Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Azzal a problémával fordulok Önhöz, mert a mostani laborleletem szerint kissé emelkedett a baktériumszámom a vizeletben. Ön szerint mitől lehetséges ez? Valamint ehhez még alhasi meg némi derákfájás is néha társul. Ez mitől lehet? Nőgyógyászhoz sajnos csak úgy néz ki januárban jutok el. De addigis nem akarok idegeskedni, így már elég stresszes időszakban vagyok, mivel nincsen munkám sajnos még, és emiatt sokszor feszült vagyok, szorongok. Valamint volt olyan, hogy a múlt hónapba majdnem 3 hetet késett a menstruációm, vagyis november 9-e helyett, november 30-án jött meg de nem volt olyan erős a vérzésem mint szokott általában lenni. Ön szerint a késésnek köze lehet a leírt stressznek az életemben?

Várom mielőbbi válaszát!

Üdvözlettel: Judit
Tisztelt Judit!

Igen, a stressz okozhatja a menstruációs ciklus kitolódását, de felmerülhet a panaszai alapján esetleg egy húgyúti fertőzés is, ami szintén befolyásolja. Kérem keresse fel házi orvosát leletével, aki esetleg a húgyúti panaszaira ír fel gyógyszeres kezelést, vagy tovább küldi egy hasi ultrahangra.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Pár éve pánikzavar jött ki rajtam, amit mostanra már sikerült elég kezelhető szintre redukálni. Azóta érdekelnek ezek a dolgok, a tünetegyüttesek és azok hatásai/okai, de a pánikot most már azt hiszem tudom kezelni, ellenben egyes tünetek megmaradtak, amelyekre rákeresve kötöttem ki az endokrinológiánál.
Elképzelhető, hogy szükséges lehet egy "teljeskörű" kivizsgálás? Lehet nem is pánikzavar volt, amivel foglalkoznom kellett volna, hanem hormonháztartással?
Egy ismerősöm azt mondta, ezek inkább "olyan női" dolgok, de gondoltam inkább rákérdeznék.
Amennyiben a válasz igenlő, azaz szükséges lehet nekem egy ilyen kivizsgálás, akkor mit ajánlana, mert Önöknél elég sokminden elérhető vizsgálat szinten, de nem gondolom, hogy mindenre szükség lenne...
Hasonló tüneteim vannak, mint amit az Önök oldalán is olvastam a kortizol hiány ecsetelése során.
Előre is köszönöm a válaszát! Üdv, Olivér
Tisztelt Olivér!

Pánikszerű tünetein kívül más panaszt nem említett, így elég nehéz javasolni vizsgálatokat. Pánikrohamhoz hasonló tüneteket okozhat a pajzsmirigy nem megfelelő működése, a kortizol elégtelen szintje illetve egyes hematológiai problémák is. Amennyiben előfordul szokatlan fáradtság, teherbírás csökkenése, fokozott hízás célszerű csináltatni pajzsmirigy irányába egy kivizsgálást (TSH,T3,T4,A-tpo) esetleg d-vitamin szinttel.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő!

Segítségét szeretném kérni. 27 éves nő vagyok és az én problémám már lassan 6 éve fenn áll. 2011. márciusáig szabályos volt a menstruációm, majd a következő hónapban már nem jött meg. Egyik hónapról a másikra leállt. Ezt megelőző időszakom elég stresszes volt és sokat fogytam életmódváltásom miatt. ( Azóta már a súlyom rendeződött, normál tartományban van .) Fogamzásgátlót és semmilyen más hormontartalmú gyógyszert sosem szedtem. Már több nőgyógyászt felkerestem, illetve endokrinológus szakemberhez is fordultam. Többször kaptam gyógyszeres stimulálást. 2011.06.16 estrofem + duphaston majd 2011.12.05 Norcolut + clostilbegyt. 2012.01.10 Norcolut. 2012.09.21 Norcolut + clostylbegyt -et . De a menstruációm így sem rendeződött. 2014. 05.06.-án vizsgálat során PCO petefészket állapítottak meg, valamint a méhem az évek alatt kisebb lett. Pco-ra Meforal 850mg készítményt kaptam.Enyhe szőrösödést is tapasztalok a köldököm alatti vonalban , valamint a melludvar környékén, illetve hízékonyságot érzek magamon. Vérvételem eredménye : TSH 2,240 mIU/L FSH 6,0 IU/L LH 0,4 IU/L Oestradiol >73,4 pmol/L Testosteron >0,69 nmol/L Prolactin 106 mIU/L . Ezek után hormonpótlást javasoltak a számomra Trisequens tabletta formájában,amit még nem kezdtem el, más megoldást keresve számomra.
Ön szerint mit tehetnék még, hogy kiderüljön mitől rendeződhetnének a hormonjaim,hogy újra teljes értékű nő lehessek?
A kért hormonvizsgálaton felül még van olyan hormon aminek a vizsgálata javasolt lenne?
Esetleg ez genetikai öröklődés lehet?

Válaszát előre köszönöm!

Üdvözlettel:
Horváth Adina
Kedves Horváth Adina!

Önnek komplex endokrinológiai kivizsgálás kellene, az Ön által leírtakból nem derül ki számomra, hogy ez megtörtént-e.
Azt tanácsolom, az összes eddigi leletével keressen fel egy endokrinológust, akivel a diagnózist és a személyre szabott kezelést megbeszélheti.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Doktor /Úr/ Nő/!

Az éhgyomri cukorérték miatt (8,9) terheléses cukorvizsgálat történt. 120 perc után 3,2 csökkent, rosszul is éreztem magam, de akkor még nem tudtam miért. Remegtem, látászavar, és verítékezés. Vettem egy önellenőrző cukormérőt, (hiteles, kórházban a dietetikusnál) . Nekem csak reggel magasabb a vércukorszintem, általában 6,5-9 között mozog. Étkezések után 120 perccel 4,6-5,7 értékeim vannak. Kérdésem, mitől magas az éhgyomri cukor. Köszönettel: Ági
Kedves Ági!

A hajnali és reggeli órákban jelentősen megnő a vércukrot emelő hormonok szintje, ennek hatására a szervezet cukor raktáraiból a cukor kiáramlik a vérbe. Ezeknek a hormonoknak a szintje aztán jelentősen csökken napközben. Ez okozza Önnél a magas reggeli vércukor értékeket.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Elöszőr is megkőszőnném a segitségüket

Kérdésem,
Pajzsmirigyre utal -e az egész testre kihato remegés? Értem ezt ugy hogyha lábujhegre áll ülö helyzetben akkor a láb külön életet él ugy remeg és álo helyzetben is érezhetö a remegés ja igen dohányzo vagyok
Tisztelt Bonta Éva!

Sajnos elég kevés információ amit leírt. Remegést több minden előidézhet. Érdemes lenne szakorvossal konzultálni, hogy milyen kivizsgálás szükséges. Okozhatja pajzsmirigy rendellenesség, vércukor és inzulin ingadozás, esetleg neurológiai panasz.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Az alábbi UH leleteim : A PM. jobb lebenye minden átmérőben jelentősen megnagyobbodott,mérsékelt retrosternális terjedés is megfigyelhető, a tracheát durván balra dislocalja, nagy részét egy 75x70x65 mm inhomogén göb foglalja el, melyen belül néhány apró nectroticus góc látszik,vascularisatioja enyhén fokozott. A bal lebeny kp. fokban nagyobodott meg, nagy részét 55x30x35 mm göb tölti ki,echomorfológiája hasonlo a jobb oldalihoz, de ennek felső pólusában van egy 18 mmnagypbb necroticus góc is.Kérem Tisztelettel, hogy a fentiek alapján tájékoztasson érthetően , hogy mire számíthatok/ daganat stb. Köszönöm szépen!
Kedves Betegünk!

Az Ön által küldött lelet alapján további részletes vizsgálat szükséges.Indokolt lenne izotópos vizsgálat végzése, valamint a göbökből történő mintavétel is. Nem kell túlzottan aggódnia. A pajzsmirigyben található göbök legnagyobb része jóindulatú. Forduljon személyesen endokrinológus szakorvoshoz!

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Tisztelt Doktornő.
Azt szeretném kérdezni, hogy létezik inzulinmérő készülék? IR-em van. Rettegek ettől a betegségtől. Azért kellene, hogy a kontrollok között is tudjam magamat ellenőrizni. Nagy megnyugvást jelentene.
Tisztelt Érdeklődő!

Vércukor mérő készülék van,de inzulin szintet tudomásunk szerint csak laboratóriumi körülmények között végeznek.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Választ Adó Doktor!
Jardiance 10 mg-t kaptam a korábban már szedett Mercformin 1000 mellé. Mivel a mechanizmusa más, ezért azt mondták a vizeletben is megjelenik a cukor. Ez elrettent, mivel korábban mindig azt mondták, hogy az nem jó ha a vizeletben cukor megjelenik. Ez a gyógyszer Magyarországon 2014. évi bejegyzésű. Nem megy általa tönkre a vese?
A mellékhatásként jelentkező húgyúti problémák mennyire gyakoriak, és ezután gyakoribbá fog válni a vizelet ürítés? Nem mertem még elkezdeni ezt a gyógyszert, ehhez kérném a segítséget. Válaszát megköszönöm!
Tisztelt Érdeklődő!

A Jardiance a tapasztalataim alapján nagyon jó gyógszer, hosszú távon is jól tolerálható, ha megfelelő indikáció alapján történik a bevezetése. Valóban úgy hat, hogy a fölösleges vércukor a vizelettel távozik a szervezetből. A vizelet ürítés csak akkor válik gyakoribbá, ha hólyaghurut alakul ki, egyébként nem okoz ilyen problémát.
Azt javasolnám, mivel a diabetológusa megfelelőnek gondolja az Ön kezelésében, mindenképpen kezdje el szedni, a meggyőzőek csak a személyes tapasztalatai lesznek.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Doktor No/Ur,
Autoimmun pajzsmirigy gyulladasos betegseget diagnoztizaltak nalam mar tobb evvel ezelott. Tobbszor megprobaltam szedni a gyogyszert, de eredmenytelenul. Gyogyszer alergias is vagyok. Nem tudom mi a gond, de nagyon nagy ehseget erzek, reszketes, remeges kb ket honapos szedes utan. Itt megjegyzem, gyogyszer nelkul is jo az etvagyam. Rendszeres gyogyszer szedes eseten reggeltol estig eszek. Szlovakiabol vagyok, itt az orvosom allitja nem a gyogyszertol, viszont az ehsegerzetem ekkor maximalis. Ez miatt nem tudom szedni. Ebben kernek segitseget, mert szuksegem lenne a gyogyszeres kezelesre. Mi tevo legyek?
Kedves Mentő Erzsébet!

Négy gyógyszercég gyárt tyroxin hatóanyagú gyógyszert, nagyon bízom benne, hogy nem allergiás az összes készítményre, és valamelyiket tudná szedni.
Ha túl sok a pajzsmirigy hormonpótlás, okozhat fokozott étvágyat a gyógyszer szedése.
De meg kellene vizsgáltatni, nincs-e egyéb ok is a fokozott étvágya hátterében. Per os cukorterheléses próba történt Önnél?

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Szakértő!

Kisbabát szeretnék,a következő laborértékeket kaptam:
LH:3,76 U/L (ref.tartomány:2,12 - 10,89 U/l)
FSH:7,24 U/L ( ref.tartomány 3,85-8,78 U/L )
Prolaktin: 293,6 mIU/L (r.tartomány:70,8..566,5 )
Ösztradiol: 126 pmol ( 99,1 - 447,9)
progeszteron: 2,3 nmol ( 0,98 - 4,83 nmol/l )
Tesztoszteron: 1,6 nmol ( 0,4 - 2,6 )
Úgy tudom, hogy az FSH/LH aránynak 1/1-nek kell lennie, mennyire elfogadható a két hormon aránya nálam? Van-e esetleg még valami eltérés a hormonjaim között?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Juhász Viktória!

Az Ön által továbbított labor csak egy szelete az endokrinológiai kivizsgálásnak, korrekt vélemény ennyi alapján nem mondható.
Ha Önben bármi gyanú merül fel, hogy esetleg endokrinológiai megbetegedése lenne, arra kérem, keressen fel egy endokrinológust a részletes kivizsgáláshoz.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK