Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő !
Kb 6 hete a jobb oldalamon erős fejfájás,naponta kb.10 alkalommal,mintha kést vágnának a fejembe.Mindegy milyen gyógyszert veszek be,nem múlik el.Ez kb fél órát tart,és ahogy jött úgy el is múlik.Háziorvosom laborba küldött és TSH-t csináltatott,melynek eredménye 0,7 U/ml,a többi eredményem,koleszterin és LDL-koleszterin minimálisan alacsonyabb,CK 211/U/L,kicsit magasabb,minden más jó.Kb.3 hét alatt 4 kg-ot,előtte szintén 4 kg-ot fogytam,tehát fél év alatt mintegy 8 kg-ot,pedig ugyan úgy eszem,mint előtte.Ideggyógyásznál semmi,reumatológus akasztásra,ill.ultrahang kezelésre küldött.4x szúrt a fejembe,azt mondta nem csoda,hogy fáj,nagyon csomós a nyak feletti rész.Felírt Analgeticát,nem használ,és Sirdalud izomlazítót.Azt mondta kissé álmos leszek tőle,de nem hogy álmos,szinte aludni sem tudok,de amúgy is nagyon rosszul alszom,4-5 órákat éjjelente,de még eközben is felébredek.Ideges vagyok,minden kis dologra ugrom.Eddig sem voltam nyugodt,de pár hónapja mintha nem is én lennék.Hullik a hajam,(bár sosem volt sok),de néha több van a ruhámon,mint a fejemen kis túlzással.Kopaszodást azért nem látok,csak homlok tájékon.Régen nagyon szerettem a meleget,most ömlik rólam a víz.Sokszor 130 a pulzusom.Vérnyomásom a házi orvosomnál 130,a másik két orvosnál 160.Soha nem mértek ilyen magasat.Igaz 49 éves vagyok,szerintem beléptem a változó korba.Menstruációm ciklusa pár éve 23 nap,legutóbb 10 nap után jött meg,igaz nem olyan intenzíven mint előtte,de a szokásos 7 napig tartott.1980-ban 17 évesen strummára műtöttek.Kb 2 éve a nyakamban lévő egyik nyirokcsomó (3 db 1-3 cm nagyságú)megduzzadt 40x28,54.Solymosi doktorhoz mentem,aki biopsziát is vett.Az ultrahang:megnagyobbodott ismételten göbösödést mutató pajzsmirigy.A citológia eredménye nem utal rosszindulatúságra.Diagnózis: cisztikus degeneráció.A keneten nagy tömegben makrofágok láthatók és elszórtan típusos follikulussejtek is.Majd ahogy jött magától elmúlt.Azóta nem foglalkoztam vele.Háziorvosom a TSH eredményre azt mondta jó,és nem foglalkozik vele tovább.Ahogy olvasom,tüneteim a pajzsmirigy túlműködésre utalnak (annak ellenére,hogy a tartományba még belefér),kivéve a fejfájás,amivel eredetileg orvoshoz mentem.Kérdésem az lenne,hogy esetleg mégis pajzsmirigy túlmüködésről van szó? Válaszát előre is köszönöm! Helmeczi Ferencné
Kedves Kérdező!
Meg kell nézni a TSH-n kivül az Ft3, Ft4, anti TPO szintet, valamint a D vitamin szintet is, ekkor lehet biztonságosan nyilatkozni a pajzsmirigy működésről.

Üdvözlettel

Bérczy doktornő
Tisztelt Doktornő!
A kérdésem az lenne Önhöz,hogy a petefészekcisztát milyen időközönként ajánlatos ultrahanggal figyelni?Még endokrinológiai vizsgálat előtt álok.De volt már vérből kimutatott hormonvizsgálat,aminél minden eredmény megfelelő volt.Az orvosom addig nem ad gyógyszert amíg nem lesz endok. vizsgálat.Arra novemberben kerül csak sor.Addig történhet valami ezzel a cisztával?(4 cm-es jelenleg).Menstruáció van csak gyenge és 10-12 napig is eltart.Válaszát tisztelettel köszönöm.Ludányi Péterné
Kedves Kérdező!álás , Inzulin rezistencia elvégzése, valamint D vitamin szint meghatározás és volt-e ciklus monitorizálás azaz van.e érdemi progeszteron szint emelkedés?
ezek fontoSAK.

Üdvözlettel
dr Bérczy judit
Tisztelt Doktor Úr/Nő!!

Segítségét szeretném kérni. Csak röviden vázolnám a helyzetemet. Több orvosnál is jártam már életem során, de sajnos a problémámra sehol nem volt végleges megoldás. 1973-as születésű vagyok és még nincsen gyermekem, de már nagyon szeretnék. Ennek oka sajnos hormonális, ez már kiderült. Túl vagyok már egy lombik kezelésen, de sajnos eredménytelenül , bár az eljárás során több gyógyszer (Inj.Cetrotide, Inj. Gonal-F, Inj. Merional, Inj. Pregnyl) együttes alkalmazásával sikerült egy petesejtet nyerni, ami meg is termékenyült és és három nappal később beültetésre került, azonban sajnos nem maradt meg.
A leleteim alapján a diagnózis : Sterilitas I. Hypophysis elégtelensége került igazolásra. Kérdésem az lenne, hogy létezik e olyan eljárás, kezelés, gyógyszer, amellyel ezt a problémát orvosolni lehetne?
Sajnos az utolsó vizsgálati eredmény alapján a petefészkem szinte alig működik és a hormon szintjeim is nagyon alacsonyak. ( Pl: Estradiol: 14,5 , LH: < 0,1 , FSH: 0,4 , Prl: 9,5 , TSH: 3,09 ).
Genetikai vizsgálaton is voltam melynek eredménye kromoszóma eltérés nem mutatott ki (kariotípuis: 46,XX). Ultrahang eredményeim: uterus: 36mmx19mm , endometrium : 2 mm, jobb oldali ov.: 15x10, bal oldali ov.: 10x8 szabályos nagyságú és szerkezetű, eltérés nem ábrázolható .

Várom szíves válaszát, segítségét előre is köszönöm,,

Tisztelettel:

R. Szilvia
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tisztelt Doktornő!
Az alábbi problémával fordulok önhöz, 26 éves, gyermektelen nő, 162 cm és 74 kg, \"túlsúlyos\" vagyok.
Előzmény: TSH: 1510; Free T3: 3,57; Free T4: 0,68.
Alacsony T4 szint miatt részt vettem endokrinológiai szakrendelésen, és az alábbiakat állapították meg.
UH eredmény:
„Normális nagyságú és echogenitású, homogén alapszerkezetű pajzsmirigylebenyek. Keskeny isthmus. a jobb lebenyben egy 3 és egy 5 mm cysta, alsó pólusában 6 mm echoszegény göb van. A bal lebeny felső harmadában 5 mm echoszegény göb ábrázolódik.”
Anti TPO antitest: 1,1 IU/mL.
A szakrendelésen rendelő főorvos asszony jelenlegi álláspontja az, hogy 1 cm alatti cystával nem kell foglalkozni ….
Szeretnék ismét fogamzásgátló tablettát, januárban befejeztem szedését bízva abban, hogy letudok fogyni, de nem így történt. Még annyit hozzá fűznék, hogy napi kb 1000 kalóriát fogyasztok el. Rekesz sérvem van és refluxos vagyok így javarészt diétázom, és a testsúlyom jórészt emelkedik, jobb esetben 1-2 kilogramm lemegy, de a legtöbbet stagnál. A 2-3 éven belül szeretnénk gyermeket.
Pontosan nem értem, hogy mik ezek a göbök, és hogy miért nem kell 1 cm alatti méretű cisztával foglalkozni.
Van-e arra mód, hogy a ciszták és a göbök felszívódjanak és helyre álljon a rend a szervezetemben.
Előre is köszönöm válaszát.
Tisztelettel: Révész Andrea
Kedves Kérdező!

A háttér tisztázása fontos, elndult-e a pm hormon pótlás.
A pontos terápia beállítáásban szívesen segítek.

Üdvözlettel

dr Bérczy judit
Tisztelt Doktor Nő/Úr!

Azért keresem meg Önöket, mert elhúzódó kivizsgálásaim eredményei alapján ma a diabetológus endokrinológiai kivizsgálást javasolt mielőtt a metformin tabletta szedését engedélyeztetné. Ennek oka,hogy inzulin rezisztencia áll fenn nálam, és sajnos igen magas (duplája a normálnak) a kortizol szint, illetve emelkedett az SHBG szint is. PCOS-re gyanakodtak kezdetben, de ezt elvileg az UH és a vérkép nem igazolta. Továbbá sajnos már lassan jellemzővé vált az ájulás széli állapot, illetve az utóbbi fél évben többször elő is fordult az. Mióta odafigyelek az étrendre valamelyest ez megszűnt, noha a gyengeség, fáradékonyság, sokszor az agresszív viselkedés továbbra is fennáll. Illetve ez idő alatt 6 kg-ot fogytam is. az lenne a kérdésem, hogy vajon mi egyebet tudnának más egyebet mondani, mint, hogy valószínűleg tumor lehet a háttérben? Miért van szükség endokrinológusra? Nem az Onkológiára kellene inkább mennem? Vagy ne legyek ennyire pesszimista? Lehet más az ok is?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Tisztelettel:

Lakner Noémi
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tísztele Doktornő. Szeretném megkérdezni,hogy szedhetek-e hoodia 57 fogyasztó kapszulát ha alacsony a vérnyomásom de sajnos a pulzusom elég magas.Van mikor pár szám az eltérés a vérnyomásom és a pulzusom között.Pl. 103 a vérnyomásom és 93 a pulzusom.Igaz nagyon ingadozó de csak a pulzusom,a vérnyomásom mindig 95 és 115 között van.Tavaj szedtem 3 hónapig a hoodia kapszulát nem éreztem rosszul magam és fogytam is rendesen,de olvastam,hogy okozhat szapora szívverést a kapszula.Mindig is magas volt a pulzusom,de nem szeretném ha ártanák magamnak.Az lenne a kérdésem,hogy lehetséges az ,hogy csak a pulzusomat emeli meg a kapszula és a vérnyomásomat nem,vagy nem befolyásolja amugy is mindig elég magas volt.Válaszát köszönöm. Tisztelettel:Knobloch Gabriella
kedves Kérdező!
A szapora ulzus okának tisztázása fontos, mielőtt elkezdi szeddni ismét, amennyiben tud a rendelésemre eljönni szívesen segítek.
üdvözlettel
Dr bérczy judit

Tisztelt Doktornő!

Problémám kb. fél éve áll fenn, menstruációm kezdete előtt 3-4 napig barnás vérezgetés van, majd a menzeszem 2-3 nap alatt lezajlik az előtte megszokott 4-5 nap helyett. Méhszájsebem is van, a házasélet alatt is előfordul vérezgetés. Panaszom még a gyakori fejfájás, állandó hideg kezek-lábak, memóriazavar, koncentrációzavar, krónikus fáradtság. Tanácstalan vagyok, hogy problémámmal kihez forduljak, mert a háziorvosi ill.az sztk-s rendeléseken az embert nem veszik komolyan. 33 éves, 2 gyermekes anyuka vagyok.

válaszát előre is nagyon köszönöm,
Kozma Anikó
Kedves Kérdező!
A leírtakat igen is komolyan kell venni, a háttérben mehúzódhat pajzsmirigy alulműködés, inzulin anyagcsere zavar, Addison kór, szívesen fogadom arendelésemen: oki diagnózis, oki terápia.van jó megoldás.
Üdvözlettel
dr bérczy Judit
tisztelt szakertö!57 eves nö vagyok es hat evvel ezelött pajzsmirigyoperaciom volt alulmüködött es göböt tavolitottak el .azota borzalmas fajdalmaim vannak gerincpanaszok gerincserv vallak karok csuklo csipöfajdalom izomgörcsök .fizikoterapia nem segit.milyen kivizsgalasra lenne szüksegem?üdvözlettel,;sagine
kedves Kérdező!
A panaszok hátterében több dolog is felmerül: mellékpajszmirigy gyengeség, D vitamin hiány latens hypadrenia, melyer a műtét kihozott
Amennyiben el tud jönni a rendelésemre szívesen segítek, van jó megoldás
Üdvözlettel
Bérczy doktornő
Tisztelt doktornő! Szeretnék többet megtudni a endokr. orbitopatia-ról. Engem most küldtek szemészeti vizsgálatra. Az én eredményeim a következők: TSh 0,00585 FT4 17,26 FT3 6,0 TRAK 3,2 KO Leu 9,15. Köszönöm válaszát.
kedves Kérdező!

a leírtak a pajzsmirigy működési zavarát sejteteik túlműködás irányába.
Fontos az anti TPo, anti Tg , vizgálat is, valamint a pajzsmirigy UH vizsgálata.
A háttér tisztázása is fontos D vitamin, mellékvese működés, egyéb intolerancia átgondolása is szükséges.

Üdvözlettel, amennyiben tud személyesen is konzultálni szívesen segítek

Üdvözlettel
Dr bérczy judit
Kedves DoktorNő,
Tavaly novemberben jártam Önnél, mert inzulin rezisztenciát és pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, ezért napi 25 mikrog L-thyroxint kezdtem el szedni és diétázni kezdtem. Ön a kezeléssel egyet értett. Fontos még megjegyeznem, hogy gyermeket terveztünk a Párommal, de tavaly elküldtek a munkahelyemről, idegileg kikészültem, visszatérő depresszió alakult ki nálam,ismét el kellett kezdenem szedni a napi 1 Paroxatot.Akkori laboreredményeim: pajzsmirigy ultrahang negatív
- inzulin éhgyomri 7,2 mIU/l
- inz 120 perc 31,7 mIU/l
- prolactin 513 mIU/l
- TSH 2 mIU/l
- szabad t4 14,5 pmol/L
- ATPO 131 IU/mL
- ATglobulin 12,3.IU/mL, a hormonjaim rendben voltak.
Mivel az eredményeim javultak márciusra(TSH 1,8, ATPO 66)a kezelőorvosom abbahagyatta a hormon szedését. Májustól ismét dolgozom, jobban érzem magam és szeretnék gyermeket, 38 éves vagyok.Most júniusi eredményeim( 21. napi):
- inzulin éhgyomri 8,4
- inz 120 perc 25,4, hemoglobin A1c% 3,9%
- prolactin 473
- TSH 3,4
- szabad t4 16,3
- ATPO 26
- ATglobulin 16
Azt szeretném kérdezni Öntől, hogy a gyermekvállalás szempontjából jók-e az eredményeim, vagy szükséges-e szednem valamit?( pl. alga , vitamin,valamilyen gyógyszer?). Az alga nem tudom mire jó.Illetve a hajam erősen hullik,és kissé korpásodik. Lehet összefüggésben ez a pajzsmiriggyel? Ha igen,mit javasol?
Várom tisztelettel válaszát,
Üdvözlettel: Nagy Aranka
Kedves betegem !
A személyes konzultácio szükséges, mert sok apró részletze van egy hatékony háttér hormon harmőnia kialakításához.
Várom a rendelésemen
Üdvözlettel

dr bérczy judit

Hírek

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek
Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Az adiponektin egy olyan hormon, amely a zsírszövetben szabadul fel és amely befolyással van az inzulinérzékenységre és a gyulladásokra. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista arra hívja fel a figyelmet, hogy alacsony szintje olyan állapotokkal van összefüggésben, mint az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség és az érszűkület.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK