Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr. Ur!
Autoimmun pajzsmirigybetegseggel vagyok diagnosztizalva 2 eve. Eddig az osszes hormonszint normal erteket mutatott, csak az ATPO volt magas 238 U/ml. A legutobbi vizsgalatkor a TSH magasabb volt a normal erteknel 5.73 mUl/ml, a tobbi hormon normalis szintu. A kerdesem az hogyan lehet emelkedett a TSH es normalis a FT4, FT3 egyidoben?
Ebben az esetben szukseges a hormon potlas?
Koszonom elore is valaszat!
Kedves Betegünk!

Nem tudom, hogy szed-e rendszeresen valamilyen pajzsmirigy hormon pótló készítményt. Ha igen, akkor 25 mikrogrammal emelni kellene a gyógyszer adagot. Ha nem, akkor pedig el kellene kezdeni ezt a mennyiséget beszedni reggel éhgyomorra, fél órával a reggeli előtt, és utána még fél óráig ne igyon kávét. Az ATPO egy ellenanyag, amit a saját szervezete termel a pajzsmirigy ellen. Ez az autoimmun betegség lényege. A T3-T4 azért nem alacsony, mert az emelkedett TSH stimulálja több hormon termelésre a pajzsmirigyét. Mindenképpen forduljon endokrinológushoz a részletek megbeszélése érdekében!

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus



Jónapot kívánok.
Jobb mell sugárkezelésem volt tavaly júliusban.Sajnos a sugárkezelés során a tüdő felső lebenyét és a pajzsmirigyet is sugárzás érte.A tüdőben fibrozis alakult ki.Milyen tünetei vannak a besugárzott pajzsmirigynek és milyen késöbbi mellékhatás alakulhat ki.Most erősen érzem a szagokat például a vegyidolgok,parfümök,füst majd kimarja a torkomat és a mellkasomat,ez is mellékhatás lehet?Vagy a fibrozis mellékhatása?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigyet ért sugárzás esetleges következménye lehet, hogy benne esetleg daganatos göb alakulhat ki. Ezért indokolt, hogy félévente pajzsmirigy ultrahang vizsgálat történjen. Panaszai lehetnek a besugárzás következményei. Ezek minden bizonnyal enyhülni fognak.

Üdvözlettel: Békési Dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
28 éves nő vagyok. Márciusi vérvizsgálat alapján a TSH értékem 3,55-ös, a háziorvosom szerint ez így teljesen normális.Tekintettel arra, hogy sok fórumon olvasom, hogy a normál érték maximális esetben 2,5 körül van, így a kérdésem az lenne, hogy esetleg vitaminokkal, teákkal illetve házi módszerekkel lehetne-e javítani az értékemen? Megtisztelő válaszát köszönöm!
Kedves Betegünk!

Minden labornak más a normál érték határa. Nálunk a 3,55-ös TSH érték normális. Nézze meg a leleten, hogy az Ön értéke beleesik-e az egészséges határok közé! Ha igen, akkor semmi tennivalója nincs, érezze magát egészségesnek!

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Endokrinológia!
Érdeklődnék, hogy pajzsmirigy göb rádiófrekvenciás ablációval foglalkozik-e az Intézet?
Köszönöm!
D. Viktória
Kedves Viktória!

"Az eltávolítás a Premier Med Egészségközpont végzi, melynek endokrinológiai hátterét a Budai Endokrinközpont nyújtja. Az eljárást megelőzően feltétlenül szükséges egy endokrinológiai vizit, ahol a pajzsmirigy göb(ök) pontos állapotának meghatározása után, Prof. Dr. Balázs Csaba, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa, megállapítja, hogy a műtét elvégezhető-e.

Pozitív elbírálást követően a Premier Med Egészségközpont szakorvosainak egyike (Dr. Deák Pál Ákos vagy Dr. Doros Attila, intervenciós radiológusok) elvégzi a göb(ök) eltávolítását. "

Jó Napot!
Érdeklődnék hogy Önöknél mennyibe kerül az inzulinrezisztencia vizsgálat és tanácsadás!?!
Előre is köszönöm a válaszukat.
Kedves Szatmári Alexandra!

A 3 pontos terhelés vércukor inzulinszintekkel 10.900 forintba kerül. Ennek eredményét szakorvos tudja kiértékelni: Központunkból Skurdenka Beatrix Doktornőt vagy Dr. Koppány Viktóriát tudom javasolni, a konzultáció díj mind a két Doktornőnél :21.000 forintba kerül.

Bejelentkezni az alábbi telefonszámon tud: +3670/4319728
Tisztelt Endokrinológia!
Kérdésem TSH (6,2) miatt a háziorvosom L Thyroxin tablettát írt fel, napi 50 mg-ot. A T3 é T4 értékek normális tartományban voltak. Azóta a TSH 1,7-re csökkent. A kérdésem lényege: nem kellett volna pajzsmirigy UH-ra is elküldenie a háziorvosnak? A tünetem egyébként fáradékonyság és kis mértékű hízás volt, azóta már fogytam is.
Köszönettel:
M. Anna (válasz e-mail: [email protected])
Kedves Betegünk!

Tünetei megfelelnek a pajzsmirigy alulműködés jeleinek. A komplett kivizsgáláshoz valóban hozzátartozik az UH vizsgálat is. A kezeléssel egyetértek annál is inkább, mivel sikerült fogyást elérni.



Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Dr. Úr, Dr. Nő!

Belgyógyász javaslatára ( uh-n 11 mm göb látható) Tc99 izotópos vizsgálat után 11 mm -es hideg göböt állapítottak meg a pajzsmirigyemben, ami után MIBI vizsgálatot javasoltak. Később felkerestem egy endokrinológus szakorvost, aki uh vezérelt biopsziát javasolt. Jelenleg mindkét vizsgálatra van időpontom. Az lenne a kérdésem, hogy feltétlen szükséges e a MIBI elvégzése a biopszia mellett, mert fölösleges sugárterhelésnek nem szívesen teszem ki sem magamat, sem a környezetemet. Egyáltalán a MIBI milyen jellegű szűrés, mit állapít meg. Köszönöm a válaszát, üdvözlettel: Kiss Bianka
Kedves Betegünk!

Egyetértek az endokrinológus kollégával. Magam is az UH vezérelt biopsziát tartom szükségesnek. A MIBI csak akkor indokolt, ha felmerül, hogy a göb a mellékpajzsmirigyben van, de az UH vezérelt biopszia ezt is kideríti.

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor úr, Doktornő!

2005-ben daganat miatt eltávolították a teljes pajzsmirigyemet. Két jódizotópos kezelést kaptam ezután, és rendszeres ellenőrzésekre jártam az Országos Onkológiai Intézetbe. 2008. óta nem járok vissza, mert várandós lettem a kisfiammal, születése után sokáig szoptattam, és így nem mehettem az Intézetbe. Aztán ez valahogy így is maradt, azóta is háziorvosom ellenőrzi a hormonszintet (Euthyroxot szedek). A kérdésem az utókövetésre vonatkozik, mi a protokoll, ilyenkor milyen sűrűn és milyen vizsgálatokat kellene végezni, vagy ennyi idő után már nem kell számítani a tumor visszatérésére? Tavaly voltam nyaki ultrahangon, az negatív lett. Jól tudom (háziorvosom bizonytalan ebben), hogy ilyen esetben a TSH értékét úgy kell beállítani, hogy kevéssel a normális alatt maradjon?
Köszönettel:
Anikó
Kedves Betegünk!

Nem tudom, hogy milyen típusú daganata volt. Ettől függetlenül a rendszeres ellenőrzést nem szabad hanyagolni. A kontrollt leghelyesebb, ha az Országos Onkológiai Intézetben végzik. Ott a legkorszerűbb elveket alkalmazzák. Forduljon az eredeti gondozó orvosához!

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
6.5 volt a tsh 3 hónap szelén és letrox szedése utan 5.6 ment le ez jó?
Kedves Betegünk!

Az, hogy a Letrox hatására csökkent a TSH, az mindenképpen jó jel. Az 5,6-os érték még egy kicsit magas. Úgy gondolom, hogy a Letrox adagját kis mértékben még növelni kell. Egyeztessen egy endokrinológussal!

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Mi az a HBA1c,illetve a chol,TG,HDL?
Tisztelt Vörös Zsuzsanna!

Nem tudom pontosan mire gondol.
A HBA1C- Haemoglobin A1C, chol-Koleszterin, TG- Triglicerid, HDL - a koleszterin egyik fajtája "úgy nevezett jó koleszterin"
Az alábbi értékeket vérvizsgálat útján lehet megállapítani, részletes leírást a vizsgálatokról a Synlab labor oldalán is talál : https://www.synlab.hu/vizsgalat/

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer

Hírek

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek
Ezek lehetnek a pajzsmirigy alulműködés okai és rizikófaktorai

Ezek lehetnek a pajzsmirigy alulműködés okai és rizikófaktorai

Pajzsmirigy alulműködésről akkor lehet beszélni, amikor a szerv nem termel vagy juttat elég hormont a vérkeringésbe. Emiatt alapvetően lelassul a vérkeringés, többek közt fáradtságot és hízást okozva. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont endokrinológus, belgyógyász, diabetológus nem csak azt foglalta össze, mi vezethet az alulműködés kialakulásához, de a kezelés alapjairól is beszélt.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK