Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor!
36 hetes terhes vagyok. Pajzsmirigy alulműködésem van. Jelenlegi eredményam: TSH:2,6
FT-4:12,1
150 mikrogramm Letroxot szedek jelenleg.
Ezen most kell emelni Ön szerint?
Köszönöm a segítséget!
Makai Andrea
Kedves Kérdező!
A dózis rendben van.
Üdv.
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Szeretném Önt megkérdezni,hogy mit javasol,az életemben miféle változtatások meglépését,amennyiben nálam korai klimax lépett föl.Van egy ikertestvérem,akinél szintén ez a probléma, 43 évesek vagyunk...és sajnos minden orvos csak a hormonok szedését javasolja,amitől mi nagyon tartunk.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:Csabai Csilla
Kedves Érdeklődő!
Milyen igazolása van ( labor, UH??) a korai Klimaxnak?
Történte-e D vitamin, kortzol, ACTH, Fz3, reverz T3, TSH, anti TPO, inzulin anyagcsere vizsgálat ?

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő!

Kérdésem az lenne, hogy hány ng/dl tesztoszteron a normális mennyiség egy 26 éves férfi esetében, illetve mi az a szint ami alatt már tünetek jelentkezhetnek?

Válaszát előre is köszönöm,
Tamás
Kedves Tamás!
A tesztoszteron szint normál tartomànya laboronkènt változik, kb. 250-850 ng/ dl között normális.
Az meg végképp egyénfüggő, hogy milyen alacsony tesztoszteronszintnèl jelentkeznek tünetek. Fenti tartomány szerint alacsony tesztoszteronszint az, amelyik kevesebb, mint 250 ng-dl.
Tisztelettel,
Koppány Viktória
A pajzsmirigyemben egy göböt fedeztek fel nyaki ultrahangos vizsgálat során.Megpróbáltak mintát venni belőle, sikertelenül.Véres volt a vett minta,nem tudták elemezni.Ujabb ultrahangos vizsgálat során megállapitották,hogy kisebb lett a göb.Kell-e a mintavétel,vagy nem kell eröltetni.Azért mentem vizsgálatra,mert az egyik nyaki nyirokcsomóm megduzzadt és több mint egy éve hol kisebb,hol nagyobb.Erre azt mondta az orvosom,hogy nem kell vele foglalkoznom.Valóban nem kell? Engem aggaszt.
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tisztelt Doktor úr/Doktor nő!

Férjem 2 éve pajzsmirigy alulműködésben szenved. A legfrissebb laboreredményei:
TSH: 4,86 mIU/l
T4: 15,88 pmol/l
T3 5,24 pmol/l
Letrox tablettát szed, napi 25 mikrogrammot.
Rengeteget sportol napi szinten fut, kerékpározik, úszik. A betegsége miatt viszont súlya nem csökken, sőt a szinten tartása is nehézkes. Étrendjéből a szénhidrátot szinte tejlesen mellőztük, de így sem sikerül fogynia. Emiatt ingerült, illetve depresszív is lett.
Kérem, segítsen, hogy tudnánk ezen változtatni, javítani az életminőségén.
Jód pótlás indokolt-e?
Köszönettel:
Csiky

Kedves Érdeklődő!
Személyes konzultáció útján tudunk segíteni, ha erre lehetőségük van, van jó megoldás
Üdvözlettel:
Bérczy drnő
Tisztelt Orvos!

20(f) eves vagyok es mar par eve es mar 2 eve problemam van a hajammal gyengebb lett es egy reszen megritkult, voltam full-orr-gegeszeten ott nem talaltak problemat.Utana kerestem es azt lattom hogy mivel nagyon izadok illetve a haj problemam a pajzsmirigy problema gyanujat hozta fel bennem.Az lenne a kerdesem ,hogy mit erdemes ilyen problemanal szednem illetve ,hogy ki tudom e derideti endokrinologiai vizsgalattal ,hogy ez az oka a hajhullasomnak.
Kedves Kérdező!
Igen kiderítheti, vérvételek: TSH, anti TPO, Ft3, fT4, reverz T3, vércukor terhelés inzulin rezisztencia vizsgálat ( 0,l 60 120 p minták cukorra és inzulinra), D vitamin meghatározás

Üdv,
Bérczy drnő

Kedves Bérczy doktornő!
Segítségét szeretném kérni,évek óta hullik a hajam,szőrösödöm ,pattanásos zsíros a bőröm,mellfeszülésem és időnként tejcsorgásom is van.Rettentően sok édességet eszek állandó édesség utáni vágyam van.Elmentem magán laborba mert azt gondoltam inzulinrezisztenciám van,az értékek a következők:
Glukoz:5,6
60p:7,2
120p:6,6
inzulin:5,9
60p:33,2
120p:19,0
Ön szerint ez lehet az oka a sok tünetemnek?
Köszönöm válaszát:Kata
Kedves KAta!

Az inzulin rezisztencia enyhe-közepes szerepe van, megnézték-e D vitamin, PRL, anti TPO, TSH?
Üdv,
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Cukorterheléses vizsgálaton a következő eredményem lett:
gl.0' 4,8 mmol/l
60' 3,9
120' 3,9
inz.0' 8,1 mIU/l
60' 34,8
120' 22.
HOMA index 1,73
D vitamin eredményem 60,5 nmol/l.
A TSH és anti TPO eredményeimre nem emlékszem, de arra igen, hogy mindkettő a referenciatartományban volt. A TSH valamivel 2 alatt volt.
Crohn betegségem van, de 4 éve megműtöttek, azóta tünetmentes vagyok. Két missed ab-m volt az elmúlt 3 évben, semmi problémát nem találtak, pedig rengeteg kivizsgáláson voltam (immunológia, hematológia, endokrinológia, lisztérzékenység, gén, kromoszóma).
Kérem, segítsen, hogy a fenti eredmény megfelelő -e, illetve ha nem, mi a teendő.
Köszönöm megtisztelő válaszát!

Kedves Linda!

A leírt eredmények mutatnak eltérést, inzulin rezisztencia irányába. A terápia beállítása személyes konzultációt igényel, mert ez teljesen egyénre szabottan történik. Ha el tud jönni a konzultációra szívesen segítek.

Üdvözlettel
bérczy drnő
Tisztelt Bérczy drnő!

39 éves nő vagyok.Közel 1,5 éve derült ki a göbös pajzsmirigybetegségem. Egy komoly mandulagyulladás alkalmával, megdagadt a nyakam és komoly nyelési panaszaim voltak. Az háziorvos ultrahangra és laborba küldött.
Eredmény : TSH: 1,520 IU/ml,T3: 4,02 pM/l, T4: 14,3 pM/l Uh: 27x18x45 mm (11,6 m3) jobb lebeny benne 32x16x24 mm folyadékot tartalmazó göb. 44x30x60mm (42 cm3) bal lebeny, durva inhomogén szerkezet mellett, echodúsabb és echoszegényebb életlen konturú területek. Jobb oldalihoz hasonló pm szerkezet 1-2 mm vastagságban a periférián különíthető el. Az istmus 8mm vastagságú és a lebenyekkel megegyező szerkezetű göbök töltik ki nagy részét.
Ezek után endokrinológiai szakrendelésen Izotóp vizsgálatra küldtek.
Eredménye: Kp fokban megnagyobbodott lebenyek. Jobb lebeny szabályos alakú, bal lebeny vékonyabb az ellen oldalihoz képest. Jobb lebeny aktivitás felvétele diffuse fokozottabb a balhoz képest, aktivitás eloszlása homogén, benne nodus szcintigráfiásan nem diff. A bal lebeny laterális területén kp. és dist harmadban egy 3,5 cm csökken aktivitást mutató terület sejthető, vs. hideg göb.
Citológia eredménye: Kolloidos háttérben, szabályos csoportokban, típusos follikulus sejtek. Bengius kolloid strumma.
Eddigi laboreredményeimben a TSH mindíg 1,5 IU/ml körül volt. Most a legutolsó (09. hó) 3,513 IU/ml.
Gyógyszereket nem kaptam.
Táplálékkiegészítőket szedek: D-vit,C-vit, Omega3,gyógygomba, szelén, cink, jód.
Kedves doktornő! Mire számíthatok ilyen eredményekkel? Van e bármilyen mód a műtét és a hormonpótlás elkerülésére?
Köszönöm megtisztelő válaszát.

Kedves Kérdező!

Érdemes: továbbá reverz T3, anti TPo, anti Tg, inzulinanyagcsere vizsgálat( vércukor terheléssel 0, 60 120 perces minták cukorra és inzulinra), d vitamin szint meghatározást elvégeztetni. Ezek közelebb visznek a pajzsmirigy állapot változásának a megítéléseében. Az alkoholos kezelést az ezzel a módszerrel foglalkozó specialista tud választ adni, személyes megítélés.
üdvözlettel
bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Hormonproblémámra keresek megoldást, de sajnos tanácstalan vagyok, ezért szeretném véleményüket kérni.

Egy pár sorban leírom, kérem, ha tud valami megoldást, várom válaszát.

3 és fél éve hajhullással és egyre erősödő szőrnövekedéssel kezdtek el vizsgálni az endokrinológián. Ekkor többszöri vérvétel után a Diana 35-öt írták fel, hogy a hormonjaim helyreálljanak, a hajhullásom megszűnt, de a férfias jellegű szőrösödésem nem lett jobb. 2 évig szedtem ezt a gyógyszert, de mivel semmi pozitív változás nem történt és egyre több tünet jelentkezett a fogamzásgátló mellékhatásai közül ezért abbahagytam a szedését. Fél évre rá újra elkezdett hullani a hajam, tavaly októberében nagyon sok családi probléma volt körülöttem, majd a pánikbetegség is megtalált. És ezután egyre sorba jöttek az újabb és újabb nyavalyák, minden hétre jutott valami, szédülés, szemfájás, állandósult fáradság, gyengeség, húgyhólyag hurut, hüvelyi fertőzések, tüdőgyulladás, magas pulzusszám. Elkezdtem kivizsgálásokra járni, EKG, terheléses EKG, nem találtak komolyabb elváltozást, továbbküldtek pszichiáterhez, aki Frontin nyugtatót írt fel. Közbe szemészeten is jártam, itt is rendben volt minden. Majd felkerestem a nőgyógyászomat, akitől kértem candida szűrést, ez pozitív lett, kaptam rá gombaölő gyógyszert. Közben beutaltak újbóli endokrinológia vizsgálatra, ahol túl vagyok az összes vizsgálaton, pajzsmirigy ultrahang, izotóp vizsgálat, biopszia, hormonvizsgálatok. A végeredmény az lett, hogy minden leletem rendben van, kivéve az shbg hormonom ami extrém alacsony,(kevés tesztoszteron kötődik le) a doktor úr a Yadine hormongyógyszert javasolta, mint egyetlen megoldás. Tanácstalan vagyok, hogy mi tévő legyek, nem szeretnék újból hormont szedni, de mivel a hajhullásom már egy éve folyamatosan tart, és az elmúlt pár hétben már csomókban hullik és a szorongásos problémám is már a mindennapjaimat is megnehezíti, sőt a férfias jellegű szőrösödésem is aggaszt(szőrök az állon, nyakon, arcom két oldalán és a hason), ezért minél hamarabb megoldást szeretnék találni,amennyiben lehetséges természetes hormonpótlással.


Kérem amennyiben tudnak megoldást javasolni levelemben leírtakra, várom mielőbbi válaszukat.

Köszönettel:Lívia
Kedves Kérdező!

A leírtak alapján javasolt. D vitamin, Inzulianyagcsere vizsgálat elvégzése is.
Ennek bírtokában is csak szeméyles konzultácio útján tudunk érdemi tancsadást adni
Üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK