tudunk Önnek segíteni,hogy kit ajánlunk ez ügyben.

Ezen az e-mail címen online bejelentkezhet: [email protected]

Üdvözlettel,
Hegedűs Hajnalka
asszisztens

Endokrinközpont
1024 Budapest, Lövőház u. 1-5
Tisztelt Doktornő Az a kérdésem létezik e az hogy a pajzsmirigy szintem hirtelen megváltozik évek óta kezelnek alul működéssel.G yógyszert szedek 50 és 75 mmikrogramost felváltva a tsh 3hónapja7,3 ft4:16,0 ft34,4 tpo50 a mostani eredményem tsh0 08 t4:19,13 t3:10,39.Azt szeretném megkérdezni hogy ez okozhat e éjjszaka kiugró magasvérnyomást 175/91 pulzus 108 nagyon rosszul alszom és fogytam 3kg ot.Előre is köszönöm válaszát Pásztorné Gerhát ICa
Tisztelt Pásztorné Gerhát Ica!

Levele alapján azt javaslom, jöjjön el rendelésünkre,amelyre egy személyes konzultáció során bővebb információval tudunk szolgálni,hiszen a felvetett kérdést érdemesebb lenne kivizsgálni.
Szakembereink listáját honlapunkon megtalálja, online bejelentkezésnél kérhet konkrét orvost,kihez szeretne jönni, illetve tudunk Önnek segíteni,hogy kit ajánlunk ez ügyben.

Ezen az e-mail címen online bejelentkezhet: [email protected]

Üdvözlettel,
Hegedűs Hajnalka
asszisztens

Endokrinközpont
1024 Budapest, Lövőház u. 1-5
Üdvözlöm!

Hasi ultrahangon az alábbi szöveg került a leletemre:

"A hepar mérsékelten nagyobb, diffuse fokozottabb echogenitású, állományában facalis eltérés nem található."
Ez magyarúl ,it jelent?

Köszönöm válaszát!

Üdvözlettel: Dávid Zoltán
Kedves Dávid Zoltán!
A lelet idézett sora: a máj mérsékelten nagyobb, góc benne nem található, vagyis leggyakrabban máj zsírosodás okozhat ilyen ultrahang leletet.
Azonban pontos véleményt mindig az adott vizsgáló orvos tud adni.
, Központunkban készséggel állnak rendelkezésére.
Tisztelettel,
Dr. Koppány Viktória

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK