Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!

Második terhességemnél (5 éve) az OGTT során a terhelt érték alacsonyabb volt, mint az éhomi.
4,2 az éhomi, 3,6 a terhelt.
Akkor nem foglalkozott vele senki.
Egy barátnőm mondja folyton ( a fentiekre alapozva), hogy biztos IR-es vagyok.
Semmilyen tünetem nincs.Egy kis túlsúllyal valóban rendelkezem (BMI 25,1) comb és fenék tájékon.
A kérdésem az lenne, hogy ez, hogy a terhesség alatt alacsonyabb volt a terhelt cukor, utalhat IR-re?Kérjek kivizsgálást?

Köszönöm

Szilvia
Kedves Szilvia!

Érdemes a kivizsgálást elvégezni IR irányába.
Üdvözlettel:
Bérczy drnő
Tisztelt Úram/Hölgyem!

Párommal kisbabát szeretnénk de az inzulinrezisztencia szintem a következő:

Éhgyomri inzuli:7,4
vércukor:5,2
index:12,6

60 perces inzulin: 88,6
vércukor:7,3
index:1,5

120 perces inzulin:67,6
vércukor:6,2
index 1,7

A nőgyógyászom Merckformin 850mg-ot írt fel napi 2szer fél tabletta 3 hónapig. Az eredményem szerint megfelelő a gyógyszer adagolása, vagy menjek más orvoshoz?

Köszönöm válaszát

Kedves Érdeklődő!

A leírtak alapján a terápia pontos beállításához, s annak megítéléséhez, hogy ez elegendő, a rendelkezésre álló információ kevés, amennyiben személyesen tudunk találkozni szívesen segítek a Budai Endokrin központban.

Üdvözlettel:
Bérczy drnő
Kedves Szakértő!

Kéedésem az lenne, hogy több éves pánikbetegség miatt célszerű-e olyan vizsgálatot csinálni,illetve létezik-e olyan vizsgálat, ami segít kideríteni, hogy esetglegesen melyik hormon eltérése okozza a tüneteket. Talán igy könnyebb lehetne a megfelelő gyógyszer megtalálása is?

Köszönöm válaszát!

Kedves Kérdező!

A hormonrendszer átnézése valóban útbaigazítást adhat, a vérvételek közül:
TSH, Ft4, Ft3, reverzT3, kortizol, ACTH, D vitamin , PRL, inzulin anyagcsere vizsgálat vércukor terheléssel( 0, 60, 120 perces minták cukorra és inzulinra történő vizsgálata.)

Üdvözlettel

Bérczy drnő
Kedves Doktornő!
Július 11-én kelt kérdésemre javaslatot kaptam Öntől, miszerint Édesanyámnál az inzulint, a mellékvesét és a D-vitamint ellenőrizni kell. Ezek a laborvizsgálatok a mai napon megtörténtek, ennek eredménye 14 nap múlva lesz kész. Szeretném kérdezni, hogy a mellékvese vizsgálaton az ACTH-t értette-e és mielőtt elmegyünk Önhöz a magánrendelésre végeztessen-e még valami vizsgálatot, aminek az eredményével fordulhatunk Önhöz?
Szeretnénk felkészülten érkezni a rendelésére kb.szeptember elején.
Köszönöm válaszát.Sz.Adrienne

Kedves Adrienne !
Rendben, lesz ezekkel az eredményekkel várom önöket.
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Három évvel ezelőtt a háziorvos pajzsmirigy alul működést diagnosztizált nála, az L-Thyroxin 100-ast szedem, rendszeresen járok vérvételre, a labor eredményeim az orvosom szerint jók, de a panaszaim nem szűntek meg.
Tavaly ősszel az endokrinológus nem tipikus Hasimoto Thyroiditist diagnosztizált nálam.
Azt mondta nagy dózisban szedjek szelént, amikor gyulladásban van a pajzsmirigyem.

A legutóbbi értékeim:
TPO: 0,1
sTSH: 0,524
fT4: 18
fT3: 4,5

A tüneteim amik megmaradtak: hajhullás, túlsúly, koncentrációs nehézségek, szem környéki ödéma, barnás foltok a lábszáron és a lábfejen, melyek néha eltűnnek, néha megerősödnek, a körmeim anyagcsere rendellenessége, függőlegesen töredeznek, hasadoznak, Vitilogo a bőrömön.
A hasi puffadásom és az emésztési nehézségeim azóta megszűntek mióta tej és cukor mentes diétát tartok, természetesen nem fogyasztok szóját, és semmiféle élelmiszert amiben szója található.

Édesanyámnak sokízületi gyulladása van, az öcsémnek Colitise.

Szeretném személyesen felkeresni Önt, milyen vizsgálati eredményeket vigyek magammal?

Köszönettel:
Pék Katalin

Kedves Katalin!

Köszönöm a bizalmát, amivel megkeresett.
A D vitamin szint és az inzulin anyagcseréről , valamint a mellékveséről kellene még véreredmény, összegezve: D vitamin, kortizol, DHEAS, Vércukor terheléssel együtt inzulin anyagcsere vizsgálat( 0 perce, majd a 75 gramm glukóz elfogyasztása után 60. és a 120. percben a vérminták cukorra és inzulinra történő meghatározása.)

ezen eredményekkel szívesen fogadom

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Szakértő.

Odafigyelek a táplálkozásra és mindamellett hogy, szénhidrátot nem szem , a fogyás nem indul be.
Pajzsmirigy vizsgálatom értékei:
TSH: 2,22 IU/ml
FT-4: 1,14 ng/dl
FT-3 2,69 pg/ml

szeretném megkérdezni ,van e összefüggés a súlyom és a pajzsmirigy működésem között.
(167 cm vagyok és 73 kg, korom 53 év)
Válaszát köszönöm és várom.
Farkas Zsuzsa
Kedves Érdeklődő!

Érdemes lenne a D vitamin , PRL,kortizol és inzulinrezisztencia vizsgálatot is elvégeztetni. Ennek tükrében tovább lehet lépni.
Üdvözlettel
Bérczy drnő
TISZTELT DOKTORNŐ!

20 HÓNAPOS KISFIAM VAN, HOSSZÚ IDŐN ÁT FENNÁLLÓ MANDULAGYULLADÁS KAPCSÁN VÉGZETT LABOR EREDMÉNYEIM: TSH: 6,17, T4: 11,89, T3: 4,28.
KÉRDÉSEIM AZOK LENNÉNEK, HOGY
KELL E KEZELNI EZT AZ ELTÉRÉST,
GÁTOLHATJA E EZ A TEHERBEESÉST (MÁSODIK BABÁT SZERETNÉNK),
OKOZHATJA E EZ AZT, H AZ ELMÚLT 1 ÉVBEN 8 KG-OT HIZTAM ÚGY, HOGY NEM ESZEK TÖBBET, MINT ELŐTTE, SZÜLÉS UTÁN PEDIG VISSZAFOGYTAM A TEHERBEESÉS ELŐTTI SÚLYOMRA.

VÁLASZÁT VÁRVA TISZTELETTEL:
kOVÁCS ENIKŐ

Kedves Kérdező!

A leírtakra egyértelmű az Igen válasz, mert az ön esetében fenn álló gondok hátterében a pajzsmirigy alulműködés meghúzódik. A kezelés beállításában szívesen segítek.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Kedves Doktornő!
Édesanyámnál Hashimotot diagnoztizáltak egy évvel ezelőtt. Letroxot kap, napi 75mg adagban és azóta a TSH értéke megfelelő. Viszont vannak olyan fizikai tünetei ami egyre erősebb. Ilyen például a kéz- és lábfej érzéketlensége, az állandó izomgörcs, kopaszodás, hízás, lábdagadás és a fehér foltok a bőrén is egyre nagyobb felületen. Szeretném kérni a szakvéleményét és a segítségét.Köszönettel: Sz.Adrienne
Kedves Kérdező!

köszönjük megkeresését. leírtak alapján más endokrin rendellenesség is társulhat a Hashimoto betegség mellé, ennek tisztázása: Inzulin, mellékvese, D-vitamin anyagcsere gondok.
Amennyiben el tudnak jönni a rendelésre szívesen segítünk.
üdvözlettel,
Bérczy drnő
Üdvözlöm! 18 hónapig szoptattam a kisfiamat, ami alatt nagyon megritkult a hajam. Az elmúlt fél évben voltam már több orvosnál is (bőrgyógyász, nőgyógyász, háziorvos), de mindegyik szerint a szoptatás miatt van, majd elmúlik. Egy lyukas fogam volt (bölcsességfog), amit kihúztak pár hete. A pajzsmirigyem rendben, vérkép úgyszintén, bőrgyógyászatilag sincs probléma az orvos szerint. Kérdésem az, hogy mivel már 2 hónapja abbahagytam a szoptatást, nem kellett volna már elmúlni a hullásnak? Mert sajnos nem múlt el. Ezek szerint mégsem a szoptatás okozza? :(
Egyebekben vékony vagyok, (170cm, kb. 50kg), mindig is hasonló testalkat voltam. A ciklusom még nem állt vissza rendesen: 21 és 41 nap között ingadozik. Bár mostanában nem ekkora a szórás, de pontosnak most sem mondanám. Nagyon erős libidócsökkenést is tapasztaltam, és ez már szülés óta fennáll.
Üdvözlettel: Lujzi
Kedves Kérdező!

Érdemes a D-vitamin, az inzulinrezisztencia vizsgálatot is elvégeztetni, valamint Helicobacter,valamint glutén érzékénység tisztázása is segíthet
Üdvözlettel:
Bérczy drnő
egy hónapja progeszteron (depo-provera) injekciót kaptam, ösztrogén dominancia miatt. csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ez az injekió okozhat-e pajzsmirigy túlműködést.
Köszönöm
Kedves Kérdező!

Önmagában nem, sok tényző együtt hatásában esetleg plusz feladatot jelenthet a pajzsmirigynek.
Üdvözlettel,
Bérczy drnő

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK