Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözlöm !
Pár napja voltam cukorterelesen
Ahol az eredmények a következőek
0perces cukor 5,2
60perces 6,9
120perces 6,6

Inzulin
0perces 4,6
60perces 30
120perces 32,2
Homa index 0,8

Azért kertem terhelést mert folyamatosan hullik a hajam
Kipattog a borom
Szorosodik a testen ahol nem kene
Mell,áll,has
15eces korom ota vannak cisztaim
Kivettek a fel petefeszkem miatta
Mert volt egy 17*10cmes
És sok sok apró
Folyamatosan mentruacios zavarok van
És norculotot kell szednem
Őn szerint ez Ir?
Kedves Petra !

A leirt tünetek utalhatnak inzulin rezisztenciára. A mért értékei sem cukoranyagcsere zavart sem az inzulin rezisztenciát nem támasztják alá. Panaszai miatt endokrinológiai kivizsgálást javasolok.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Doktor Nő/ Doktor Úr!

Inzulinrezisztencia és terheléses cukor vizsgálaton voltam, mert nőgyógyászom arra gyanakodott, hogy PCOS és inzulinrezisztenciám van.
Baba vállalás miatt, és fogamzásgátló abbahagyása után fél éves menstruáció elmaradás miatt.
Az eredményeim
Glükóz 0' 4,5 mmol/L
Glükóz terhelés 60' 4,6 mmol/L
Glükóz terhelés 120' 4,9 mmol/L
Inzulin 8,8 mIU/L
Inzulin terhelés 60' 26,6 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 40,7 mIU/L
Homa index 1,8

Válaszát előre is köszönöm
Kedves Andrea !

Vércukor terhelés és inzulin értékei normál értékhatárokon belül mozognak. PCOS mellett igaz hogy gyakoribb az inzulin rezisztencia, de egymás nélkül is megjelenhetnek. Nőgyógyászati endokrin kivizsgálást tanácsolok.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt doktor!Azzal akérdésel fordulok önhöz hogy 6-éve vagyok cukor beteg évekig tabletás voltam talán kétt éve vaghyok inzulinos Viktoza, a másik tej szinü esti nevét nem tudom most pontosan reggel Meforgamma 1000mg este ugyan ugy egy Meforgamma viktoza kb fél orás szünetel azestit 10-orakor kell mivel nem tudok olyan sokái fent lenni hamarbb szoktam be adni De tegnap este nagyon le este a cukrom 1,8-ra nagyon be pánikoltam és nagyon rosszul voltam köd fágyol volt elöttem és éreztem hogy el hagy az eröm el ájulok mikor meg mértük menyem rögtön cukros vizet itatott velem mi a tehendö ha ujra le esik rosszul vagyok? Elöre is köszönőm válaszát!
Kedves Kérdező !

Fontos lenne hogy megírja, hogy pontosan milyen kezelésben részesül. Milyen dózisban adja a Victozát, és mi az este adott tejszerű injekció. Ezek ismeretében tudok csak tanácsot adni. A diéta ismerete és pontos betartása is szükséges a jó eredmények eléréséhez. Alacsony vércukor szinttel járó rosszullét előfordulhat ha Ön nem megfelelően étkezik. Javasolom, hogy forduljon személyesen diabetologushoz, hogy tanácsot tudjon adni minden kérdésére.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Jó napot kívánok! Azt szeretném kérdezni, hogy csontritkulás vizsgálatra évente is lehet menni? 2016 novemberében voltam, azóta gyógyszert szedek és nagyon kíváncsi vagyok, hogy kezd-e hatni?
Válaszukat előre is köszönöm.
Kedves Éva!

A csontritkulás vizsgálat évente elvégezhető, háziorvostól kell rá beutalót kérnie.

Bő egy év alatt 15 kg-t fogytam állandó gyengeség, fáradékonység és étvágytalanság mellett. Lehet ez a pajtzsmirígy alulműködés miatt,miközben a második gyermekem szúletésekor jódérizékenységet diagnosztiáltak.a háziorvos B12 injekciót adott, de a fogyás nem álltt meg. Mi a teendő?
Kedves Zsuzsanna!

A tüneteket okozhatja pajzsmirigy alulműködés is,először érdemes lenne megnézetnie a pajzsmirigy hormonjait és csináltatni egy ultrahang vizsgálatot, ezek eredményével felkeresni egy endokrinológus szakorvost aki kiértékeli az eredményeket és amennyiben szükséges további vizsgálatokat javasol.

Kedves Doktornő/ úr,

Inzulinrezisztenciámra Merckformin 509 mg XR gyógyszert kaptam korábban Önöknél. Két vizit között a háziorvosommal irattam gyógyszert, de csak itthon vettem eszre, hogy nem XR-t, hanem simát kaptam. Van különbség a kettő kozott? Beszedhetem a sima Merckformin 500at, vagy menjek vissza uj receptert? Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves Bianka!

A Merckformin 500 XR és a "sima" Merckformin között a felszívódási időben van különbség. Mindenképpen menjen vissza a háziorvoshoz másik receptért.

Tisztelt Doktor út/nő!

Nagyon régóta túlsúllyal küzdök és nem tudok fogyni hiába próbálkozok. Voltam alacsony CH tartalmú étrenden és napi kardión is, 2 hónapot, de a fogyás így sem volt látványos. Amióta ezt abbahagytam és a páromhoz hasonlóan "normálisan" étkezek, hízok. Pajzsmirigyre gyanakodott egyik orvos, mikor alkalmasságit csináltattam, de a lelet ezt nem erősítette meg, a TSH-m rendben van. Vas, koleszterin és vörösvérsejt problémám viszont van, ezen felül puffadás/felfújódás szinte általános, majdnem hogy kireped a hasam, sokszor a víztől is.

Inzulinrezisztenciára gyanakszom, de milyen jellegű betegségre mutathat a problémám?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Melitta!

A TSH önmagában sajnos nem elég a pajzsmirigy probléma kizárására, az alapos kivizsgálás miatt endokrinológus szakorvost kellene felkeresnie. A hasi panaszokkal kapcsolatban érdemes lenne egy gasztroenterológiai kivizsgálást csináltatnia.

Tisztelt Dr! Màr egy ideje hullik a hajam,voltam Endokrinológiàn ès teljesen rendben volt,az eredmènyem,viszont olyan kérdèsem lenne hogy esetleg màsfajta hormonàlis kivizsgàlàs,lètezik e ès ha igen akkor mit kellene megnèzetnem?
Kedves Adrienn!

Sajnos nem írta le milyen hormonokat néztek eddig. A hajhullást okozhatja akár pajzsmirigy vagy mellékvese eredetű probléma is.
Udvozlom azal a kérésel fordulok onokhoz hogy már 3 éve nagyon sokat hiztam az is igaz hogy voltam már dr nál ez eredményeim jok határ érték de hulik a hajam es nagyon sokat hizom pedig ép hogy esszek napi 2 szer reggel nem is eszek ebéd és vacsora az is igaz hogyavacsora eleg sokszort késon van amikort az orvoshoz fordultam az egybol hogy rám nézet egybol azt monta hogy pajzmirigyem van de az utra hang nem mutata ki 3 eve volt ez a vizgálat mit csináljak most
Kedves Farkas Sándorné!

Arról nem írt milyen vizsgálatokat végeztek el Önnél pontosan, endokrinológusnál járt már a panaszaival? Amennyiben nem mindenképpen érdemes lenne felkeresnie egy szakorvost,,hogy kiderüljön hormonális probléma állhat-e a hátterében.


Tisztelt Dr!
2,5 éve első gyermekemnél 26 hetesen 8,7 a cukorterhelés, diétáznom kellett, dietetikushoz nem küldtek. Szülés után 6 héttel éhomi: 5,0 2 órás: 4,4.
Most ismét várandós vagyok, 14 hetes. Tegnap voltam terhelésen éhomi:4,7. 1 óra:9,8 2 óra 6.5.. Itthon mérem magamnak az egy órás értékek általában jók. Néha van hét felett bár nem eszek fehér lisztet, cukrot és figyelek az étkezésre. Viszont egyik nap kicsit szédültem reggeli után fél órával 9,8-at mértem, egy órával 7,3. ez többször is előfordult ebéd és vacsora után is néha. Reggeli után fél órával, tk kenyér, sonka, esetleg paprika tea csak citrommal a reggelim. Mindig 7-8 között van a félórás érték, az egy órás már lemegy 7 alá. Napközben is figyelek az étkezésre mégis 6,6-7,8ig felmegy és egyóra múlva 7 alatt van. Tudom, hogy alap esetben ez normális, de terhesen ez nem probléma a babára nézve? Ez az ingadozás nem károsítja a méhlepényt? Felesleges nézni a fél órát evés után, vagy ezzel valami baj van? Amíg nem rendeződik nem lasz baja a babának? Mit tudok tenni?Válaszát előre is Nagyon Köszönöm.

Kedves Reni !

A 14. héten végzett vércukor terhelés indokolt volt, mivel előző terhessége alatt terhességi cukorbetegsége volt. A most elvégzett terhelés során vércukor értékei megfelelőek. a 0 és a 120 perc a fontos az anyagcsere megállapítása céljából. Ez rendben van. Vércukor értékeit nincs értelme fél óra múlva mérni, mert a therápia céljából mindig az egy órás értéket vesszük alapul. Ennek 7,0 mmol/l alatt kell lennie. Egy egy alkalommal meghaladhatja ezt az értéket, de nem rendszeresen. Amennyiben sokszor magasabb a vércukor értéke akkor csak inzulin adása kerülhet szóba. Nagyon fontos a rendszeres mozgás, a napi 5-6x étkezés . Reggeli 25 g CH ( kb 5 dkg teljes kiörlésü kenyér, sonka sajt, paprika paradicsom, tea. Tizórai: 30-35 g CH pl gyümölcs vagy tejféle és diétás keksz, ebéd 50 g CH ( leves, hús, köret, itt köret az mérvadó, ami lehet rizs, burgonya, durum tészta vagy zöldköret) Uzsonna 20 g CH: gyümölcs, Vacsora 30 g CH: 1 teljes kiörlésü zsemle vagy 6 dkg kenyér, virsli, tojás, sajt, zöldség, utóvacsora: 10-15 g CH: ami diétás keksz.

Javasolom a rendszeres diabetologiai ellenőrzést, diétás tanácsadáson való részvételt, a vércukor mérés mellett havonta fruktozamin vizsgálatát, és a vizelet aceton vizsgálatát rendszeresen. Ha ezeket meg tudja tartani, nem lesz baja sem Önnek sem a babának.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK