Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő ! Régi, gyógyszeres , 2 es tip. diabeteszes férfi vagyok, és nagy örömmel olvastam a napokban a facebookon, h van egy társaság, ami Dr Prof Tóth András endokrinológus igazgató ajánlásával terjeszt egy kínai ragtapaszt, / DiaRemedium nevű / miszerint az pár nap használat alatt megszünteti a diabeteszes tüneteket., sőt megszünteti a betegséget is. Szeretném a véleményüket kérni, mivel tudtommal a diabetesz gyógyíthatatlan, és erős kétségeim vannak a társaság jó szándékaival szemben, de nagyom szeretnék meggyógyulni . A javasló dr. prof. stb endokrinológiai kutatóközpont igazgatóját sem sikerült megtalálnom a neten. Szíves válaszukat várva maradok tisztelettel Végh István
Kedves István.

Komolytalannak tartom ezt a hirdetést. Vannak olyan törekvések hogy tapasz formájában lehessen kezelni a betegséget. Ezek a világban még csak állat kísérletek szintjén tartanak .Mai tudásunk szerint a 2-es típusú diabetes nem gyógyuló betegség, csak jól kezelhető. Előfordulhat hogy fogyás, sok mozgás mellett csökken a gyógyszerszükséglet, vagy csak a diéta is elegendő. Fontos a szénhidrát anyagcsere egyensúlya, mert akkor nem várható a szövődmények kialakulása. Rendszeres kontroll, önkontroll elengedhetetlen.

Üdvözlettel : Porochnavecz Marietta dr
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Üdvözlöm, múlt év márciusától a bal mellemből sárgás-barnás váladék ürül. Ez mennyiségre változó, van, hogy 1-2 csepp, van, hogy több. Mammográphya, UH, nőgyógyászati vizsgálatok, prolaktin (kicsit emelkedett, emiatt Bromocriptint szedek) TSH rendben van. MRI folyamatban és a hormonok vizsgálata is. Mit lehetne még kipróbálni? Többen a tejcsatorna eltömődését mondják, de ez mell Uh-n nem látható? Válaszát köszönöm
Kedves Siha-Balog Krisztina!

Azt gondolom, meg kell várni az MRI és hormon vizsgálatok eredményét, ettől függ a további kezelés.
Ezen eredmények nélkül nincs értelme egyéb vizsgálatnak.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Dr. Polyák Annamária
Dr. Polyák Annamária endokrinológus, diabetológus
Szép hétvégét kívánok! Pajzsmirigy alulműködésem van. A gyógyszer és a teljes életmód váltás miatt sokkal jobban vagyok. Viszont van egy kellemetlen problémám. Állandóan köszörulnöm kell a torkom és köhögési rohamaim is vannak. Irritáló és kellemetlen.. lehet köze a pajzsmirigy problémámhoz ? Ha igen mit tehetnék hogy enyhüljenek a tünetek?
Válaszukat előre is köszönöm szépen!
Üdvözlettel: Dorkó Anita
Kedves Betegünk!

Nem tudom. készült-e pajzsmirigy ultrahang, nézték-e röntgen vizsgálattal, hogy a pajzsmirigy nyomja-e a légcsövet. Ha a pajzsmirigy megnagyobbodott, vagy göbös, akkor ennek lehet kapcsolata a panaszaival. Első sorban azonban legelőször is gégészeti vizsgálat indokolt.

Üdvözlettel:
Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Údvózlóm ! Megszeretnem kérdezni hogy 47 éves vagyok és szedek 19 éve betalock zok gyogyszert befolyásolja e a TSH pajzsmirigyet ami 4.66 és okoz e elhizást? kószónettel
Kedves Betegünk!

A TSH normális értéktartománya laboratóriumonként kissé különbözik. Nem tudom, hogy az Ön által írt eredmény a vizsgálatot végző laboratóriumban még normális-e. Ha az említett érték magasabb a normálisnál, lehet, hogy pajzsmirigy alulműködése van, és ez okozhat testsúly gyarapodást. Keressen fel egy endokrinológust a probléma megbeszélése végett!

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor úr/Doktornő
Szeretnék vàlaszt kapni a következö labor eredményre.Endorkrinolugos elküldött vérvételre.Menszruácio 2 napján a prilaktin 1212.0 mU/1 menszesz 21 napján 328.8mU/1 .szeretném megkerdezni hogy mi lehet a baj esetleg lehetséges a daganat is.ez az állapotot lehet gyogyszerel kezelni ? Lehetséges hogy ettől is fáj a fejem.kérem segitsen .köszönöm szépen .pajzsmirigy alulmüködéstöl lehet magas a prolaktin.
Tisztelt Kalányos Ferencné!

A magas prolaktin szintje miatt úgynevezett sella MR vizsgálat elvégzése szükséges. Ebből kiderül, a háttérben áll-e agyalapi mirigy prolaktin termelő sejtjeinek túlburjánzása vagy sem.
Az MR eredménytől függ a további kezelés, amely nagy valószínűséggel gyógyszer lesz.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Dr. Polyák Annamária
Dr. Polyák Annamária endokrinológus, diabetológus
Tisztelt Doktor Úr!

2 hónapja fennálló végtagzsibbadásom miatt, ami főleg fekvő helyzetben jelentkezik (ENG negatív - koponya MRI-re időpont megkérve) cukorterhelés vérvételt kértem magánúton, mivel több orvos is kérdezte, hogy nem e cukorbetegség okozza a tüneteim, de az éhgyomri vércukrom mindig rendben volt.

Leleteim értelmezésében kérnék segítséget (természetesen orvoshoz is megyek majd).

Glucose 4,5 mmol/L 3,8 - 6,0
30 perces glucose 5,6 mmol/L
60 perces glucose 3,7 mmol/L
90 perces glucose 3,3 mmol/L
120 perces glucose 4,6 mmol/L
Inzulin 4,3 mIU/L 3,0 - 25,0
Inzulin 60 perc 24,4 mIU/L
Inzulin 120 perc 49,1 mIU/L

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel: K.M.
Kedves Magdolna !

Az elküldött értékei alapján nincs cukorbetesége, sem inzulin rezisztenciája. Nincs igy olyan ok, ami magyarázhatja e tekintetben panaszait. További kivizsgálását javasolom.

Üdvözlettel: P. Marietta

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Doktornő! Doktor úr!
1998-2000-ig pajzsmirigytúlmüködésre Propycilt szedtem. Azóta ellenőrzésekre jártam.Ultrahang változatlan nagyságú göböket mutat.Vérvételnél a TSH érték referencia tartományon belül volt,ezért további vizsgálatok nem történtek.Szívritmuszavar Holterrel bizonyítva ,belsőfeszültség,alvászavar,hőhullámok a változókorral indokolva , 59 éves vagyok..Magán úton végzett szabadT4:16,70 pmol/L, T3:5,76pmol/L ATPO:654,00 IU/mL Vérnyomásomra 1/2 Lokrent szedek. Egyéb gyógyszert nem szedek Háziorvosom L-Thyroxin Henning 50 mikrogramm tablettából 1/2 tabletta szedését javasolta,írta fel. Érdeklődnék,hogy indokoltnak tartja-e? Válaszát előre is köszönöm: Dobócziné Ildikó
Kedves Betegünk!

Amennyiben TSH értéke és a T3-T4 normális, az L-Thyroxint nem tartom indokoltnak. Ha a göbök nagyobbak 1 cm-nél, szúrásos mintavétel szükséges. A magas ATPO érték miatt egyelőre tennivaló nincs. Lehet, hogy bizonyos idő múlva alulműködése lesz, (ez vérvétellel igazolható) csak ebben az esetben szükséges az L-Thyroxin. Évente TSH és ultrahang ellenőrzés indokolt.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Tisztelt Doktorúr/nő!

28 éves vagyok, Basedow Graves diagnosztizált endokrin beteg. Három hónappal ezelőtt kezdtem horror értékekre (Tsh:0.01; t4: 35) methotyrint szedni, napi 2*2-es adagban. Objektív tüneteim csak az izomgyengeséget érintették, ami az első négy hétben szépen normalizálódott is. Uh tiszta, echoszegény, körülírt eltérések nincsenek. Két hónapja áttértem laktóz- gluténmentes diétára. A következő esedékes vérvétel t3/4 normál tartományi értékeket jelölt. Endokrinológiai kontrollra hivatalosan csak következő hónapban kell mennem, de ma megérkezett a friss laborom, ami 7-es koleszterint (sose volt baj vele) és a referencia alsó határánál sokkal alacsonyabb t4-t mutatott. Ha jól értelmezem, átbillentem az adaggal. Megszeretném kérdezni, hogy ilyenkor melyik a legésszerűbb megoldás Ön szerint: azonnal abbahagyni a gyógyszer szedését vagy a minimális kettő tablettára csökkenteni az adagot, annak érdekében, hogy a további állapotromlás/átcsúszás megszűnjön, de a kezelés meg ne szakadjon. Sajnos az endokrinológusom jelenleg nem elérhető, én pedig aggódom, hogy esetleg visszafordíthatatlan kárt okozom, ha "önrendelkezek" jelen állapotom felett.

Válaszát és gyors segítségét előre is köszönöm,

Üdvözlettel: Evelin
Kedves Betegünk!

A leírtak alapján a Metothyrin adagját tanácsos 2X1 tbl.-ra csökkenteni. A koleszterin szintje magas. Erre is szükséges gyógyszert szedni, de ezt ráér megbeszélni a következő kontroll alkalmával. A diétát nem tartom indokoltnak. A Basedow kór komoly betegség, rendszeres ellenőrzésre szorul. Feltétlenül keresse fel mihamarabb endokrinológusát, vagy ha ő nem érhető el, akkor egy másikat. A Metothyrin adása során vérkép és májfunkció ellenőrzés is szükséges. TRAK vizsgálat is indokolt.

Jobbulást kívánva, üdvözlettel: Dr. Békési Gábor

Tisztelt Doktor Úr(Hölgy)!0.16 a TSH m,Ct vizsgàlat is megnagyobbodott pajzsmirigyet igazolt.Hàziorvosom szerint ezzel nincs semmi teendő,de én nem így gondolom.Màsfél éve hullik a hajam,bőrszàrazsàg,éjszakai izzadàs,stb...tűneteim vannak.Ön mit tanàcsol nekem?Vàlaszàt előre is köszönöm! Üdvözlettel:F.Gabriella
Kedves Betegünk!

TSH értéke alacsony. Ez pajzsmirigy túlműködésre utalhat. Keressen fel egy endokrinológust a további vizsgálatok és az esetleges kezelés megbeszélése végett!

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Kedves Doktornő/Doktor Úr!

9 éves kisfiam laboreredményei a következők:
Éhgyomri glukóz (plazmából) 4,9 mmol/l
30 perces glukóz 7,7 mmol/L --- --- 60 perces glukóz 7,9 mmol/L --- --- 90 perces glukóz 4,6 mmol/L --- --- 120 perces glukóz 4,9 mmol/L
Inzulin 4,7 mIU/L
Inzulin 30 perc 39,2 mIU/L --- ---
Inzulin 60 perc 73,5 mIU/L --- ---
Inzulin 90 perc 18,8 mIU/L --- ---
Inzulin 120 perc 18,1 mIU/L --- ---
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 1,02

Szükséges diétát tartania?

Köszönettel,
Kis-Lánszki Réka
Kedves Réka !

Javasolom az Endokrin Központban gyermek endokrinologus felkeresését.

Üdvözlettel: Porochnavecz Marietta dr

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK