Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Uram/Hölgyem!
Ciklus függő vérvételt csináltak nálam mert babát szeretnénk a férjemmel és nem sikerül már két éve. Férjem kivizsgálták minden rendben van nála. A vért a ciklus 2. napján és a 21. napon vették le. Minden rendben kivéve a DHEA hormon magas kétszerese a normálnak. Az utóbbi időben kialakult pánik betegségem is erre nyugtatót és antidepresszánst szedek. Okozhatja az idegrendszeri problémát ez a hormon rossz működése? Az arcom nagyon szőrösödik és túlsúlyom is van. Gyerekkoromba borsónyi nagyságú ciszta volt a vesémben. Később a magas DHEA szint okozhat mellékvese daganatot?
Kedves Katalin! Nem csak a DHEA a gond szerintem, hanem a túlsúly és a gyógyszerek is.
Gyermekvállalás előtt kivizsgálás kellene, női-fèrfihormonok, vèrcukorterhelès inulinokkal és pajzsmirigy is.
Az antidepresszánsokat át kell nézni, melyiket szedheti terhesség alatt.
Gyermekkori vesecysta most nem oki tényező, de a túlsúlyt és a szőrösödèst kezelni kell.
Jó napot kívánok!
Kovács Andrea vagyok. Olyan problémával fordulok Önhöz ami már nagyon bosszant. 5 éve műtötték srumaval. Jelenleg 30 éves vagyok. Azóta a tshmat sok próbálkozás után úgymond sikerült beállítási 3-4 érték közé. Viszont. Párommal 4éve próbálkozunk babával. Csak sajnos egy méhen kívüli terhességem volt 2 éve. Az nőgyógyász azt mondta a tsh 1-2 érték között kell lennie..Azota egyszer sikerül levinni letrox125el.de egy újabb 3 hónap után felment 5.67re. Most voltam egy újabb vérvételen. Letrox137.5 öt szedtem február óta. De már nem tudom mi kellene. Most tsh 0.20 T4 pedig 24.04.Megint nem jó. Ön szerint ez lehet autoimmun betegség.?mit lehetne tenni? Már azon is gondolkodtam kivetetem a másik pajzsmirigyemet. Várom mielöbbi válaszát. Nagyon köszönöm.
Üdv.:Andrea
Kedves Kovács Andrea! Nem hiszek a beállíthatatlan pajzsmirigyekben, kezelném, ha gondolja.
Gyermekvállalás nem csak a pajzsmirigyen múlik egyébként, a többi hormont is megnéznèm, inzulint is.
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr
Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr! Doktornő!

Az alábbi értékeim lettek vérvételen:
TSH: 5,5 mIU/L 0,400-4,000
T4: 16,65 pmol/L 7,75-15,21
T3: 5,53 pmol/L 3,80-6,00
rT3: 0,17 ng/ml 0,09-0,35
Anti-tireoglobulin: <0,9 U/mL 0,0-115,0
Anti-TPO: 2,3 U/mL 0,0-9,0
Glükóz 0': 4,7 mmol/L 3,5-6,1
60': 9,2 mmol/L 3,1-10,5
120': 6,7 mmol/L 3,1-7,5
Inzulin 0': 5,5 mIU/L 1,9-23,0
60': 50,8 mIu/L
120': 43,4 mIU/L
HOMA-IR: 1,1
Járok endokrinológushoz magánrendelésre, ott mondta a Doktornő, hogy olyan mintha egyszerre lenne alul és túlműködésem (többször voltam vérvételen mindig hasonló értékkel, szóval nem hibázott a labor), és ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni. Viszont kezdtük volna a lombikot, amit viszont ilyen értékekkel nem végeznek el. Rendszeresen mozgok és betartom a diétát. Mit lehet ilyenkor tenni?
Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Marianna!
Én megnézném, hogy nincs-e esetleg magas prolaktin szintje, ami esetleg " felhúzza" a TSH-t is.
Màsrészt kezelném az inzulin rezisztenciát.
T.cim.napi szinten fáradt vagyok,terhelést nem birom.gyakran előforduló pánik,igaz már kisebb mértékű!Pajzsmirigy vizsgálat negativ.20115 ben vesében cystákat mutattak ki azóta nem történtMR vizsgálat sem.Reggeli órákban vagyok rosszabbul.Mellékvese problémákra gyanakszom.Az adrenaloin szintemet nem tudom kezelni.Hirtelen megy fel a vérnyomásom.Kérnék segitséget mert problémáim élet minőségemet jelentősen megrontják.Nekhezen és egyedül nem merek kimozdulni a lakásból!PÁNIK?!nem akarok pszichiátriai gyógyszreket szedni!Kérném segitségüket.
Kedves Prókainé Mária. A panaszok alapján lehet bizony pánikbetegség, mindenképp beszélnék egy jó pszichiáterrel, mert kezelni kell, ha az!
Kedves Doktor Nő (Úr)!
Lányom (33éves) nyaki fájdalommal kereste föl az orvost (Törökországban dolgozik), aki labor és ultrahang vizsgálatra küldte. Pajzsmirigy eredményei a labor alapján : FT3 4.16, FT4 1.89, TSH 0.02 Az ultrahang szerint bal lebeny 16x13x6 mm, jobb lebeny 18x21x58mm. Ezek után az orvos Propycil tablettát írt föl neki, azzal, hogy egy hónap múlva jelentkezzen. A gyógyszer szedés alatt szinte éllandó fejfájása van - de erre az orvos figyelmeztette is, mint lehetséges mellékhatásra - de legalább 10 napja már déltől mindig hőemelkedése van : 37,5 - 37.8 . Algopirinnel próbálja csökkenteni, meg vizes ruhával, nem mindig sikerrel. Gyógyszerész barátaim szerint ezt a gyógyszert izotópos kezelés előkészítésére szokták adni. Kérdésem: milyen kilátásai vannak a lányomnak ezekkel a labor eredményekkel kapcsolatban. Sajnos csak interneten keresztül tudok vele kapcsolatban lenni, de az Önök segítségével tanácsolnám.
Kedves Katona Làszlóné, a Propycilt a pajzsmirigy túlműködésre adjuk, ilyen szempontból a leletek alapján nem látom akadályát. Nekem a hőemelkedés nem tetszik, mert akkor pajzsmirigy gyulladás is van, amire más gyógyszer kellene.
Próbáljon meg Lánya friss leletet készíteni, mely tartalmazzon: vérkèp, ( fehèrvèrsejtszám! -ezt ugyanis a Propycil csökkentheti, s ettől is lehet hőemelkedése akár, valamint friss TSH, FT4, FT 3!
Tisztelt Doktor úr, Doktor nő.
Teljes pajzsmirigyeltávolításom volt, ezért L-Thyroxin tablettát szedtem 150 mikrogrammot, amivel teljesen tünetmentes voltam. Kérésem ellenére, visszavették az adagot 125 mikrogrammra, ami 4 hónap elteltével alulműködést eredményezett. A TSH értékem 6.4 volt. Most visszaálltam 150-re, de gondolom kell egy kis idő, mire rendeződik a szint.
A kérdésem, hogy a testem több pontján, hát, láb, kéz, elég nagy hójagszerű duzzanat jön elö, ami piros és viszket. Ez lehet az alulműködés jele?? Kell kezelni, vagy ha visszaáll a pajzsmirigyműködés, megszűnik ez a probléma?
Köszönöm a válaszát.
Tisztelettel
Ressinka József
Kedves József, nem gondolom a bőrpanaszokat pajzsmirigy vagy L-thyroxin gyógyszer eredetűnek, de a biztonság kedvéért lehet cserélni gyógyszert, az L-thyroxin helyet lehet pl. Letroxot vagy Euthyroxot szedni. A napi 150 mikrogramm megfelelőnek tűnik.
Tisztelt Doktor Úr/Doktor nő!
Nyugtató elvonás után vagyok, ami nagy stressz a szervezetnek. A tünetek alapján kifáradt a mellékvesém, mert állandóan letargikus fáradtság gyötör. Hetek óta szinte az ágyból sem bírok kimászni.Azt szeretném megkérdezni, hogy erre van e valamilyen kezelés, gyógymód? Vagy elég a sok zöldség-gyümölcs bevitele? Mennyi idő, amíg rendeződik a kortizol hormon termelés, és felerősödök? Válaszát köszönöm! Tisztelettel:Kővári Balázs
Kedves Balázs, ha valóban mellékvese az ok, akkor reggel 8 óra körül kortizol, nátrium és kálium szintet kell nézni vèrből! Ha ezek az eredmények jók, akkor esetleges hangulatzavar, depresszió irányába is vizsgálódni kell.
Tisztelt Doktornő/Úr! Azt szeretném megkérdezni, hogy creatinee kinase 3125, ez a magas érték lehet-e attól, hogy 1 héttel a vérvétel előtt edzettem /Súlyzós/? Milyen betegségre utal ez a magas érték?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Piri! Igen, a CK izomból felszabaduló anyag ( kreatin kináz) és egy nagy edzés bizony okozhat ilyen magas szintet.
Mivel a vesén keresztül ürül, sok vizet igyon edzés utàn is!
Tisztelt Doktor Úr/Nő !
Kortizol szintet vizsgáltattam nyálminta lapján és 23:12 -kor <1.5 nmol/L lett az értékem. A vizsgálat oka pedig a "stresszes, feszült" helyzeteket nehezen tudom kezelni...enyhe pánik tör rám...

Érdeklődnék, hogy nem alacsony ez a szint egy picit? Van értelme további vizsgálatoknak ?
Kedves Ádám, este a cortisol alacsony, reggel magas, ez evolúciós maradvány, mert reggel van erre a hormonra nagyobb szükség.
A biztonság kedvéért én megnézetném vérből egy nyugalmas (!) napon reggel 8 óra és este 19 óra körül is ugyanazon a napon.
Tisztelt Doktornő,Doktor Úr!
27 éves vagyok,immár 6éve nem menstruálok, egy nagyobb fogyás következtében egyik hónapról a másikra leállt a menstruációm,viszont évek óta már normál tartományban van a súlyom, sőt inkább hízékonyságot észlelek magamon.Többször kaptam hormonális stimulálást Clostylbegyt+norcolut,majd estrofem+ duphaston kombináció formájában, de a menstruációmat így sem sikerült helyreállítani.
2014-ben policisztás petefészket állapítottak meg, erre meforal 850mg-ot kaptam. Menstruációm azóta sincs.
Legfrissebb hormonvizsgálatom eredménye:
TSH 2,450 mIU/L
FSH 11,5 IU/L
LH 9,1 IU/L
Progesteron 0,68 nmol/L
Oestradiol 110 pmol/L
Testosteron <0,69 nmol/L
Prolactin 184 mIU/L
SHBG 68,10 nmol/L
Inzulin 2,77 mIU/L
Anti-müllerian hormon 63,32 pmol/L

Ezek a hormon eredmények nagyon aggasztóak a jövőmet nézve?Panaszomhoz még szőrösödés és enyhe fokú pattanásosság tartozik,leginkább az áll környéki területen. Változókorban használt hormonpótlást javasoltak ami javarészt ösztradiolt és némi noretiszteron-acetátot tartalmaz. Az esetemben érdemes-e a hormonpótlást elfogadnom? Illetve,hogy a meforal 850mg tabletta szedését újra elkezdjem-e szedni?
Válaszát előre köszönöm!
Üdvözlettel: Viktória
Kedves Viktória, mind a fogamzásgátlót, mind pedig a Meforalt javasolom szedni!

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK