Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor Ur/No!

Segitseget szeretnem kerni. Veteles miatt voltam cukorterehelesen, ahol az inzulint is mertek, inzulinrezisztencia miatt.

Az eredmenyeim:

A glukozterheles. 0 perces: 4,8 nmol/l, 60 perces: 3,1 nmol/l és a 120 perces 3,3 nmol/l volt.

Az inzulin: 0 perces: kevesebb mint 2, 60 perces: 8,4 mIU/l, 120 perces: 7,5 mIU/l.

Sajnos nem volt feltuntetve referencia tartomany, igy nem tud, hogy jo e az eredmeny.

Koszonom szepen a valaszat!
Kedves Kérdező!
A küldött eredményei alapján felmerül, hogy a szervezetének hormonegyensúlya megváltozott, az inzulinelválasztása inkább alacsonyabb tartományban van. A pontos háttér, ok tisztázása a vetélések miatt is szükséges.
Konzultációra szívesen fogadoma Budai Allergiaközpontban.
Üdvözlettel:
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktornő!

Pajzsmiríggyel kapcsolatos problémám eddig még nem volt, ill. a TSH. is normális határon mozgott. Most készült UH.vizsgálat alapján a jobb lebeny 12x12x33 mm. a bal 14x13x33mm.Az isthmus nem szélesebb.Szerkezete kifejezetten inhomogén, de körülírt góc nem különül el benne.
Vélemény: Thyreoiditis chr.

Szeretném kérdezni, van e köze mindehhez, hogy negyedévenként Bonviva vénás injekiót kapok,(eddig már két alkalommal)? Ez előtti vérképvizsgálatomon a TSH. érték normális volt.
Megtisztelő válaszátköszönettel veszem.

Ilona
Kedves Kérdező4
Megtisztelt bizalmával, köszönöm.
A leírtak alapján és az eddigi tapasztalatok szerint a pajzsmirigyben jelenleg leírt Uh kép, valószínűleg már előbb mint az inj. elkezdődhetett.
A pontos válaszhoz, és a megfelelő pajzsmirigy védelem érdekében , személyes konzultácoióval tudok hatékonyan segteni , szívesen fogadom a rendelésemen.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Szakértő!
Párom 6 hetes terhes, pajzsmirigy alulműködése van. Szült már 2 gyerkőcöt előző házasságában, 38 éves. A 2. baba hamarabb született meg, stresszes időszak volt. Mindkét gyereke egészséges. A pm-alulműködésre folyamatosan gyógyszert szed. Nem hízott meg, egészséges életet él.Én közben pereskedve válok az előző feleségemtől, bíróság dönt majd az én gyerkőceim elhelyezéséről.
3 éve vagyunk együtt, szeretnénk babát. Kedvesemet azzal ilyesztették meg, hogy veseelégtelenség, cukorbetegség, hasnyálmirigy-elégtelenség... alakulhat ki a babánál az ő pm-alulműködése miatt.Most az abortusz mellett döntött, s közben megszakad a szive. 38 évesen nyilván utolsó esélyünk lenne a babára. A tapasztalatok szerint mennyire valósak ezek a kockázatok?
Tisztelettel
ÁK
Kedves Kérdező!
A leírtak alapján nem lehet megítélni, hogy párja jelenleg mennyire van egyensúlyban a bevezetett terápiával.
Amennyiben lehetséges,konzultációra szívesen fogadom önöket, mert az ami miatt, -a leírt információk- az abortusz mellett döntöt a párja, nem biztos, hogy rá nézve reális.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Jó Napot,

Érdeklődni szeretnék, hogy a következő tünetekkel és laboreredménnyel milyen problémára gyanakodhatunk? Szeretném, ha a tünetek megszűnnének.
Tünet: 1)hízás(heti 3 mozgás, 2,5l víz, vegetáriánus étkezés főleg-néha eszem hust-)Szóval mindezek mellett folyamatos hízás évi 1-2 kilo figyelhető meg, amit nem tudok leadni. (most 74kg a sulyom) 2)Száraz bőr, nagyon száraz és ez különösen zavar, naponta 1szer kenem magam krémmel. 3)töredezett bőr 4)rövid menstruácio 5) fáradság 6)szemem alul szemhéj alatt kicsit sárgás vagy szürkés, de kicsit véreres is.30 éves vagyok.
A lelet alapján a TSH értékem 0.49 , ami 0 0.5-5-ös tartományhoz képest. Az FT4 13.9 , ami normál, de erősen alulrol közelíti a ref-tartományt 12-22.FT3 normál 4.7 ref-tartomány 3.1-6.8. Emellett a vérképem nem mutatott eltéréseket. süllyedés volt magas 18 (2-15 mellett) és az összfehérje volt alacsony 57 a ref tartomány itt 60-80. Bilirubin rendben volt.
Szeretném, ha már valami változás lenne különösen a száraz bőr és sulyprobléma gyanánk. Ugyanakkor az alacsony TH szerint lehet tulműkődésem van??Kérem segítsen, milyen írányba keresgéljek, mert bármit megtennék, hogy javuljon a helyzet.

Köszönöm

ZSanett
Kedves Zsanett!
Megtisztelt a bizalmával.
A leírt probléma , s a leletekkel egybevetve, csak személyes konzultációval tudok segíteni.
Oki diagnózis, oki terápia!
Várom a rendelésemre.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktorno! Szeretném a segítségét és a tanácsát kérni! Lányom 16 éves és 1,5 éve a pajzsmirigy jobb lebenyén kb. 2cm-es csomót találtak. Voltunk citológiai vizsgálaton már 2-szer, ahol Hashimoto szindrómát , és krónikus Thyroiditítát állapítottak meg. A pajzsmirigy méretei: Jobb lebeny: 11,3 ml; a bal lebeny: 7,5 ml;
A véreredmények a kovetkezok: Enzimek: AST: 0,31, ALT: 0,24,
ALP: 1,12; Proteinek: Prokalcitonín: 0,03, C-reaktív protein: 0;
Hormonok: TSH: 0,08, Szabad Tyroxin: 14,74, Szabad Trijódtyronín: 8,22 Tyreoglobulín: 94,7, Anti-Tg: 433.1, Anti-TPO: 15,3;
A doktorno akihez járunk gyógyszert nem adott, mert alacsony a hormonszint, az Antitestek pedig magasak. A csomó amit megállapítottak fél év alatt kb. fél cm-t nott. Már másfél éve várunk és semmi sem torténik, ezért tanácstalan vagyok, hogy jól-e dontott a doktorno azzal kapcsolatban, hogy még mindig várjunk. Szeretném a tanácsát kérni, hogy On mit ajánlana! Válaszát elore is koszonom! Tisztelettel T.Ingrid!
Kedves Kérdező!
Megtisztelt a bizalmával.
A leírtak alapján igen összetett a probléma, csak személyes konzultáció alapján tudok helyes terápiát beállítani.
Amennyiben lehetséges szívesen fogadom a rendelésemen, van jó megoldás.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Kedves Doktor Ur!

Szeretnem a segitseget kerni! Sajnos mar volt 2 vetelesem, majd megszuletett a kislanyom es ezt kovetoen ismet volt 2 vetelesem. Most egy nagy kivizsgalasban vagyok benne. Persze megneztek a TSH szintet. Az ertek: 2,19 mIU/L. A referencia tartomany 0,27 es 4,20 kozott van. Beszeltem a haziorovossal, o azt mondta, hogy ez normalis, azonban a nogyogyasz azt mondta, hogy 1 es 2 kozott kell lenni az erteknek. Gondolom ezt nem szabad gyogyszerrel csokkenti, mert akkor a tobbi hormonra is hatassal lehet. Azt szeretnem megkerdezni, hogy tud e valami termeszetes gyogymodot javasolni, amivel csokkenthetnem a TSH szintet. Azt hallottam, hogy talan a SZELEN is alkalmas erre, azt mar kb. 1,5 honapja szedem napi 1 szemet. Esetleg lenne valami hatasos es termeszetes gyogymod amit tud javasolni a Doktor Ur? Koszonom szepen!
Kedves Zita!
Köszönöm a bizalmát!
A szelén segítséget adhat a pajzsmirigynek.
A szervezet belső millieuejőnek fenntartása, és folyamatos biztosítása sokkal összetettebb, ezért a pontos oki diagnózis
felállításához suívesen fogadom a rendelésemen.
Van jó megpldás.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Neutrophil granulocyta:39,3
Lymphocyta: 54,7
Eo.gran:1,0
Lymphocyta abs.4,99

82 éves hölgy, sok gyógyszert szed,érdemes - e haemat.szakemberhez fordulni?
Kedves Ilona!
Konzultáljon haematlógussal.
Üdvözlettel
Bérczy doktornő
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Dr. Bérczy Judit részére

Tisztelt Doktornő!
A kérdésem az lenne, hogy az androgén eredetű hajhullásnak milyen okai lehetnek nők esetében? Tizenéves korom óta zsíros, aknés volt a bőröm, kaptam rá diane 35 fogamzásgátló tablettát, amit 1-2 évig szedtem. A gyógyszer elhagyása után kezdett hullani a hajam, és az aknék is visszatértek, bőrgyógyászok szerint valószínűleg androgén hajhullásom van. Lehetséges, hogy a gyógyszer borította fel a hormonháztartást? Vagy más endokrinológiai ok lehet? Köszönettel.
Kedves Zsuzsa!
Az androgén típusu hajhullás hátterében a belső hormon egyensúly felborulás a áll legtöbbszőr, de természetesen a mellékvese, petefészek és azt szabályzó agyfüggelék mirigy funkció változása is állhat.
Az oki terápiához szükséges pontos diagnózis felállításában endokrinológus tud segíteni, én is szívesen fogadom a rendelésemen.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Dr Nő/Úr!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy a diabetes insipidus nevű betegséget minden esetben sok vizelet ürítéssel jár?

Pár hónapja kezdtem el minden ok nélkül sok vizet inni 5-6 liter egy nap, de volt már, hogy elmentem 8-10 literig is.
Voltam is kórházban, hogy kivizsgáljanak ez ügyben, mivel a cukorbetegséget előtte kizárták csak ez maradt lehetőségként.
De mivel a vizeletemmel minden rendben volt (nem pisiltem többet szomjaztatáskor, 1 litert reggel 7 és délután 4 közt), a ADH hormont már nem is néztek. Annyit mondtak, hogy valószínűleg lelki okokból iszom ennyit. Kontrollálnom kell magam. Én igyekszem is, trükközök cukorkával, rágóval, de nem váltak be, igazából nem tudok 5 liter alá menni, pedig szeretnék ez nem állapot nekem.

Kiegészítésként mondanám, hogy empty sella -m van, az agyalapi mirigyem atrophias, de azt mondták ennek nincs köze az ivásomhoz.

Előre is köszönöm a segítségüket:

Hajni
Kedves Hajni!
Csak a személyes kozultáció alapján tudok segíteni, megértve a problémát.
Amennyiben tud szívesen fogadom, van remény a gyógyulásban.
Üdvözlettel:
Dr Bérczy Judit

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

19 éves fiú vagyok, és a másodlagos nemi jellegeim meglehetősen lassan alakulnak ki. Mindig is le voltam maradva, de a volt osztályomban annyira nem ütközött ez ki, mert voltak hasonlóan későn érők. De most, hogy befejeztem a középiskolát és kezdeném az egyetemet nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. A combomon a szőr még csak most kezdte el a növekedést, a hátulsó részén. Szőkés-barna vagyok, és úgy veszem észre hogy a barnáknál nekünk amúgy is gyengébb a szőrzetünk vagy csak később alakul ki, ezt az ismerőseimből következtetem. Úgy gondolom hogyha egy barna szőrzetű emberhez hasonlítom magam akkor egy 5 évvel le lehetek maradva.. A bajuszom növöget, de hetek kellenek neki hogy egy újabb borotválásra való megnőjön.
Én úgy gondolom, hogy a tesztoszteron szintem lehet nagyon alacsony. Tervezem, hogy felkeresem önöket, csak kérem adjanak egy képet hogy mire számíthatok, illetve hogy találkoztak e már ilyen esettel, hogy valaki ilyen szinten le legyen maradva. A fizikumom egyébként koromhoz illő, 185 cm vagyok, elég vékony, de azt egy másik problémának tudom be, szintén endokrin jellegűnek. És persze tudom hogy saját magam diagnosztizálásával nem oldok meg semmit.
És elnézést, hogy nem járulok hozzá a közzétételhez, de így is nagyon kínosnak érzem a helyzetem.
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Klinkó Endre
Kedves Endre4
Köszönöm, hogy megtisztelt bizalmával.
A leírtak alpján endokrinológiai vizsgálatok szükségesek.
A rendelésemen szívesen segítek, amennyiben el tud jönni.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek
Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Az adiponektin egy olyan hormon, amely a zsírszövetben szabadul fel és amely befolyással van az inzulinérzékenységre és a gyulladásokra. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista arra hívja fel a figyelmet, hogy alacsony szintje olyan állapotokkal van összefüggésben, mint az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség és az érszűkület.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK