Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!
Meddőségi okokból javasolták nekem az inzulinrezisztencia vizsgálatot, viszont leghamarabb januárra tudnék bejelentkezni orvoshoz kiértékelésre (azt is egy hónap múlva). Az értékeim:
Glükóz 0', 60', 120':
4,9
4,3
4,5
Inzulin 0', 60', 120':
4,4
32,8
10,5
Kérdésem, hogy érdemes-e tovább vizsgálni ezt az eredményt szakember segítségével, vagy sem?
Köszönettel előre is, üdvözlettel:
M.B. Katalin
Kedves M.B.Katalin!

Mindenképpen javasolnám az eredmény megbeszélését szakemberrel, mert az inzulin szintje a terhelés során a kelleténél magasabb értékre megy fel.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Kedves doktornő.
18 éves vagyok,és voltam laboron,ön szerint milyen ez a vérkép? Van valami teendő? érdemes valamire odafigyelni?

ACTH megh: 7,26 pmol/L (referencia: 0,00-10,21)
Se cortisol (reggel) meghat: 643,0 nmol/L (referencia: 138,0- 690,0)

Se TSH: 3,254
Se szabad T3: 5,13 pmol/l
Se szabad thyroxin megh. 15,13
Kedves Érdeklődőnk!

Normál tartományon belüli értékei vannak, de azt tanácsolnám, mindenképpen konzultáljon a vizsgálatokat kérő orvossal.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária dr.
Tisztelt Dr. Úr/Nő!

Másfél év alatt 30 kg-ot fogytam. Csomókat találtam a nyakamon és nagyon nehezen, nyelek, állandóan álmos, és fáradt vagyok. Ma voltam pajzsmirigy ultrahang vizsgálaton. A vizsgálat eredménye: A pajzsmirigy mérs. nagyobb, szerkezete inhomogén, benne számos 2-7 mm-es, inhomogén, zömében echoszegény göb látható.
A tiszteletteljes kérdésem az lenne, hogy alul-, vagy felülműködik? A másik kérdésem, hogy a panaszaim indokolják e a problémát?
Válaszát tisztelettel megköszönöm.
Kedves Betegünk!

A nagymértékű fogyás mindenképpen komoly dolog. Ezzel nem lehet e-mailben foglalkozni. Feltétlen részletes orvosi kivizsgálás szükséges. A nyaki "csomók" szintén sürgős vizsgálatokat igényelnek. Azt, hogy a pajzsmirigy hogyan működik, csak laboratóriumi vérvétel segítségével lehet megítélni. A pajzsmirigyben levő apró göbök félévente ultrahangos ellenőrzést igényelnek.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Kedves Doktornő/Doktorúr!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy az alábbi pajzsmirigy értékek mire utalhatnak? Jelenleg IR-re 2x500mg Merckformint szedek. Az eremények a ciklus 21. napján történtek.
TSH 2,128 mIU/L 0,400 - 4,000
Szabad T4 11,94 pmol/L 7,75 - 15,21
Szabad T3 6,12 pmol/L * 3,80 - 6,00
Anti-TPO 0,6 U/mL 0,0 - 9,0
Prolaktin 279,9 mIU/L
Referencia nem terhes esetben: 70,8..566,5
Progeszteron 26,2 nmol/L
follikuláris fázis : 0,98 - 4,83 nmol/l
luteális fázis : 16,40 - 59,02 nmol/l
posztmenopauza : <0,25 - 2,48 nmol/l
I. trimeszter : 15,04 - 161,35 nmol/l
II. trimeszter : 61,72 - 144,05 nmol/l

Köszönettel,
Anna
Tisztelt Kis Anna!

Pajzsmirigy hormonnál a szabad T3 kicsit emelkedett, kérem keressen fel az eredményével egy endokrinológus szakorvost.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/ Úr!
Egy kérdéssel fordulnék Önhöz!
Másfél hónapja derült ki, hogy IRes vagyok. Azóta nagyon szigorúan tartom a 130g ch-s diétámat, semmi bűnözés. Mégsem sikerül fogynom. Mi lehet ennek az oka? Nem érzem azt, hogy a diéta ellenére sokkal jobban lennék, sokszor ugyan úgy fáj a hasam, sokat puffadok. Beiktattam a rendszeres testmozgást is, heti 5* 1 órát sétálok. 5 kg-t szeretnék fogyni és nem tudom mi lehet a probléma, de biztosan nem működik valami jól továbbra sem... Kérném ha van valami tanácsa írja meg nekem...
Tisztelt Bánházi Krisztina!

Keresse fel újból kezelőorvosát.
Jó napot Kívánok.25 éves vagyok kb 18 eves korom óta hullik a hajam.Egyre kopaszság jellemez mint a férfiaknál érzékenyfejbőr kiséri a fejtetőn.Vizsgálatokon jártam minden negativ,Nem tudom,hogy ez endokrin iránya inkább vagy bőrgyógyász.Köszönöm
Tisztelt Kökönyei Krisztina!

Esetleg pajzsmirigy irányába és női nemi hormonokra, ha nem történt kivizsgálás, célszerű elvégeztetni.
Női nemi hormonokat, amennyiben szabályos a ciklusa, a ciklus 3. és 21. napján szükséges nézetni, a pajzsmirigy hormonok nem ciklushoz kötöttek, így bármikor el tudja végeztetni a vizsgálatot.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
A következő problémával fordulok Önökhöz: Van egy 18 éves, 185cm magas, 72kg súlyú fiúgyermekem. 9 hónapja konditerembe jár. Epés refluxal küzd. A reggeli hányingeres, hányásos rosszullétei, feszültség, állandó éhségérzet miatt a kortizol szint megmérését kérte. Az eredmény 643 lett, a felső határ 690. Az lenne a kérdésem, hogy ez magas-e, és ha igen, mivel lehetne csökkenteni? A mérés reggel 7:45-kor volt, előző nap volt edzése. Pszichiáter javaslatára a reggeli rosszullét, szorongás, feszültség miatt elkezdte szedni a Scippát, a hatásról még nem tudok beszámolni, mivel 1 hete szedi. Ez esetleg csökkentheti-e a kortizol szintet amennyiben magas? Válaszukat köszönöm.
Tisztelt Gabriella!

A kortizol szintet a stressz megemeli, de még határértéken belül van,tehát nem szükséges vele foglalkozni. A gyógyszer helyett javaslom a pajzsmirigy, inzulin rezisztencia illetve hormonális irányba történő kivizsgálást a panaszokra tekintettel.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt cím ! Autoimmun eredetű pajzsmirigy gyulladásom van .Kb egy éve anti tpo: 1300 ,tsh 5.34 .volt. Eutyroxot kaptam 50 mikrogrammot szedek naponta. Visszament a tsh értékem a normál szintre .De most szeptemberben kiderült hogy ételallergiám van :tejfehérje ,glutén tojás ,mogyoró. Azt olvastam az eutyrox tartalmaz laktózt. Kérdésem az lenne szedhetem e továbbra is az eutyroxot ? Vagy van itthon Letrox tablettám is szintén 50mikrogrammos .Esetleg szedjem inkább azt? Letrox azért van itthon mert az elején próbálkoztunk ezzel a gyógyszerrel is mert nehezen tudtam megszokni . Endokrinológushoz csak későbbre kaptam időpontot. Válaszát nagyon köszönöm.
Kedves Csilla!
Ha az Euthyrox bevétele utána van hasi panasz vagy hasmenés, akkor érdemes a Letroxra váltani, mert az laktózmentes gyógyszer.
Egyébként nem muszáj.
Dr. Koppány Viktória
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
6 hónapja próbálkozunk a babával eddig sikertelenül.(van már 1 kislányom) a 22.napon történő progeszteron vérvétel eredményem a következő.
Progeszteron: 26.99 nmol/l
Valóban kevés ez az érték a terhesség megtartásához? ovulációm a 12.napon volt. Válaszát előre is nagyon Köszönöm!
Tisztelt Gergő Tünde!

Határ értéken belül mozog, bár az alsó határt súrolja. Konzultáljon nőgyógyászával.
Gyermekvállalást befolyásolhatja a pajzsmirigy gyulladása, inzulin rezisztencia,pco-sy is. Amennyiben 1 év után sem sikerül teherbe esni, célszerű egy endokrinológus szakorvossal konzultálni.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt DR ÚR/HÖLGY!
Szeretném tudni hogy a tsh 0,1520miu/l szedhetem a pajzsmirigy+slim tablettát? Ha nem Ön mit javasol?
Köszönöm válaszát
Tisztelettel Bakos Ilona
Tisztelt Bakos Ilona!

Szedheti, attól függően, hogy van e eltérés a T3, T4 értékekben. Amennyiben nincsenek határértéken belül az eredményei nem ajánlott.

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK