Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
33 éves édesanya vagyok.A kislányomat 2,5 éves koráig szoptattam most 6 éves és még mindig termelődik mindkét mellemben (valószínűleg) tej.Nyomásra érzékelem az előtej szerű váladékot.
Hallottam,hogy előfordul,hogy még szoptatás után pár év múlva is termelődik tej,nehezen apad el és arról is,hogy pajzsmirigy betegség is okozhatja,illetve magas prolaktin szint.Nálam korábban megállapítottak pajzsmirigy túlműködést és magas prolaktin szintet is.Terhességem alatt is megvizsgáltak,akkor minden rendben volt.
Szeretném a segítségét kérni kihez fordulhatok vizsgálatra és ilyen esetben mi a teendő?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!


Kedves Érdeklődő!

Az említettek szerint endokrinológiai szakrendeléshez forduljon.
Személyes konzultáció esetén szívesen segítek.
Van jó megoldás.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Több mint 4 éve erős, androgén típusú hajhullástól szenvedek. A hajam kb. 2/3 részét veszítettem el, amely jelentősen el is vékonyodott, töredezett.

A hajhulláskor ajánlott vizsgálatok mindegyikén voltam már, melyek során CSAK a policisztás petefészekképet állapították meg. A PCO egyéb tünetei, mint pl. megnagyobbodott petefészek, IR, szőrösődés, pattanásos bőr, pajzsmirigy probléma, kiugró hormon értékek nálam NINCSENEK. Csak a policisztás ultrahangkép igazolt. Korábban Yadine-t és Dianet szedtem, most Volinát szedek kezelésként.

Ön szerint a fenti mértékű PCO okozhatja ezt az erős hajhullást? (Eddigi tapasztalataim szerint nincs egyetértés ezzel kapcsolatban...)

Köszönettel,
Szolnoki Viktória
Kedves Érdeklődő!

Inzulin rezisztencia vizsgálat történt-e, szívesen segítek, amennyiben el tud jönni a rendelésemre.

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő!

2010.-ben szültem, problémamentes volt a terhességem. Szeretnénk babát, de tavaly volt 2 vetélésem ezért kivizsgálás történt. Laborban FII 20210 heterozigota mutans, TSH 3.710. A véralvadási zavarral tisztában vagyok, de a TSH értéket szeretném megkérdezni, hogy ez normális érték-e, mert én úgy tudom, hogy terhesség előtt 1-2 közötti értéknek kell lennie a TSH értéknek. Érdemes lenne ezzel kivizsgáltatni magam ?

Üdvözlettel: M. Csilla

kedves Csilla!

A leírtak alapján a pajzsmirigy
további kivizsgálása és a helyes beállítása az 1 körüli tartományba.Szívesen segítek, amennyiben el tud jönni a rendelésemre, van jó megoldás.

Üdvözlettel

Bérczy drnő
Tisztelt doktorno!
Nagyon elkeseredett vagyok,semmilyen dieta segitsegevel sem tudok lefogyni. Nehany eve pajzsmirigy alulmukodest allapitottak meg nalam,Euthyroxot szedtem,de meg jobban hiztam.Igy a gyogyszereket elhagytam,csak kontroll vizsgalatra jarok -jelenleg ertekeim a norma felso hataraban vannak. Ujdonsag volt szamomra a reverz t3 vizsgalata,igy alavetettem magam.Eredmenyeim:T3-5,43pmol/l
rT3-0,47ng/
Kerdesem a kovetkezo:Ausztriaban kaphato gyogyszer(Sanofi termek-talan trijodthyronin),mely rendezhetne ezeket az ertekeket,igy talan le is fogynek. On szerint mekkora ennek a valoszinusege ill.nem fuzok-e a gyogyszerhez tul nagy remenyeket.?Nem lehet-e valamilyen mas mellekhatas?Koszonom valaszat:Anna
Kedves Anna!

Ahhoz, hogy egy helyes kezelés beálljon és a gyógyszer is a célhatást adja, sok tényezőnek kell együtt állni, a gondolat a Sanofis-T3 tartalmú gyógyszerrel kapcsolatban jó lehet, de hogy a célhatás mellett biztonságosan ne legyen mellékhatás, ebben személyes konzultációval tudok segíteni, amennyiben személyesen találkozni tudunk.
van jó megoldás.

üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor úr/Doktornő!

Lerner Annamária vagyok, 21 éves egyetemista. Világ életemben duci voltam, nagyobb testsúlyú.

Azonban igen régóta élek aktív életmódot (heti 3-4-5 edzés, diétás étkezés), mégsem érek el súlycsökkenést. Az utóbbi időben jelentkezett erősebb hajtöredezés is, és zavarok a vérzésemben.

Hallottam már pár embertől, hogy érdemes lenne pajzsmirigy-vizsgálatot végeztetnem, de nem szeretnék csak úgy beleugrani. Önök mit tanácsolnak?

Köszönettel!
Kedves Annamária!
Érdemes a pajzsmirigy vizsgálatot: TSH, Ft3, Ft4, anti TPO szint, valamint a D vitamin és a inzulin rezisztencia vizsgálata is.
Szívesen segítek személyesen is ha el tud jönni a rendelésemre.
üdvözlettel:
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő!

32 éves nő vagyok, második kisfiam 6 hónapos. A szoptatást kb. 2 hónapja hagytam abba. Az első menstruációval egyidejűleg (2 hónapja) szívritmusproblémák jelentkeztek (rengeteg pitvari extraszisztolé, Holterrel napi 6200 db-ot jegyeztek fel...), amit sajnos concor 2,5 szedése mellett is érzek. A szívprobléma mellett alvászavar, hajhullás, bőrszárazság a tüneteim. A problémáim menstruációkor sokkal kifejezettebbek, a kardiológián a szervi gondot kizárták, így hormonális háttérre gondolnék. A háziorvos pajzsmirigyre tippelt, de a TSH szintem tökéletes lett (1,42). Szeretném kérdezni, hogy női nemi hormonok okozhatnak-e szívritmuszavart, lassan esedékes a 3. menstruációm, és már PMS-ként ismét nem alszom és fáj a mellkasom... Érdemes-e ilyenkor ezzel behatóbban foglalkozni, vagy hagyjak időt a szervezetemnek, hátha megoldja maga ezt? Egyébként a hormonrendszerem mindig tökéletesen működött, mindkétszer azonnal terhes lettem, problémamentesen kihordtam a babákat, stb... Köszönöm a segítséget!
Kedves Ágnes!
A belső hormonmilliő arányainak eltolódása is gondot jelenthet.
javasolt: PRL, progeszteron, ösztradiol, reverze T3, antitPO, és D vitamin, valamint inzulin rezisztencia vizsgálat elvégzése,szívesen segítek személyesen is ha el tud jönni a rendelésemre. Lehetséges a jó megoldás.

üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Cím!
44 éves vagyok. Kb. 2 éve rendszertelenné vált a mensesem. Most már 50-55 napra van vérzés (legutóbb 2013. jan.15-én volt, 5 napig tartott. Tehát már közel 60 napja nincs).
Laborértékek:
TSH 1,4 uIU/ml
Tesztoszteron: 75,00 ng/dl
PRGESZTERON: 0,22 ng/ml
Prolactin: 7,79 ng/ml
FSH: 58,8 U/l
LH: 29,74 mU/ml
FSH/LH hányados: 1,98
DHEA-S: 169,0 ug/dl
Cortisol: 13,0 ug/dl

Nagyon alacsony a progeszteron.
Nőgyógyász azt mondta egy hete, hogy nem működnek a petefészkek és lehet, hogy már soha nem lesz vérzés.
Azt javasolta, hogy keressek fel egy endokrinológus szakember is.
Tudnának nekem segíteni annak tisztázásában, hogy nincs-e más betegség a háttérben?
Válaszukat előre is köszönöm. Üdv.Éva

Kedves Éva!
Szívesen segítek,a probléma további kivizsgálásában.
Várom a rendelésemen.

üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Gyermeket szeretnénk, ezért a háziorvos elküldött éhomi vércukor vizsgálatra, ami 6.1 lett.
Ezután úgy döntöttemmegcsináltatom az inzulinrezisztencia vizsgálatot is:
éhomi 9.9 mIU/L
60 perc 43.6
90 perc 25.6

Megfelelőek az értékeim gyermekvállaláshoz?

Kedves Piroska!
Köszönöm a bizalmat, az elküldött leletek alapján , van egy kisebb probléma a 120 perces Inzulin érték kissé magasabb.
A háttér tisztázása . és a megfelelő kezelés beállításában szívesen segítek, amennyiben el tud jönni a rendelésemre.
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt szakértő!A páromal babát szeretnénk de a párom nem igazán szeretne lombikra menni és szeretném megkérdezni ezzekel a leletekel lehet vlamilyen segítségel de természetes úton gyerekünk?
az én leletem:inz-glük 00p:9.9 inz-glük 120p:44.8 glük 0p:6.1 glük. 120p:9.8

sTSH:2.460 E2:48.1 FSH:7.92 LH:21.49 PRL:11.27 T:1.58 SHBG:38.7 androsztend:4.1 DHEA-S:8.21

A párom leletei:spermiumszám/ml.:10millio spermiumszám/ejaculatum:40millio mozgó:50% Progr.gyors:10% Progr.lassú:30% egy helyben mozog:10% Mozdulatlan WHOd:50% Válaszát előre is köszönöm.













































Kedves Kérdező!
A leletek alapján személyes konzultációval tudunk egy segítő programot összeállítani, ezzel lehetséges, a segítség.

üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Szakértő!

Szeretnék érdeklődni só nyakra téve eltünteti-e a strummát?
Üdvözlettel:
Tisztelt kérdező!

Ez önmagában nem segítség.

Üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek
Ezek lehetnek a pajzsmirigy alulműködés okai és rizikófaktorai

Ezek lehetnek a pajzsmirigy alulműködés okai és rizikófaktorai

Pajzsmirigy alulműködésről akkor lehet beszélni, amikor a szerv nem termel vagy juttat elég hormont a vérkeringésbe. Emiatt alapvetően lelassul a vérkeringés, többek közt fáradtságot és hízást okozva. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont endokrinológus, belgyógyász, diabetológus nem csak azt foglalta össze, mi vezethet az alulműködés kialakulásához, de a kezelés alapjairól is beszélt.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK