Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!

Segítségét szeretném kérni mert teljesen elbizonytalanodtam. 45 éves 56 kg-os nő vagyok. Bankban dolgozom elég stresszes ülő munkát már több mint 20 éve. Kétszer szültem 1991-2004. Endometriózissal műtöttek utoljára 2000-ben. Most aug. hónapban egy endokrinológia szakrend.a dg: Hashimoto Thyreoiditis Hypothyreosis. Utolsó labor eredmények júliusban:(teljesség igénye nélkül) TSH:11,40,T4:11,83,glukóz:3,6,triglicerid:0,47,glukóz:3,6,amiláz:113,CAR:2,24,LYMPH:40,4,NEUT:48,1HCT:0,37,HGB:121,RBC:3,9KOLR:4,7 2013. áprilisban a TSH:6,09,T4:17,22.Mivel 2009-ben készült először TSH vizsgálat( nőgyógyász által akihez egy sime szűrésre érkeztem és a nyakamon látott valamit)akkor: TSH:5,36 FT4:15,94,FT3:4,69 és antiTPO:59. Gyógyszert nem kaptam.Akkori UH vizsgálat JL:41*13*14, BL:39*13*12,isthmus kissé asszimetrikus 3-4mm.echonegitás lényegesen nem csökkent,kontúrjai enyhén karéjozottak,mérsékelten hypervascularizált.Főként a széli részeken finoman inhomogén, de jól körülírt göb egyik lebenyben sincs.Mindkét lebeny alsó pólusánál látható egy-két 6-8 mm nagyságú echoszegény Igl.Közben 2010-ben az eredményem: antiTPO:45 TSH:1,88 FT4:16,51,FT3:5,00.
Ljelenleg a háziorvosom javas.50mg L-Thyroxin szedek reggel amit a szakorvos megerősített , 3 hónap múlva kontroll. Előtte nem szedtem gyógyszert. A gyógyszer szedése óta betegnek érzem magam: mellkas dobogás, idegesség, lobbanékonyság de. folyamán, amíg a gyógyszer szívódik fel.Fáj mindkét lábam és nagyon fáradt vagyok. Nem alszom jól. Főleg az izületeim fájnak. Dekoncentráltnak érzem magam.Jelentős szorulásom lett Előtte mind ez így egyszerre és fokozottan nem volt jelen. Az utolsó laborvizsgálat előtt csak a baloldali lábam szorított és zsibbadt, valamint dagadt a bokám felett főleg ülve. Volt egy kemény csomó ami felfelé sugárzott, de ez elég jól elmúlt.Ezért kerestem fel a háziorvost. Röntgen negatív. Minden ekkor kezdődött a fajult el. Váratlanul ért a rossz TSH érték ami addig se volt mindíg tökéletes, de semmi bajom nem volt tőle. Egyszerűen felmerült bennem, hogy biztosan kell nekem ez a gyógyszer? Mit tanácsol? Várjak türelemmel és szedjem majd kontroll után meglátjuk? Mivel a szakorvos is csak kóros eredménnyel vár vissza ez ennyi, Fogadjuk el és nem kell tenni semmi mást? Mire számíthatok? A családban női ágon nem tudok ilyen gondról. Kislányom 9 éves és már vizsgálták ilyen téren korai nemi érés( szőrősödés és erős izzadás) miatt. Mindent rendben találtak.Mivel sokáig kapta a pulmicort sprayt azt elhagyatták velünk. Kérem tanácsoljon valamit! Köszönettel a türelméért és munkájáért! Tisztelettel: Tünde
Kedves Tünde!

Az L-thyroxint . hogy veszi be. mennyi idő múlva eszik , illetve étkezik tejeskávét reggel fogyaszt.-e? Menzesz változott-e az utóbbi időben?

A TSH eredmény most rosszabbodást igazolt, tehát egy helyes terápia szükséges .
Amennyiben személyesen el tud jönni szívesen segítünk.

üdvözlettel
Bérczy drnő

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Segítséget szeretnék kérni, milyen vizsgálatra kellene elmennem a panaszaimmal, mert most már szeretnék célirányos lenni a sok találgatás után, de a javulás hiányában.

Panaszaim kb. 4 évvel ezelőtt kezdődtek, és szépen sorakoztak fel egymás mellé, addig a migrénen kívül nem volt problémám.
Jelenleg 35 éves vagyok, 106 kg, és 168 cm. Ez utóbbi az egyetlen állandó ezekben a számokban. 2009-ben még 57 kg voltam.

A jelentős hízás úgy következett be, hogy az életmódomban változtatás nem történt, ami kiválthatta volna.

Emellé a következők a panaszaim:
Kézfej zsibbadása (mindkettő, szimmetrikusan)
Állandó fáradtság
Szédülés, egyensúlyvesztés
Súlyos hangulatingadozás
Szőrösödés (bajusz, mell)
Pattanásos vagyok, de nem állandóan
Derékfájdalom (hol van, hol nincs)
Alhasi fájdalom (ritka)
Nincs szomjúság érzésem
Állandóan éhes vagyok, főleg étkezés után fél-egy órával, étvágyam viszont nincs igazán.
Ideges és ingerült vagyok
Nem tudok aludni a kézzsibbadás miatt
A mentruációm jelentősen erősebb vérzéssel jár, mint az elmúlt 21 évben az megszokott volt, viszont csak minden második hónapban (ez lehet, hogy balga megfigyelés)
Sokszor fáj a tarkóm, viszont a migrénem elmúlt az utóbbi pár évben.
Raynaud szindrómám van, fehérednek az ujjaim.
Végül, nem tudom, ezt hogy mondják, de a testem különböző pontjain sokszor furcsa nyillalásokat érzek, amik néha olyan erősek, hogy fáj.

A lista tudom, hogy nem rövid, viszont hosszú. Nem tudom, hogy van-e összefüggés a sorok között, igyekeztem mindent leírni, és biztos van, ami kimaradt.

Megtisztelő iránymutatását várva, köszönettel:
Brigitta
Kedves Brigitta!

Ajánlott vizsgálati sor: TSH, reverz T3, Ft3, Ft4, anti TPO, PTH, D vitamin, vércukor terhelés Inzulin rezisztencia vizsgálat(0 , 60, 120 perces minták) cukorra és inzulinra.

üdvözlettel
Bérczy drnő

Tisztelt Szakértő!
Szíves segítségét kérem, hogy 23 éves lányom 90 felettinek mért prolaktin értékével melyik szakemberük foglalkozna. Korábban már 2,5 éve mértek magas szintet, akkor szedett Bromochritint azonban annak hatására 2 hét alatt eltűnt a prolaktin, ezért nem szedette vele tovább az orvos. Azóta - bőrgyógyászati okok miatt- Lindinette fogamzásgátlót szed. Rákszűrésen kerültek a fentiek szóba, ezért a nőgyógyász úgy döntött, ismét jó lenne megnézni a prolaktint, aminek ma délre lett eredménye. Délben hívta a lányom, így tudta meg az eredményt, majd mondta az orvos, hogy ez valószínű agydaganat amit műteni kell, csütörtökön ad beutalót MR vizsgálatra. ÖNÖKBEN BÍZOM, NEM AKARUNK MÁSHOVÁ MENNI SOS KÉREK SZÉPEN IDŐPONTOT, Zsuzsi egyetemista, semmi tünete nincs, de az én gyomrom 1 mm azóta vele együtt,így bármilyen időpont megfelel. Várom mielőbb értesítésüket!
06309564472
Kedves Kérdező!

Egy időpont ajánlat lehet holnap 11.30( 09.03), szívesen segítek, ne aggódjon, meg lesz a jó megoldás.
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Szakértő,

Alábbi eredményem lett
Glukóz 4,1 mmol/L
60 perces glucose 6,7 mmol/L
120 perces glucose 4,9 mmol/L
Inzulin 9,1 mIU/L
Inzulin 60 perc 112,3 mIU/L
Inzulin 120 perc 37,3 mIU/L
Ez most inzulin rezisztencia? Mindenki mást mond. Heti kb 40km-t futok és 1700kcl-t eszem és 100-120 g szénhidrátok, és havi 1 kg-ot tudok csak fogyni. A hasam körül vannak a párnák
Köszönettel
Dorottya




Kedves Kérdező!
Ez inzulin rezisztencia, d viamin szint nézték-e és a TSH, anti Tpo vérvétel volt-e?
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!

2009-ben egy vérvétel során véletlenül derült ki, hogy magas a TSH értékem (7,51uIU/ml). Elküldtek UH-ra,ahol azt írták, hogy a jobb lebeny a balhoz képest kissé nagyobb és mindkét lebenyben néhány 4-5mm-es és kisebb cystosus képletek vannak. Ez után a pajzsmirigy ambulancián még néztek a TSH mellé ATPO-t, ami normális volt (19IU/ml), és FT4-et, ami kicsit magasabb (22,64pmol/l). Ekkor chr.autoimmun thyreoiditis diagnózist kaptam, és napi 25 ug Letrox-ot szedtem. Három havonta kell kontrollra járnom, csak a TSH-t nézik, és azóta folyamatosan emelik az adagot, most napi 100ug-ot szedek.
Jellemző tüneteim nincsenek, sőt inkább a túlműködés tüneteit vettem észre, pl. nagyon magas a pulzusom. Ezt kivizsgálták, mitrális prolapsus-t állapítottak meg, erre nem szedek gyógyszert, csak ellenőrzik két évente. Ott viszont azt mondták a Letrox emelheti a pulzusomat, az endokrinológus szerint viszont nem.
Kissé tanácstalan vagyok, és bizonytalan, hogy jó irányba halad-e a kezelésem, mivel 4 éve emelik folyamatosan az adagot, és csak a TSH-t nézik, UH vizsgálatom sem volt azóta. Kíváncsi lennék az Ön véleményére és javaslatára.

[24 éves vagyok egyébként, elég vékony (173 cm, 50 kg), vashiányom is van, amire időnként vasat ír fel a háziorvos,illetve fogamzásgátlót is szedek.]

Köszönöm a türelmét és segítségét!
Kedves Kérdező!

A leírtak alapján érdemes lenne a vizsgálatokat: Pm UH, és a TSH-n kívül az FT3, FT4 értéket, az anti TPO-t , a D vitamin szintet is megnézni és átgondolni a terápiát.Személyes konzultáció esetén szívesen segítek.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Hajhullás problémámmal fordulok Önhöz.
2 éve annak, hogy elég sok hajam kihullott (már látványos is) és aztán megállt a hajhullás, de azóta is ugyanolyan ritka a hajam.
Több hajgyógyásznál jártam már, de csak samponokat és krémeket írtak fel.
Kértem labort (pajzsmirigyre gyanakodtak, de negatív lett)
Közben migrénnek is küzdök, amiért most újra abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és újra tapasztalom (mint régen) a fejbőröm elváltozásait.
Az egyik hajgyógyász felvetette, hogy hormonális lehet a problémám, de végül semmilyen kivizsgálást nem végzett ez ügyben.
Az lenne a kérdésem, hogy mit javasol? Milyen kivizsgálásra menjek el? Labor? Hormon vizsgálatok?
Ön tudna ebben segíteni, ha kérek időpontot a rendelésére?
Tényleg több magánorvosnál jártam, de egyik sem segített, csak felírtak különböző termékeket. Eléggé el vagyok keseredve.

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Kedves Veronika!

Szívesen segítek a hormonális rendszer átvizsgálásában. Javasolt laborok: kortizol tesztoszteron, 17 Oh progeszteron, ösztradiol progezsteron( amennyiben még a menstruáció megvan), anti TPo( TSH egy éven belüli-e ? ha nem a TSH is szükséges)inzulin anyagcsere vizsgálat vércukor terheléssel( 0, 60 120 perces minták cukorra s inzulinra).
Ennek elkészítésében is segítünk és az eredményekkel konzultálunk.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!
Cukor- és inzulinvizsgálaton voltam, amely eredményéhez szeretném kérni a segítségét.
0 perces glucose 5,3 (ref:3,8-6,0)
60 perces 5,1
120 perces 4,8 (ref:4,1-7,8)
0 perces inzulin 10,6 (ref:2,6-24,9)
60perces inzulin 74,6
120perces inzulin 27,7
HOMA index 2,50

Szeretném kérni a szakvéleményét, hogy szükségem volna-e további kezelésre.
Köszönöm válaszát: Csányi József

Kedves József!

Igen az eredmények alapján pontos terápiás beállítás szükséges.
Üdvözlettel,
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!!
Mindenképp szeretnék menni Önökhöz konzíliumra.

A tüneteim: fokozott szőrnövekedés, vizesedés, hajhullás, hízás, fáradékonyság ( annak ellenére, hogy napi 9-10 órát alszok), napi 3 liter vizet megiszok, mégis szomjas vagyok, illetve nem megy le a víz a lábamról, az életmódom nem változott, de 10kg-ot híztam az elmúlt 2-3 évben, ill. este sokszor nagyon fáznak a végtagjaim ,melegben is
Lehet PCOS? v Pajzsmirigy??

a következő vizsgálatokat csinálják meg köv. héten: DHEA-S, FSH, INZULINSZINT, INZULINSZINT 120', LH,ÖSZTRIOL,PROLACTIN,TESZTOSZTERON, TSH

Ezek az eredmények elegek lesznek, hogy menjek Önökhöz? Sajnos nem vagyok Pesti, kell utaznom, de mindenképp Önöknél szeretnék diagnózist, kezelést, mert Győrben élek, de nemigazán van endokrinológus.

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy mennyire kell előre bejelentkezni, itt is hetek hónapok az átfutási idő, mire kapok időpontot? vagy gyorsabb azért??
Illetve ha mégis szükséges újabb vérvétel stb.. annak mennyi a kielemzési ideje

Köszönettel : Zsuzsanna

Kedves Zsuzsanna!

Örülök, hogy minket választott, és bizalmát köszönjük.A vérvételi eredmények amelyek készülnek 90 % -ban takarják a szükséges, ami még fonots lenne. TSH anti TPO, és D vitamin . Érdemes foglalni időpontot , mert 3 hét az átlagos átfutás. ha jön akkor a javasoltakat le tudjuk venni a rendelésen.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!
2008 óta lombikozunk petevezető hiánya miatt. A kivizsgálások során a hormonértékeim , a TSH-m és egyebek elfogadhatóak voltak meddőségi szakember szemével. Sajnos mégsem sikerült teherbe esnem, illetve egyszer sikerült, de 6 hét után megállt a terhesség fejlődése, illetve szívhang hiányában missed ab lett a történet vége.
Mivel az egyetlen, amibe bele lehetett kötni, az a 3.2-es TSH-m volt, ezért elmentem egy endokrinológushoz. Ő 50 l'g-os Letroxot állított be, illetve nézett 0 és 120 perces vércukrot és inzulint, mely alapján 500 mg Meforált javasolt szedni. (Fenti eredmények is enyhe eltérést mutattak: a 120 perces vércukor az éhgyomri alá szállt, az inzulintermelés pedig fokozottabb volt arányaiban, mint kellett volna.
Következő konzultáción a TSH-m 0.8 volt, és a vércukor / inzulin értékek is javultak. Az orvos áldását adta a következő lombikra, illetve "legyünk telhetetlenek" indíttatásból 75 l'g-ra emelte a Letroxot. Azt mondta, ha rosszul leszek tőle, akkor álljak vissza az 50-esre.
A lombik kicsit húzódott a szabadságok miatt, ezért kb. 2 hét múlva kezdünk. Elmentem egy friss TSH mérésre, ami szerint most 0.12 a TSH-m, FT-4 19.1 pmol/l. Ezt kicsit keveslem, mármint a TSH-mat, ezért telefonon hívtam az orvosomat, aki szerint maradhat a 75-ös Letrox, ha nem okoz panaszt. Az ESKIMO halolajról letiltott, szerinte jódtartalma lehet, mert tengeri halból van.
Én bízok az orvosomban, de nagyon szeretnék egy másik véleményt is hallani, hogy valóban nem fog gondot okozni ez a 0.12-es TSH, mert nem szeretném, ha most meg pont ez lenne a probléma.
Ön mit tenne? Panasz híján is visszaállna az 50-es Letroxra, vagy ne kavarjak be közvetlenül lombik előtt?
Köszönettel és tisztelettel: Anetta
Kedves Kérdező!

Köszönöm a bizalmat. A leírtak szerint egy speciális helyzet jó megoldásáról van szó.
Ennek a megítélésében fontos a személyes kapcsolat, ezért bízzon az endokrinológusában , a javaslatát fogadja el, ő ismeri önt személyesen, mely fontos tényező ilyen esetekben.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!
Harmadik babát szeretnénk, de sajnos a Feleségemnek nem jók a hormoneredményei: 4. napi FSH 39 mlU/ml LH 11,29 mlU/ml Prog. 1,37 nmol/l Ösztradiol 73,4 pmol/l TSH 1,632 mlU/ml AMH: <0,1.Igaz, ezt 2 havi Clostis stimuláció után mérték - volt egy megfelelően növekvő tüsző, de sajnos tüszőrep. injekció és Utrogestan kapszula szedése ellenére sem lett belőle terhesség. 2. Fiúnk 2,5 éves, s a szülés után ismételten előjött pajzsmirigy-túlműködési problémája, amely 1 éves gyógyszeres kezelés után helyreállt. Vérzései viszont közel másfél éve rendszertelenek, amit az endokrinológus és a nőgyógyász is a hosszú-15 hónapos szoptatással és a pajzsm. rendellenességgel magyaráztak. Korábbi szülését követően (2009-ben) hashimoto t-t diagnosztizáltak nála (a-TG 1251,8 U/ml és a-TPO 425,7 U/ml).
Az orvosok most közölték, hogy korai petefészek kimerülése van, így már lombikkal sem érdemes próbálkozni.Ezt követően más irányba indultunk el, nagyon bízva a kezelés sikerességében: szelént, barátcserjét(premens)szed és citromfűteát iszik,talpmasszírozásra jár és nyitott a touch for health felé is. Hallottunk még a DHEA jótékony hatásáról is. Önnek mi a véleménye erről a szerről? Mit javasolna még? Van Ön szerint reális esélyünk egy Kistestvérre?
Köszönettel
Tisztelt Ricsi!

Nem vagyok doktornő, de azért válaszolok.A pajzsmirigy hormonjai maghatározó fontosságúak minden szervünk működése szempontjából a szívműködéstől a hajképződésig. Kiderült, hogy a nők sterilitásának, az ismételt vetéléseknek a hátterében is a pajzsmirigy működésének zavara (autoimmun gyulladása, csökkent működése) áll. Ennek a népegészségügyi jelentőségű kérdésnek a felismerése késztette a kutatókat arra, hogy 2009 április 16-17 között Washingtonban megrendezzék azt a Szimpóziumot, ahol igyekeztek összefoglalni a pajzsmirigy működésének zavarai és a sterilitás, a spontán vetélésék, a magzat fejlődési rendellenességek közötti tudományosan megalapozott kapcsolatokat . Ezen túlmenően ajánlásokat kidolgoztak ki a kezelésre, megelőzésre egyaránt. A hazai szakemberek számára ez év májusában foglaltam össze a leglényegesebb információkat.

A legfontosabb megállapításaik a következők voltak:

1. A terhesség alatt a pajzsmirigy 50%-kal több hormont termel, mint előtte

2. A terhesség idején a pajzsmirigy térfogata 10-20%-kal növekszik.

3. A pajzsmirigy hormonjainak és az agyalapi mirigy által termelt TSH un. normál értékei a terhesség alatt, három havonta eltérőek, ezért nem szabad ezeket összehasonlítani a nem terheseknél találtakéval.

4. A terhesség alatt a csökkent pajzsmirigy működésének (hipotireózisnak) a veszélye lényegesen nagyobb, mint a nem terhesekének.

5. A pajzsmirigy betegségeinek több formája (autoimun betegségek, pajzsmirigy gyulladásos betegségei) öröklődhetnek.

6. A magzat saját pajzsmirigye a terhesség első három hónapjában fejlődik ki, addig az anya által termelt hormonra van utalva

7. A fokozott jódbevitel a terhesek számára (akik nem szenvednek pajzsmirigy betegségben!) alapvetően fontos, ugyanis a hormon képzéséhez erre az anyagra feltétlen szükség van. Ez a mennység egészségesekben 250-300 mikrogram naponta.

8. A már korábban csökken pajzsmirigy működésű terhesekben a tiroxin dózisát feltétlen célszerű emelni a kiindulási érték 50%-val.

9. A nem megfelelően kezelt terhesek gyermekeinek pajzsmirigy működése, ill. idegrendszeri-szellemi fejlődése (IQ) károsodott lehet.

10. A terhesek egy részének szelénhiánya is van, ezért ennek pótlására célszerű törekedni.

11. A szülések után 2-4 hónap múlva az esetek 8-18%-ban autoimmun pajzsmirigygyulladás alakulhat ki.

12. A pajzsmirigy fokozott működésének megállapítása nehezebb, mint a nem terheseknél, mert egyes tünetek: idegesség, gyengeség, alvási zavarok, izzadékonyság a terhességben egyébként is megfigyelhető tünetek. Ezt nehezíti az is, hogy a hagyományos hormonszintek sem nyújtanak a diagnózishoz mindig segítséget. Azt javasolják, hogy ilyen esetben endokrinológus segítségét vegyék igénybe a diagnózistól a kezelésig .



Az Amerikai Pajzsmirigy Társaság (ATA) azt ajánlja, hogy már a családtervezés időszakában mérjék fel, hogy ki tartozik a fokozottan veszélyeztetett („high risk”) csoportba.

Kiket sorolnak ide:

· Akiket már kezeltek pajzsmirigy betegség miatt.

· Akiknek a családjában pajzsmirigybetegség fordult elő

· Akinek golyvájuk (strúmájuk) ismert.

· Akiknek pajzsmirigy elleni antitestek mutathatók ki a vérükben.

· Akinek inzulinnal kezelt cukorbetegségük van.

· Akinek egyéb autoimmun betegségük: ízületi-, bél-, bőr-, máj-vese-, szembetegségei ismertek.

· Akinek meddősége van (ennek hátterében autoimmun pajzsmirigybetegség állhat!).

· Akiknek ismételt vetélésük, koraszülésük volt.

· Akiknek nyakát valamilyen okból besugározták



A fokozott rizikójú nők kiszűrése lényegesen csökkentheti a sterilitást, a vetélések, tovább az újszülöttek fejlődési rendellenességeinek számát.

További részletes immuno-endokrin kivizsgálást és oki kezelést javaslok:

Prof. Dr. Balázs Csaba

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK