Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Az utóbbi pár évben több olyan tünetem is van, amely miatt nem érzem jól magam a bőrömben. A legfeltűnőbb, hogy 2 év alatt 35 kg-ot híztam, különösebb életmód változtatás nélkül. Ami még problémám, hogy folyamatosan fáradékony vagyok, amikor csak lehet, alszom, nagyon ekcémás a fejbőröm, az arcbőröm roseceás lett, hullik a hajam, illetve kialakult nálam a tejtermékek iránti érzékenység is. Szerettem volna kivizsgálni magam, ezért a háziorvosom elküldött vérvételre, amelynek jó lett az eredménye, ezért azt mondta, nem indokolt további vizsgálat, mozogjak/egyek kevesebbet.

Nagyon tartok attól, hogy valamilyen pajzsmirigy vagy más hormonális zavarom lehet, de mivel a TSH szintem jó (2.3 MIU/ml) volt, így nem tartották indokoltnak a további vizsgálatot.

Önök szerint mi a teendőm, lehet hormonális probléma?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Kedves Krisztina!

A tünetek hátterében több probléma is állhat.

A TSH szint önmagában nem tekinthető diagnosztikus értékűnek, érdemes lenne más pajzsmirigy hormonokat is megnézetnie, javaslom keressen fel egy endokrinológus szakorvost a panaszok alaposabb kivizsgálása miatt.

Vannak valami előjelei a betegségnek vagy idővel okoz problémát Köszönöm!
Kedves Szegner Jakabné Erzsébet!

Sajnos nem írta le mivel kapcsolatos a kérdése pontosan, így nem tudom milyen előjelekre gondol.
Kedves Doktor úr!
Én 50 éves vagyok és amin nem csodálkozom,hogy összezavarodott a mensesem,csak úgy néz ki,egyre sűrűbben fordul elő,hogy 2 hetente jön meg.Nem e lesz ebből bajom,vagy esetleg ez is egy betegség forrása,nem csak változó kor?
Kedves Salamon Éva!

A változó kor is okozhat ilyen tüneteket, a tünetek kivizsgálása miatt javaslom keressen fel szakrendelésemen.

Tisztelettel: dr. Lőrincz Ildikó
szülész-nőgyógyász, endokrinológus
Kedves Doktor Nő/Úr
Arról szeretnék érdeklődni,hogy Önöknél van e lehetőség pajzsmirigy uh.os vizsgálatra, illetve vérvételi vizsgálatra kiegészítve cukorterheléssel?
Valamint ezen vizsgálatot mennyibe kerülnének és mennyi idő alatt zajlik le?
Nagyon köszönöm
Kedves Valéria!

A központunkban van lehetőség pajzsmirigy UH-ra valamint vérvételre is.A pajzsmirigy UH díja 14.500 forint, ennek azonnal van eredménye és 15 percet vesz igénybe. A a 3 pontos cukorterheléses ára 10900 forint, és körülbelül két és fél órát vesz igénybe, a labor eredmény másnapra várható.

A vizsgálatokra az alábbi telefonszámon tud bejelentkezni : +36704319728

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
Jó napot kívánok!
4 vetélést követően inzulin rezisztencia miatt voltam terheléses cukor és inzulin vérvételes vizsgálaton plusz nézték a pajzsmirigynél a TSH értéket is. Az alábbi értékeket mérték:
A TSH 4.140 lett /referencia tartomány 0.300 - 3.600 /.
A 0' glukóz 5.5,
60' glukóz 5.2,
120' glukóz 5.4 lett.
A 0' inzulin 5.9,
60' inzulin 18.3,
120' inzulin 30 lett.
Szeretném kérni a véleményét, hogy az eredmény alapján fenáll-e az inzulin rezisztencia, a pajzsmiriggyel van-e probléma? Szükséges-e azonnali gyógyszeres kezelés vagy diéta? /lehetséges terhesség esélye fennáll, tesztelni csak jövő héten lehet, azonban szeretném elkerülni illetve megelőzni az újabb esetleges vetélést. /Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves Melinda

Orvosszakmai, etikai és jogi előírások alapján emailen, interneten keresztül, elküldött leletek, eredmények, tünetek alapján gyógyítás, diagnosztizálás, terapizálás nem lehetséges. Ez az út korlátozott információkon alapulva téves következtetéseket, kezeléseket eredményezhet, mely Önnek sem érdeke azon túl, hogy jogilag, orvosszakmailag és etikailag is elfogadhatatlan.
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Ma voltam cukorterheléses vizsgálatom és az alábbi eredményeket kaptam:
Éhgyomri glukóz 4,6 mmol/l
60 perces glukóz 4,3 mmol/l
120 perces 6,7 mmol/l

Éhgyomri inzulin 7,8 uU/ml
60 perces inzulin 81,2
120 perces inzulin 68,2
Ön szerint ezek az értékek jók?Fenn áll az inzulinrezisztencia nálam? Babatervezés miatt végeztettem el ezt a vizsgálatot.Ön szerint ezek az értékek nem akadályozhatják a teherbeesést? 27 éves vagyok 50 kg és 163 cm.
Válaszát előre is köszönöm.

Kedves Netti!



Vércukor terhelés alatti értékei megfelelő értékhatáron belül változnak. Inzulin szintje viszont a 60. és 120. percben magasabb a kívánttól. Ez utalhat inzulin rezisztenciára. A diagnózis felállításához azonban a panaszok és tünetek ismerete is szükséges. Van- e nőgyógyászati elváltozása, a vérzései rendszeresek-e, vannak .e a petefészkén cystás elváltozásai . Mindenképp javasolom hogy dietetikussal beszélje meg az un. „inzulin rezisztencia diétát” és rendszeresen mozogjon. A további teendőkről ezek ismeretében tudok véleményt mondani.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Endokrinológus!
Kb 20 évvel ezelőtt hipofízis microadenomát diagnosztizáltak nálam, de nem kellett műteni. Magas prolaktin szint miatt volt az MR vizsgálat, ahol kiderült. Bromocriptinnel kezeltek sokáig, de a harmadik gyerekem születése után nem tudtam sokáig szedni a mellékhatások miatt. Szegeden Dr. Szarvas Ferenc Professzor úr kezelt, de miután nyugdíjba ment, más orvos szerint ha nem okoz különösebb gondot a magas prolaktin szint, akkor nem kell vele foglalkozni. Sokáig nem is foglalkoztam vele, de lefogyni sehogy nem tudok. Amikor a prolaktin szintemet beállította a Professzor Úr, minden szülésemet követően le tudtam fogyni.(Mindegyik gyerekemet sokáig szoptattam) Harmadszorra, amikor elhagytam a gyógyszert, 96 kg-ra híztam meg teljesen normális étkezés, mozgás és életvitel mellett. Nagyon szeretnék ezen változtatni. Olyan orvost keresek, aki komplexen kezeli a problémámat. A legutolsó prolaktinszintet két-három hónapja mérték, akkor a laborpapíron lévő normál érték kb.háromszorosa volt. Biztos vagyok benne, hogy a túlsúlyom és eközött összefüggés van. Egyre nehezebben mozgok ezzel a túlsúllyal és tartok tőle, hogy további egészségügyi problémákat is okozni fog, ha nem változik meg a helyzetem. Kérem Önöket, hogy irányítsanak a megfelelő szakemberhez, mert a leírások alapján nem tudtam eldönteni, hogy kihez forduljak. Köszönöm szépen!
Kedves Popovics Zsuzsanna!

A Központunkból a fent említett panaszokkal kapcsoltban Dr. Bérczy Juditot vagy Dr. Polyák Annamáriát tudja felkeresni. Bejelentkezni az alábbi telefonszámon tud: +3670/4319728

Üdvözlettel.
Plósz Jennifer
Tisztelt Címzett!
A kérdésem az lenne, hogy kérjek-e további vizsgálatot a köv. laborértékek után IR-re gyanakodva: Éhhomi glükóz 5.9 mmol/l, hemoglobin A-1c 5.3%, IFCC 34.4 mmol/mol, Triglicerid 2.49 mmol/l, koleszterin 7.2 mmol/l, PT 10.9, INR 1-, Húgysav 392 umol/l. Sajnos hónapok óta nem tudok fogyni többfajta fogyókúrát kipróbálva sem. 168 cm/ 89 kg. A menzeszem 1 éve kimaradt, a nőgyógyász klimaxot állapított meg. 45 éves vagyok. 3 hónapja mindkét sarkam reggelente úgy fáj, hogy kell pár perc míg tudok rendesen járni. Napközben is többször fáj, pihentetéste jobb. Magas vérnyomásra szedek gyógyszert. Állandóan fáradt vagyok, s a hajam is nagyon hullik.Észrevettem, hogy nem tudok rendesen koncentrálni sem.
Köszönettel: Pletenyikné.
Kedves Angéla !

Az inzulin rezisztencia vércukor terheléssel és inzulin szint méréssel együtt állapitható meg.

Egyéb panaszai miatt pajzsmirigy funkciós értékek vizsgálatát is javasolom, mivel ez is okozhat hasonló panaszokat.



Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Jó napot kívánok!Tisztelt doktornö/doktor úr! Pajzsmirigy elégtelenség Autoimmun thyreoiditis Basedow-kór!Tsh2,6 Ft4 16,8 2017 07 11..L-tyroxint szedek 100-125 napi váltásban. 1Hete állandó szédüléstöl szenvedek, van köze a hormon tablettának és fájnak a lábaim föleg a csontok!! Kácium pezsgö tabletta az enyhiti a csont,fájdalmam..A vérnyomásom renben van, Az lenne a kérdésem más , hormon tablettát tudnának ,javasolni amitöl nem szédülök, és nem fájna a lábam?Válaszukat elöre is köszönöm!
Kedves Ildikó!

A gyógyszer használattal kapcsolatban információt a kezelőorvos tud adni Önnek, amennyiben azt gondolja panaszait a felírt gyógyszer okozza mindenképpen keresse fel kezelőorvosát
Üdvözlöm van egy kislányom aki októberben lesz 5 éves de korához képest nagyon túlsúlyos közel 43 kg. Egyáltalán nem eszik annyit mint amennyit a súlya mutat folyamatosan jön megy 5 perc nyugta sincs és mégis hízik . Voltunk a Heim Pál kórház ban endokrinológiai szakvizsgalaton de ott azt mondták hogy semmi baj nincs a hormonokkal. Elég tanácstalan vagyok illetve aggódom szeretném kérdezni hogy hogyan tudnék segíteni rajta illetve mit ajánlana .előre is köszönöm válaszát
Kedves Renáta!

Nem írt arról milyen vizsgálatok készültek a panaszokkal kapcsolatban. Amennyiben pajzsmirigy hormonok, valamint vércukor és inzulin szintek nem mutattak eltérést. Érdemes lenne dietetikussal konzultálni.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK