Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

Fogamzásgátló (Milligest) elhagyását követő hajhullás és hízás miatt magán laborban csináltattam női hormonpanelt, mely szerint a biológiailag aktív tesztoszteron 34,8 érték volt. Kérem, szíves segítségét, hogy merre érdemes tovább indulnom, milyen vizsgálatok javasoltak számomra!
Köszönöm megtisztelő válaszát!
Kedves Erika!

Egy nőgyógyászati vizsgálat, nőgyógyászati ultrahang elvégzése és endokrin kivizsgálás javasolt, elsősorban PCOS lehetősége merül fel.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Kedves endokrinológus!

Postpartum pajzsmirigy gyulladás túlműködés fázisában vagyok, 5 hónapja szültem, előtte szubklinikus hasimoto-t állapítottak meg, a minimális euthyroxot szülés óta nem szedem. Az a kérdésem, hogy amennyiben "csak" hajhullás és fogyás a túlműködés tünetem (TSH kimutathatatlanul alacsony, T3, T4: 9 illetve 30 pmol/l), és éppen mindenhol hiánycikk a felírt propycil, vajon gyógyszer szedése nélkül is át tudnám-e vészelni a túlmőködéses fázist? Szoptatás miatt csak propycilt szedhetnék ha lenne, de úgy olvastam mindenhol, hogy a szülés utáni pajzsmirigy gyulladás álatlában gyógyszerezés nélkül rendeződik, vagy marad alulműködésben. Sajnos nem tudom elérni a kezelőorvosomat, ezért nagyon örülnék ha tudna válaszolni. Köszönöm!
Kedves Judit!

A leletek pontos ismerete nélkül csak általános választ tudok adni. Amennyiben postpartum thyreoiditis zajlik, Propycil szedés nem szükséges, a folyamat magától gyógyul. Tünetileg béta-blokkoló javasolt (pl. Huma-pronol).
Szülés után sajnos tartós túlműködés is kialakulhat, ilyenkor Propycil szedés javasolt. A két kórforma között a lefolyás és a TRAK ellenanyag szint segíti az elkülönítést. Endokrinológusával egyeztessen!
Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Orvos!

Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy milyen irányban induljak.
10 éve tartó hashimoto pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, amire 75 mg Letrox gyógyszert szedek.
Több mint fél éve tartó fülfájásom okát szeretném kideríteni.
Számtalan orvosi vizsgálaton voltam, fül-orr gégészet, belső fül MR, stb...de mindenhol negatív az eredményem, a folyamatos fülfájás oka egyelőre nem ismert, a fájdalom pedig csak erősödik, mind beszédre, a hangom is rekedtes.
Szeretném megkérdezni, hogy a pajzsmirigy okozhat-e fülfájást, mert tudomásom szerint más betegségem nincs.
Köszönettel,
Horváth Mónika
Kedves Mónika!

A pajzsmirigy gyulladás ritkán okozhat fülfájást, de ha a nyaka közben nem fáj, akkor inkább egyéb okot keresnék. Ha más okot nem sikerült igazolni, gyógyszeres kezelés megpróbálható. Endokrinológusával egyeztessen!

Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Uram/Hölgyem!
Van lehetőségem személyes találkozó nélkül konzultálni Önnel? Esetleg a leleteim átnézésére?
Kedves Vivien!

Van lehetőség szakorvosainkkal telefonos vagy Skype-os távkonzultációra, amelynek során kiértékelik a leleteit és megbeszélik a továbbiakat.
Kérem a könnyebb egyeztetés érdekében hívja központunkat bizalommal az alábbi telefonszámon:
+36/70-431-97-28.

Köszönettel:
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktor Úr/Nő,

Az lenne a kérdésem, hogy szedhetek-e Barátcserjét ? Pajzsmirigy alul működésre 75mg-os Letroxot szedek ,ami szépen be is állította, valamint magas az Anti-TPO: 208. Lombik programban vagyok, és olvastam, hogy a barátcserje jót tehet ilyen esetben.

Köszönöm
Kedves Nóra!

A barátcserje valóban jó hatású lehet, ellenjavallata nincs,nyugodtan szedheti.

Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Endokrinközpont!
Múlt héten augusztus 1-én jártam Prof. Dr. Balázs Csabánál, aki Alpicort (Plus?) receptet írt fel nekem. Kiváltottam és a betegtájékoztató több helyen is említi, hogy kizárólag nők használhatják és férfiak nem.
Ekkor bizonytalanodtam el, mert az ambuláns lapomon Alpicort használata van írva, a gyógyszertárban Alpicort Plus-t kaptam.

Sajnos nem tudom, hogy a receptre mi volt pontosan ráírva, hogy a Professzor úr szándékosan a Plus-t írta fel, vagy a gyógyszertár adott ki nekem más terméket.


Megbízom a Professzor úrban, el tudom képzelni, hogy direkt a Plus verziót írta fel, de mielőtt elkezdeném alkalmazni, szeretnék kérni még egy megerősítést, hogy biztosan használhatom. 

Illetve

Köszönettel,
Cserépy Kristóf
Tisztelt Cserépy Kristóf Úr!

Az Alpicort írtam fel, de az Alpicort pluszt- is használhatja.

Jó egészséget kívánok, üdvözlettel:
Prof. Dr. Balázs Csaba
Jónapot kívànok. Kèrdèsem az lenne, hogy pajzsmirigy túlműködésem van és a doktorúr írt ki nekem methotyrint ,de mivel a pulzusom is magas huma pronolt is, ès h a kettőt lehet e eggyütt szedni? Nem kell időt hagyni a kettő között?
Kedves Beáta!

A Metothyrint és a Huma-pronolt együtt szedheti, nem kell várni a bevételük között.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr!
10 hetes kismama vagyok, és a vérvételen 5,21-és THS eredményem született. A T3 és T4 eredményem normális tartományban van. Ezelőtt soha nem volt gond a pajzsmirigyemmel. Kell aggódnom? Előre is köszönöm a válaszát!
Kedves Ilona!

A terhesség alatt fontos, hogy a TSH érték megfelelő legyen. Az enyhén emelkedett érték, az enyhe pajzsmirigy alulműködés is gyógyszeres kezelés beállítását teszi szükségessé. A kezelés mielőbb induljon el. Endokrinológusnál jelentkezzen!

Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Dr nő!
12 hetes kismama vagyok,és az lenne a kérdésem, hogy merckformin gyógyszert meddig ajánlott szednem terhesség alatt?

Köszönöm szépen a segítséget!
Kedves Alexandra!

Hivatalosan a terhesség 12. hetének végéig szedhető a merckformin. Ha kezelőorvosa máshogy nem rendelkezik, ezután elhagyandó.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Üdvözlöm. Azt szeretném kérdezni hogy a nagy rutin vizsgálatban benne van a pajzsmirigy ellenőrzése is? Köszönöm
Kedves Bernadett!

A nagy rutinban a TSH beletartozik, azonban a többi pajzsmirigy hormon (FT3, FT4, anti-tpo, stb.) nincsenek, azt külön tudjuk hozzátenni.

Üdvözlettel:
Gabriella, asszisztens
McCree Gabriella
McCree Gabriella

Hírek

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek
Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Az adiponektin egy olyan hormon, amely a zsírszövetben szabadul fel és amely befolyással van az inzulinérzékenységre és a gyulladásokra. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista arra hívja fel a figyelmet, hogy alacsony szintje olyan állapotokkal van összefüggésben, mint az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség és az érszűkület.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK