Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Jó estét!
Jelenleg 9 hetes terhes vagyok. A legutóbbi leleten a TSH szintem kevesebb lett. 0,05 (0,25-3). Előző terhességem alatt, sem utána nem volt pajzsmirigy problémám, a családunkban sincs pajzsmirigy beteg. Olvastam, hogy a terhesség elején előfordulhat élettani pajzsmirigy túlműködés. Ön szerint ez még belefér vagy orvoshoz kell fordulnom vele?
Köszönettel
Tisztelt Eszter!

Keressen fel egy endokrinológust a biztonság kedvéért.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr!/Doktornő!

Pajzsmirigy Uh-gal kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni Önnek.A pajzsmirigy UH-os követést javasoltak az idén februárban egy feltételezhető autoimmun megbetegedés miatt.
2016 februárjában az UH lelet:A pajzsmirigy jobb lebenye 20x18x44 mm,volumene 8,3 cm3,a lebeny felső harmadában 22x13 mm-es meszesedéseket,ill.cystosusos területet tartalmazó inhomogén szerkezetű göb látható.Bal lebeny 16x13x46 mm,volumene 4,8 cm3.homogén.Nyaki régióban megnagyobbodott,vagy kóros nyirokcsomó nem látható.
2016.októberben UH:A pajzsmirigy jobb lebenye 19x22x50 mm,volumene 11 cm3,a felső harmadban egy 23x17x16 mm-es echoszegény udvarral körülvett,cystosus felritkulásokat is tartalmazó szolid göb látható,melyen belül egy 10 mm-es,széles hangárnyékot adó echodens képlet is elkülöníthető. A pajzsmirigy bal lebenye nem változott,kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó egyik oldalon sem látható.
Lyme-kór miatt voltam orvosnál,aki megjegyezte,hogy nem ártana biopsiát venni a jobb oldali pajzsmirigyemből.
A biopsiát nem igazán szeretném vállalni,kérdésem az lenne,hogy a Dr Deák Pál Ákos által alkalmazott műtéti technika,ami rádiófrekvenciás ablázió alkalmazható lenne-e az én esetemben,szükség van-e műtétre,és megkerülhető-e a biopsia?
A pajzsmirigyem alulműködő,az anti-TPO:210,a T3 és rT3 hányadosa 12. Egyéb laborleleteim,úgy mint a T3,T4,TSH normál tartományban vannak.Testhőmérsékletem 35-35,5 között mozog.
Tisztelt BJ!
Amennyiben RFA kezelést szeretne, elengedhetetlenek az alábbi vizsgálatok: fül-orr-gégészeti vizsgálat, 2x pajzsmirigy biopszia, szcintigráfia, ekg, vérnyomás mérés, illetve a beavatkozás előtti héten labor és a központunkban dolgozó Balázs Csaba Professzor Úr véleménye.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/Úr!

3 eve hagytam abba fogamzasgatlo szedeset, azota a menstruaciom elott 7-5 nappal pecsetelo verzes jelentkezik, neha tobb, neha kevesebb, egyertelmuen nem menstruacio. A menstruaciom teljesen szabalyos, 5 napig tart, közepesen eros, fajdalmamim nagyon ritkan vannak, 28 napos a ciklusom.
A fenti verzeses panasszal fordultam mar nogyogyaszhoz es endokrinologushoz is, tobb alkalommal.
1 eve az ertekeim a kovetkezok voltak: (ciklus 19. napja)
TSH 6.1 mlU/l
Progesteron: 56 nmol/l
Prolactin: 706.7 mlU/l
LH: 6 lU/l
FSH: 3 lU/l
ösztradiol: 692.5 pmol/l

Ezutan endokrinologus tanacsara L-Thyroxint szedtem, fel tablettat 25ugr naponta, ket honapig.

A legutobbi, 2016 augusztusi eredmenyeim a kovetkezok: (ciklus 17. napja)
TSH: 3.21 mlU/l
anti-TPO: 6.22 mlU/l
Progesteron: 65.1 nmol/l
Prolactin: 395 mlU/l
LH: 6.4 lU/l
FSH: 4.9 lU/l
ösztradiol: 444 pmol/l

A verzesem meg mindig ugyanugy, valtozatlanul jelentkezik a menstruacio elott. Ferjemmel lassan gyereket szeretnek, nem szeretnem, ha a verzes vagy az eredmenyek miatt valami baj tortenne.

Önnek mi a velemenye, mit javasol?
Valaszat elore is koszonom
Zsofia
Kedves Zsófia!
A 2016 augusztusi eredmények egyáltalán nem rosszak! :)
Úgy látom a progeszteron szint alapján hogy volt peteérés és a prolaktin is lement. Az anti TPO szint is normális. ( ez kizárja az autoimmun pajzsmirigy gyulladás lehetőségét).
Azonban ott van a vérezgetés a menstruáció előtt, amely felveti azt, hogy esetleg a progeszteron szint túl hamar lecsökken.
A következő a javaslatom: a ciklus 23. napján (pontosan aznap) progeszteron mérés és inzulin rezisztencia vizsgálat készüljön! Ez utóbbi: vércukorterhelés 0-60-120 perce vércukor + inzulin mérést jelent, reggel éhgyomorra végzendő.
Az L-thyroxin napi 25 ug-t csak szedje szépen tovább! A TSH 1.0-2.0 között legyen.
Várrom a fejleményeket,
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!
2-es típusú cukorbeteg vagyok, cukorszintemet rendszeresen mérem.
Egy valamit nem értek: Este 11-kor 6,6 -os cukor szintet mértem, reggel 7-kor pedig 8,8 -t, közben semmit sem ettem. Mi erre a magyarázat? Lehet, hogy a Merckformin nem igazán jó gyógyszer a betegségemre?
Köszönöm válaszát, üdvözlettel:
Zoltán
Kedves Zoltán! Lehet hogy a kezelésen és a diétán állítani kellene!
Hba1c értéket nézzen a háziorvos és lelettel várom ha gondolja!

Koppány Viktória dr.
Tisztelt Szakértő!
Jelenleg 9 hetes terhes vagyok, a következő laborleleteket kaptam:
TSH <0,01 mIU/L * 0,400 - 4,000
Szabad T4 19,59 pmol/L * 7,75 - 15,21
Szabad T3 8,12 pmol/L * 3,80 - 6,00
Az első terhességem alatt, sem szülés után nem volt pajzsmirigy problémám. Ezek az értékek elfogadhatók terhesség alatt vagy mindenképpen kezelni kell?
Mindenképp kezelni kell!
A túlműködés nem jó terhesség alatt!
Várom!

Koppány Viktória dr.
A labor TSH értékem 50.60 uU/mL Kérdezném mi a teendőm,-és mi a normálérték ?
Tisztelt Kelemen Lászlóné!
Ez az érték nagyon magas, kérem keresse fel házi orvosát vagy egy endokrinológus szakorvost.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Jo napot en aszt szeretem kerdezni hogy voltm orvosnal es vetek vert a vetem jo de d vitamin hianytol van de most en mindne nap tosszul erzem magam a szivem gyorsan ver mindne 10 percbe szedulök alig kapok levegot nagyon faj a melkasom es nagyon rossz köz erzem van faj a labom a karom hogy lehet e ettöl valaszt nagyon varom es elore koszonom
Tisztelt Edina!

Keresse fel házi orvosát. Panaszait okozhatja pajzsmirigy eltérés, infekció, kardiológiai probléma...mellkasi panaszok esetén kérje meg házi orvosát végezzen egy ekg vizsgálatot, illetve lássa kardiológus,hogy a kardiológiai betegséget kizárja.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt doktornő/úr!
Inzulin rezisztenciám van és azt az információt kaptam,hogy erre a betegségre is jár az adójóváírás!Ez valóban igaz?A NAV-nál érdeklődtem,de azt mondták ezt csak szakorvos dönti el.Köszönöm előre is válaszát!
Tisztelt Andrea!

Igen, valóban van kedvezmény rá. Szakorvosi csak szakorvosi javaslatot állíthat ki a házi orvos felé, gyógyszereléssel kapcsolatosan. Próbáljon érdeklődni házi orvosánál.
Tisztelt Doktornő/Úr!

Gyermekvállalás előtt állok (33 éves vagyok), mivel húgomnál pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak, így megnézettem az alábbi értékeimet:
eredmény ref. tart.
TSH 2,780 mIU/L 0,400 - 4,500
FT4 13,68 pmol/L 11,50 - 22,70
FT3 5,57 pmol/L 3,50 - 6,50
Anti-TPO <10,0 IU/mL 0,0 - 35,0
Anti-thyreoglobulin <15 IU/mL - 60

Ön szerint rendben vannak a fenti értékek, vagy további kivizsgálás lenne szükséges az alulműködés kizárására? Több válaszban is azt olvastam, hogy 1-2 között ideális a TSH értéke teherbeeséshez. Veszélyes lehet-e a magzatra nézve a 2,78 TSH értékem?
Esetleg tudnának ajánlani Debrecenben endokrinológust?

Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Sz. Krisztina!

Valóban, gyermekvállaláshoz az ideális tsh érték 1 és 2 között mozog. Debrecenben sajnos nem ismerek endokrinológust, de biztosan van megfelelő szakértelemmel rendelkező orvos.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Nő/Úr!

39 éves nő vagyok, 31 évesen szültem császármetszéssel, szülést követően nem szedtem fogamzásgátlót.
Egy éve pcos-t és laktóz érzékenységet diagnosztizáltak nálam, vérvétel, komplex nőgyógyászati vizsgálat, endokrinológiai vizsgálatot követően. A vizsgálat során bebizonyosodott az Inzulinrezisztencia , illetve a hüvelyi ultrahang kimutatta a cisztákat.
Izzadtam, nagyon sokat fogytam hirtelen, úgy hogy nem tettem érte semmit, korábban, amikor fogyni szerettem volna egy deka sem ment le rólam. Szőrösödés jelent meg az állam alatt a nyakamon, nagyon erős vérzésem jelentkezett, közti vérzésekkel tarkítva, erősen hullott a hajam, vérnyomásom, pulzusom megemelkedett, éjszaka nem tudtam aludni, és folyton rosszul és nagyon gyengének éreztem magam.
Először MERCKFORMIN 500 mg filmtablettát, valamint vas tablettát kaptam, majd MERCKFORMIN XR 750 mg retard tablettát, és cypromix fogamzásgátlót. Rendszeresen zumbázom, tartom a diétát.
Ezek hatására a ciszták eltűntek.
Idén augusztusban a cypromix fogamzásgátló lecserélésre került dienille fogamzásgátló tablettára.
Amíg a dienille fogamzásgátló tablettát szedtem két hónapig a menstruációm megszűnt, és egy nagyobb méretű ( kb. 3,5 cm dupla rekeszű) ciszta alakult ki a bal petefészkemben.
A dienille fogamzásgátló tabletta szedése felfüggesztésre került. Ez irányú vérvétel készült a tumormarkere vonatkozóan. Eredménye:
Megjegyzés:
Praemenopausa
Tesztnév Eredmény Egység F Referencia
---------------------------------------------------------------------------------------------
CA 125 16,6 U/mL 0,0 - 35,0
HE4 41,0 pmol/L - 60,5
ROMA score 4,817 %
< 11,4%, alacsony eshetõség a hámeredetû petefészekrák jelenlétére
---------------------------------------------------------------------------------------------
2016.11.07. 16:32:00
A dienille fogamzásgátló tabletta szedését ahogy abbahagytam a menstruációm 2 napra rá megérkezett.
Jelenleg MERCKFORMIN XR 1000 mg retard tablettát szedek, és béres aktivál vitamint.

Úgy érzem, hogy mindent betartok, amit kell, diétázom, ami mára már nem diéta, hanem az életmódommá vált, rendszeresen mozgok, szedek vitamint, és mégsem érzem jól magam, mégsem vagyok önmagam.
Sokszor vagyok kedvetlen, szomorú, levert .(pedig alapvetően nagyon pozitív személyiség vagyok) azt érzem hogy nem bírom a terhelést, ahogy korábban, és ez elkeserít.
Ez irányban is kivizsgáltattam magam elmentem pszichológushoz, mert azt gondoltam, hogy szorongok, vagy depressziós vagyok, de megállapítást nyert, hogy nem.
A terhességem után felborult ugyan a pajzsmirigyműködésem de azóta nem gondoltam, hogy gond van vele.
Egy évvel ezelőtt a pajzsmirigy hormonok vizsgálatát is megcsináltattam, de ez irányban további vizsgálat nem történt.
Azért kezdtem el gyanakodni a pajzsmirigyemre, mert hiába lefogytam, a nyakam, megítélésem szerint nem fogyott úgy le, vagy nem látható rajta oly mértékben a fogyás.
Időnként gyengének érzem magam, és valóban nem bírom a terhelést, úgy ahogyan szeretném.
Az állam alatt a nyakamon a szőrösödés jelen van.
Sokszor ingadozik a hangulatom, érzem magam feszültnek, idegesnek.
Persze tovább fogytam de ezt nem tudom eldönteni, hogy a jelenlegi gyógyszer szedése miatt van, vagy esetleg a pajzsmirigy okozza.
Sokszor vannak szorongásos tüneteim.
A menstruációs zavaromat sem tudom, hogy a pcos miatt van csak, vagy esetleg okozhatja a pajzsmirigy ezt, is.
A pulzusom mindig is magasabb.
És még van egy furcsa dolog, hogy fázós vagyok, de nem normális módon.
Az alvásom viszont tökéletes.
Ezek miatt gondolok arra, hogy valami nem stimmel a pajzsmirigyemmel.
Szeretném megcsináltatni az alábbi pajzsmirigy hormonok vizsgálatát:
TSH (Tireoidea-Stimuláló Hormon)
fT4 (T4 szabad frakció)
fT3 (T3 szabad frakció)
Anti-TPO (Tireoidea-peroxidáz elleni antitest)
TG (tireoglobulin)
Anti-TG (tireoglobulin elleni antitest)
TRAK (TSH receptor elleni antites)
Reverz T3
Egyéb vizsgálatokra is gondoltam: Prolaktin, Ösztradiol, Progeszteron, Totál tesztoszteron, Kortizol, Kalcitonin
Még a pcos miatt arra gondoltam, hogy célszerű lenne megnézetnem, a B12 és D viatmin szintemet is.

Egy évvel ezelőtti eredményeim:
TSH 1,460 mIU/L 0,400 - 4,000
Szabad T4 12,81 pmol/L 7,75 - 15,21
Szabad T3 5,03 pmol/L 3,80 - 6,00
TSH rec. elleni at. 0,4 U/L 0,0 - 1,5
Tireoglobulin (COBAS e411/ECLIA) 4,75 μg/L 1,40 - 77,00
Anti-tireoglobulin <0,9 U/mL 0,0 - 115,0
Anti-TPO <0,25 U/mL 0,0 - 9,0
Vizelet jodid koncentráció 74 μg/L * 100 – 300
rT3 (reverz T3) 0,28 ng/ml 0,09 0,35

Kérném szépen véleményüket, tanácsukat, hogy a vérvételen a fenti értékek megnézésére van-e szükség, vagy ha nem legyenek kedvesek megírni, hogy miket szükséges megnézetnem.
Azt kérdezném tisztelettel, hogy a vérvételen és ultrahangon kívül, milyen vizsgálatokat szükséges elvégeztetnem még, valamint a fent leírtakon kívül mit tehetnék magamért?
Illetve a leírt problémákkal kapcsolatban kihez tudnék bejelentkezni és fordulni Önöknél?

Válaszukat hálásan köszönöm.

Tisztelettel: Koós H. Szilvia

Tisztelt Koós - Hevesi Szilvia!

Köszönjük megkeresését. Ön nagyon sok információt megadott, de sajnos szakorvosaink ilyen összetett problémával csak személyes konzultáció során foglalkoznak.
Központjainkban több endokrinológus is rendel, akik ezekkel a panaszokkal tudnak foglalkozni. Első sorban célszerű lenne Lőrincz Ildikó doktornővel beszélni, aki nőgyógyász és endokrinológus szakvégzettséggel rendelkezik, így együtt tudná kezelni mind két területen fellépő problémáit.

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK