Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr. Nő/Úr!

Félreértés miatt a Tesztoszteron, TSH, FT4 és ATPO hormon vizsgálatot a 21. napon kértem a PRL és Progeszteronnal együtt, a 3-5 ciklusnap helyett. Kérdésem, hogy értelmezhetőek lesznek Így az Tesztoszteron, TSH, FT4 és ATPO eredmények, vagy meg kell ismételnem őket a kellő időben? Köszönöm!
Tisztelt Timi!

A pajzsmirigy hormonokat nem befolyásolja a menstruációs ciklus. Általában a tesztoszteron szintet a ciklus 3. napján nézik, de előfordulhat, hogy így is diagnosztikus értékű a szakorvosnak.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Cím!
Az alábbiakban kérném segítségüket. Az elmúlt 4 hónapban kb.8 kilót híztam, menstruációm 2-3 hetente jelentkezik, fáradékony vagyok. 40 éves vagyok. Kérem tanácsukat, milyen betegségre, szervi eltérésre utalnak ezek a tünetek, milyen orvost kellene felkeresnem.
Köszönettel
Vaffler Viktória
Kedves Vaffler Viktória!

Előfordulhat, hogy panaszait a pajzsmirigy gyulladásos betegsége okozza. Kérem keressen fel egy endokrinológus szakorvost.
Kedves Doktor Nő/Úr!

Érdekelne, hogy honnan tudom, hogy növelni kellene a napi Letrox adagot?
2013 óta napi 25 g-ot szedek be, családba mondták páran, hogy az szerintük nagyon kevés. 2013-ban mikor kiderül, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, akkor 25 g-ot mondott a doki, és azóta is ennyit szedek.
2016 szeptemberében csináltattam utoljára vérképet, melynek az eredményei:
TSH: 1,540
FT4: 15,81
FT3: 5,89
reverz T3: 0,18
Anti-TPO: 327

Ön szerint kellene újat csináltatnom, és növelnem a napi gyógyszeradagot?

Köszönettel,
Földi Nikolett
Kedves Földi Nikolett!

Mindenképpen keresse fel kezelőorvosát, mert az a-tpo szintje magasabb.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm!

7 éve fennálló meddőségem miatt terheléses cukorvizsgálaton vettem részt.
Van-e okom az aggodalomra a következő eredménnyel:
vércukor 0p: 4,13
vércukor 120p: 3,83
inzulin 0p: 3,54
inzulin 120p: 20,3
Nagyon szépen köszönöm válaszát előre is!
Ezek jó leletek.
Más gond lehet.

Koppány Viktória dr.

Üdvözlőm!

Olyan kérdésem lenne,hogy babát szeretnénk, voltam nőgyógyásznál, a cytológiával minden Rendben van. Elküldött a doktornő prolaktin illetve tsh vérvételre, a prolaktin rendben van, a tsh 3,7. Voltam endokrinológusánál, mivel azt mondák, hogy ez az érték gyermekvállaláshoz sok.kaptam gyógyszert Letrox 25 mg kell szedem.
A menzeszem egyik hónapban meg van a másikban nincs és ez így megy már régóta.
Kérdésem az volna hogy van esélyem így a teherbe eséshez?
Hormonvizsgálatra mennem kell, ha megjön..
Köszönöm szépe a segítséget előre is
Kedves Szilvia!
Egyetértel a Letrox szedéssel!
A ciklus 21. napján is kell hormon vizsgálat: progeszteron és prolaktin.

Koppány Viktória dr.
Üdvözlőm!

Olyan kérdésem lenne,hogy babát szeretnénk, voltam nőgyógyásznál, a cytológiával minden Rendben van. Elküldött a doktornő prolaktin illetve tsh vérvételre, a prolaktin rendben van, a tsh 3,7. Voltam endokrinológusánál, mivel azt mondák, hogy ez az érték gyermekvállaláshoz sok.kaptam gyógyszert Letrox 25 mg kell szedem.
A menzeszem egyik hónapban meg van a másikban nincs és ez így megy már régóta.
Kérdésem az volna hogy van esélyem így a teherbe eséshez?
Hormonvizsgálatra mennem kell, ha megjön..
Köszönöm szépe a segítséget előre is
Kedves Szilvia!
Egyetértel a Letrox szedéssel!
A ciklus 21. napján is kell hormon vizsgálat: progeszteron és prolaktin.

Koppány Viktória dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Állítólag túlműködik a pajzsmirigyem, de semmi féle erre utaló tünetem nincs. A laboreredményem TSH 0,36 , FT4 17,23, FT3 5,49. Az orvosom azt szeretné,ha Metothyrin 10 mg-t szednék. Szeretném megtudni, hogy mi az Ön/Önök véleménye.
Válaszukat előre is köszönöm. (Nem szeretnék gyógyszert szedni!)
Kedves Betegünk!

Nem tudom, hogy abban a laborban, ahol a vizsgálat történt, mik a normál értékek. Ezek laboratóriumonként változóak. (Ezért nem tudok a rendelkezésre álló adatok alapján véleményt mondani.) Feltétlenül keressen fel egy endokrinológust, hogy az esetleges tennivalókat megbeszélhessék!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Tisztelt DoktorÚr!
2015 decemberében szültem.Áprilistól alvászavaraim lettek(nem tudtam aludni,vagy csak szenderegtem)TSH:0.7volt.Nyár óta hasmenéses időszakaim lettek.IBS szerű tünetek.A TSH.0.3,ft3.: 8.,ft4. :14.8.Pm.UH: a pajzsm.megnagyobbodott,jobb lebeny 63×27×18mm,bal 49×25×21mm.Az állomány foltosan inhomogen csokkent echogenitasu.A bal also polus menten egy kulonallonak tuno hasonlo szerkezetu 15×8mm s képlet van.A jobb kp.alsó harmad hataran dorsalisan egy 14mm s es egy kisebb szeles elnosott konturu echoszegeny szegelyu,centralisan echodus solid keplet lathato.Diffuz pm parenchima laesio.A
Szeretném kérdezni,hogy ez mit jelent számomra?Okozhatja az alvászavaromat,problémás bélműködésemet,tachycardiamat a pajzsmirigy betegségem?Pszichiaterhez küldtek,az alvászavarom miatt,mert 7napig egyhuzamban semmit sem aludtam ,altatót pedig a szoptatás miatt nem szedhettem.Jelenleg a pszich.szerek mellett sem tudok aludni.Néha hőemelkedéses epizódjaim vannak.Az endokrinologus szerint nem a pajzsmirigy betegségem okozza a tachycardiat,bél panaszokat és az alvatlanságot.Márciusban lesz asp.cyt.vizsgalat.A pszich.szereket elszeretném hagyni mert mellékhatásként 26kg t híztam-a pszich.orvos is támogat ebben,-hangulati ingadozasom nincs,nem is volt,csak nem tudtam aludni és ettől teljesen kikészültem-,viszont félek ,hogy nem fogok tudni aludni és újra olyan állapotba kerülök mint Áprilisban.Köszönöm a segítségét!
Kedves Betegünk!


Az Ön által küldött labor leletek és a tünetei is pajzsmirigy túlműködés mellett szólnak. Feltétlenül keressen fel egy endokrinológust a tennivalók megbeszélése érdekében! A pajzsmirigy UH-gal leírt göbök szúrásos vizsgálatát én is indokoltnak tartom. Ne izguljon, az esetek nagy többségében a göbök jóindulatúak, a vizsgálatra csak a biztonság érdekében van szükség, hogy a sejtek természetét meg lehessen ítélni!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Tistelt Dr.Nő/Úr!
11 éve diagnosztizáltak nálam pm.alulműködést.
8 évig semmi bajom nem volt,bevettem a gyógyszert rendesen.Kb.2 éve kezdődtek erős rosszulléteim.Szapora pulzus,remegés,ájulás közeli érzés,izzadás.Elfelejtettem bevenni a gyógyszert,aznap jobban voltam.Egy ideig nem szedtem,de rosszabb lett a Tsh,így visszaállították.Viszont ez azóta így megy.Pár hónapja jelentkezett nehézlégzés is,nagyon fáradékony is vagyok,mostanra a mellkasom hol enyhén fáj,hol erős diszkomfort érzésem van.
Novemberben nagyon feszített a nyakam,nem gondoltam hogy pm.Borogatást használtam,és pár cataflamot szedtem.Rosszul is voltam,így a pm.gyógyszert egy ideig nem szedtem.
Elmentem ultrahangra:
Mindkét lebeny felső harmadában 4-7 mm-es szabálytalan alakú,echoszegény terület van.
Vélemény:Mérs.fokú thyreoiditis
Labor:
TSH:6.300 T4:11.88
Az lenne a kérdésem,hogy ezek alapján a pm.okozhat e köhögést,rekedtséget,és a mellkasi tüneteket.Lázam nincs,1,5 hónap alatt híztam 7 kg-ot ugyanannyi étel,és mozgás mellett!
Köszönettel:Emőke
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigy alulműködés az esetek többségében olyan betegség, amit folyamatosan kezelni kell. A rendszertelen gyógyszer szedés különböző zavarokat okozhat, így olyanokat is, amilyeneket említeni tetszett. Az Ön által küldött TSH érték alapján a gyógyszer adag nem tűnik elégségesnek. A pajzsmirigy UH-on leírt elváltozásokat időnként kontrollálni kell. Ha növekedést mutatnak, szúrásos mintavétel szükséges a sejtek jellegének megítélése végett. (Ne izguljon, az esetek zömében az ilyen elváltozások jóindulatúak, de a biztonság érdekében szükség lehet a vizsgálatukra!)Mindenképpen azt tanácsolom, hogy rendszeresen járjon endokrinológushoz, és vele egyeztessen a tennivalókat illetően.
Üdvözlettel és javulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Tisztelt Bibók Doktor Úr!
Vércukormérő vásárlás előtt állok. Javaslatot szeretnék kérni.
Melyik vércukormérőhöz lehet találni olyan - lehetőleg inteligens - netes naplót (adatbázist), amibe le tudom tölteni a vércukormérőn mért mérési adatokat és tudom rögzíteni pl. az inzulin adatokat, az elfogyasztott szénhidrát mennyiséget is?
Fontos lenne, hogy a tesztcsík OEP által támogatott legyen. IOS op. rendszerű telefonom van, milyen vércukormérőt javasol ehhez?
Üdvözlettel
László


Tisztelt Uram!

Sajnos jelenleg nem tudok olyan rendszert ajánlani Önnek, ami ma magyar nyelven, Magyarországon elérhető lenne a kért vércukormérő, tesztcsík és iOS rendszerben.

Tudomásom szerint a Dcont Mobilalkalmazás fejlesztés alatt van, és a jelenlegi android rendszerű telefonokon kívül 2017-ben elérhető lesz majd iOS rendszerű telefonokról is.

Üdvözlettel

Dr. Bibok György

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK