Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/nő!
Szeretném a segítségüket kérni, mert az orvosok vizsgálatról vizsgálatra küldenek bennünket és tudják a hasmenés és néha jelentkező egész napos hányásra a megoldást.
A párom a cukorbetegség szövődményeként kialakult polyneuropátiában szenved. Voltunk hasi ultrahangon, mr-en , székletvizsgálaton, bél és gyomortükrözésen is. Mindent rendben találta. De a hányás és a hasmenés nem múlik el.
6 éve cukorbeteg inzulinozza magát, de már régebben is volt, hogy russzul érezte magát az inzulintól. Amikor abbahagyta a rosszullét elmúlt, de kialakult a neuropátia
Az orvosok azt mondják az inzulinnal nem lehet baj.
Szeretném a segítségét kérni. Nagyon köszönöm előre is!
Tisztelettel: Dóra
Kedves Érdeklődő !
Érdemes ellenőrizni a kortizol, ACTH , a TSH, Ft3, Ft4, reverz T3 , Dvitamin szintet.
ezeket ellenőrizték.-e már.
ha nem ezen eredményekkel lehet személyes konzultácio

üdvözlettel

Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!
Kérem segítségét a leletemet illetően,Ivf kezelésem kapcsán, amennyiben ideje engedi:
cukor 0 perc 5.2
cukor 60 perc 4.2
cukor 120 perc 4.2

inzulin 70.2 pmol/l(17.8-173)
120 perc 299.6 pmol/l

Nem tudom,h ezen adatokat mit jelentenek a számomra.

Köszönöm válaszát!
Barbara
Kedves Barbara!
Az inzulin értéke 120 percnél nagyon magas. Inzulin rezisztenciára jellemző, a cukorbetegség előszobája.
Kérem, jelentkezzen be Bibok főorvos rendelésére
Üdvözlettel
dr. Babai László
Tisztelt Doktornő!

A gyermekem 23 éves túlzott izzadástól szenved. Egy teljes hormonális kivizsgálás segítséget nyújthatna a kiváltó okok feltérképezésében?
Egyéb hormonális okokra visszavezethető problémái is vannak pld. túlzott szőr növekedés.

Válaszát előre is köszönöm: O.A.
Kedves Anikó!
Mindenképpen. Kérem, jöjjön el rendelésemre
Üdvözlettel
dr. Koppány Viktória
Kedves Doktornő!

A következő kérdésem lenne. Pajzsmirigy túlműködésem van, mehetek nyirokmasszázsra ilyenkor?
Szeretnék elmenni masszázsra és emiatt kérdezem.

Köszönöm a válaszát előre is.

Lilla
Kedves Lilla!
Erre a kérdésre így távolból, Önt nem ismerve, felelősségteljesen válaszolni nem tudunk. Mekkora a túlműködés mértéke? Milyen kezeléseket kap? Milyen tünetei vannak? Milyen egyéb betegsége áll fent? Számos kérdésre a válasz ismeretlen.
Üdvözlettel
dr. Koppány Viktória
Tisztelt Cím """

Kérdésem a következő lenne...
Pajzsmirigy alul működésem van ,2012.óta
Jelenlegi laboreredmény szerint a
TSH értéke 6,29
FT4 : 9,21 Letrox-ot szedek 50 és 75 ug napi váltásban./61 éves vagyok/
De a fő problémám állandó fülcsengés , a szívveréssel azonos pulzáló szerű..
Olvastam hogy anyagcsere zavar, pajzsmirigy rendellenesség esetén lehetséges hogy ettől Voltam már 2 szer a fülészeten , de csak kimosták a fülem. Nagyon zavar főleg éjszaka a fülcsengésre ébredek többször is..
Ön mit tanácsol hogy a kivizsgálást hol lehetne elkezdeni... A háziorvos is azt mondta hogy nagyon nehéz megtalálni az okot, meg kell szokni...
Válaszát előre is Köszönöm Tisztelettel Mezőfalviné
Kedves Mária!
A pulzussal párhuzamos fülcsengés mögött szervi eredetű eltérés lehet. Első körben ezt kellene megvizsgálni.
Ajánlom dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégészt a Fül-orr-gégeközpontban (www.fulorrgegekozpont.hu)
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
A kérdésem a következő:21 éves elmúltam,fogamzásgátlót nem szedek évek óta.Menzeszem rendszeresnek mondható,görcsös fájdalom kíséri.Tinédzser koromban (17 évesen) kezdtem el szedni a fogamzásgátló tablettát,Lindynettet
de elkezdtem hízni és akkor leváltotta az orvos Jasminellere.Annak szedése közben vérzészavar,pecsételő vérzés jelentkezett,ekkor abbahagytam,és óvszert használtunk,de már kb.1 éve azt sem.Közben a súlyfelesleg hol lemegy,hol visszajön(ugyanolyan étkezés mellett),és nem esek teherbe sem.Attól tartok a hormonjaim rendetlenkednek.Fogamzásgátló tabletta szedése előtt semmiféle hormon- és egyéb vizsgálat sem történt,hogy van-e peteérés,vagy nincs.Szeretném megkérdezni,hogy milyen hormonvizsgálatra vagy egyéb vizsgálatra lenne szükség,lehet-e hormonális oka a hízásnak,illetve összefüggésben lehet-e a súlyom a teherbe nem eséssel? Köszönettel:Bianka
Kedves Bianka!
Kérem, jöjjön el rendelésemre, ahol mindent át tudunk beszélni.
Üdvözlettel
dr. Koppány Viktória
Tisztelt Bérczy Doktornő!
Azt szeretném kérdezni hogy mi lenne a teendőm mivel 2009-ben szültem és azóta nincs természetes módon menstruációm, és szülésem óta rengeteget híztam illetve sok helyen szőrösödés van a testemen ahol eddig nem volt. Lefogyni sajnos nem tudok pedig mindenféle dologgal próbálkoztam. Nőgyógyászoknál is jártam, de mindegyik felírt nekem olyan gyógyszert amitől menstruálnom kell, ez meg is történt kb 5 napig de az utána következő hónapokban szintén nem volt és azóta sincs. Szeretném a tanácsát kérni hogy milyen vizsgálatokat kellene végeztetnem mert most már kezdek megijedni hogy nem e lehet esetleg valami komolyabb bajom illetve szeretnénk második babát is, de ugye ez így nem igazán lehetséges.
Válaszát előre is s köszönöm!
Kedves Szabina!
Ne ijedjen meg. Keressen fel rendelésemen!
Üdvözlettel
dr. Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő!
Az Ön által felsorolt vizsgálatok egyike sem történt. Szemrevételezték a testalkatot és normálisnak találták (bár inkább túlsúlyosnak nevezhető), volt here UH és manuális urológiai vizsgálat, valamint spermium laboratóriumi vizsgálata (6M/ml). Lombik programot javasoltak.
Várom Bérczy doktornő véleményét, mit tanácsol?
Tisztelettel: Anikó
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tisztelt Bérczy Doktornő! A lányom 28 hetes kismama. Ezt megelőzően és a kismamaság első heteiben is Merckformint szedett, mivel PCOS volt. A mostani cukorterhelés eredménye:
glukóz éhgyomorra: 3,4 (norm.tart:3,8-6,1)
glukóz 2h terhelés: 6,0 (norm.tart:3,8-7)
Szeretném újból kikérni a véleményét és tanácsát, mivel terhesség alatt a merckformin szedését abba kellett hagyni. Köszönöm válaszát:Sz.Adrienne
Kedves Szucskó Adrienne!

Tekintettel, hogy csak cukor meghatározás történt, s az eredmény a normál tartományban van, ez megfelelő, de az inzulin anyagcseréről ez nem ad információt.

Üdvözlettel:
Dr. Bérczy Judit
Kivizsgáltattam magamat teljes körűen belgyógyásznál, nőgyógyásznál, mert 46 éves nőként kb 3 éve folyamatosan hízok. Petefészkem egyike és epehólyag műtétem volt, de ezek 18 évvel ezelőtt. Kissé emelkedett az inzulinrezisztencia-szintem, az Anti TPO- eredményem viszont nagyon magas, a pajzsmirigy többi eredménye normális. Endokrinológián legyintenek és a változókorra fognak mindent, illetve a Mirena spirálra mutogatnak, amit viszont nőgyógyászom nem szeretne levenni, indokolt a múltbéli vérzésproblémám miatt. Kérdésem: Ki és milyen gyógyszert fog felírni? Ezek hormonok, amik további hízást okoznak? Mintaszerűen étkezem-sportolok, ez kevésnek tűnik. Kérem őszinte válaszukat. Enikő
Kedves Enikő!

A leírtak alapján a leveles konzultáció kevés.
Rendelésemen mindent figyelemeb vevő egyedi terápia beállítás zajlik, amennyiben el tud jönni személyes konzultációra, szívesen segítek.

Üdvözlettel:
Dr.Bérczy Judit

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK