Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Udvozlom!

Erdeklodnek a vizsgalatokkal kapcsolatban. Pigmenthianyos vagyok a testemen tobb helyen is es szeretnek egy reszletes kivizsgalason reszt venni. Erdeklodnek hogy mukodik a jelentkezesnonokhoz illetve mennyibe kerulnek a vizsgalatok.
Elore is koszonom a valaszat
Tisztelt Kiss Roland!

Minden szakorvosnak más a konzultációs díja, melyekről a weboldalunkon tájékozódhat részletesebben vagy a 36/70-431-97-28-as számon.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm!
25 éves vagyok, 6 évig szedtem fogamzásgátlót, egy féléves megszakítással.
Tavaly áprilisban abbahagytam, miután az arcom ás a hátam borzasztó csúnya lett. Hetente jártam bőrgyógyászhoz, elküldtek góckutatásra, majd petefészek ultrahangra. Minden negatív lett, de a tünetek nem enyhültek. Lelkileg már nem bírtam tovább, így újra elkezdtem a tablettát. Most újra lehettem, mert babát szeretnénk, de ismét jelentkeznek a tünetek és félek, hogy, a hormonháztartásommal van probléma, így fontolgatom az endokrinológiai kivizsgálást, hormonvizsgálatot. Kérdésem az lenne, hogy a tabletta abbahagyása után mikor reális a hormonvizsgálat, mikor mutat a vérképem, már a gyógyszertől nem befolyásolt értéket.
Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelt Dorka!

Fél évvel a gyógyszer elhagyása után nyugodtan csináltathat hormonvizsgálatot, melyet ciklushoz kötötten a ciklus 3. illetve 21. napján végeztetnek.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Udvozlom ! A mainap voltam pajzsmirigy ultrahangon.A lelet ertekelese:A pajzsmirigy mindket lebenye norm.nagysagu az isthumus megtartott vastagsagu a szerkezet kisse durvabb echomintazatu inhomogen.A vascularisatio megtartott.Mindket oldalon a nagyerkepletek menten egy -egy 11mm-es nyirokcsomo van.Megtene hogy elmagyaraza hogy mit jelentenek ezek szakorvosi szavak? Es hogy jo e a lelet ? Koszonom valaszat
Kedves Betegünk!

Az ultrahangon leírt inhomogenitás krónikus gyulladás jele lehet. Nem tudom, hogy a pajzsmirigy hormonok értékei megfelelők-e. Ha igen, tennivaló nincs, ha nem, akkor endokrinológus segítsége szükséges az esetleges gyógyszeres terápia beállítása végett.

Üdvözlettel: Békési dr.
Tisztelt Illetékes!
Farkas Sándor vagyok,egy kétgyermekes családapa Békéscsabáról. Szeretnénk többek között egészséges étrend mellett felnevelni csemetéinket, így egy nagyon fontos- ám egyszerű és banális - kérdésnél megakadtunk.
Azzal kapcsolatban kérném szíves szakértelmüket, hogy van e szüksége a szervezetnek cukorra?
Manapság rengeteg "támadás " éri a cukrot( a sajtón keresztül) és tudjuk, hogy nem egészséges, ezért nem egyértelmű számomra a szükségessége. Tudomásom szerint főleg reggel, éhgyomorra nem tesz jót a szervezetre a meredek inzulin-reakció miatt. Valóban nem célszerű reggelire pl. kakaós csigát adni a gyerekeknek? Máshonnan pedig azt hallom, hogy az agy tápanyagforrása a cukor.
Összegezve hogyan lehet a cukorbevitelt optimalizálni?
Nagy köszönettel; válaszukat várva; Farkas Sándor
Kedves Sándor!

Minden szénhidrát tartalmú élelmiszer (kenyér, rizs, burgonya, tészta, kekszek, gyümölcs, cukor) alapvetően egyszerű szénhidráttá, szőlőcukorrá, vagy más néven glükózzá bomlik le. Emiatt nincs szükség arra alapvetően, hogy egyszerű formában vigyük be a szervezetbe, hiszen az összetett szénhidrátokból is lehet biztosítani a szükséges szénhidrát bevitelt a szervezet számára. Ettől függetlenül az energia bevitelünk 5%-a származhat az egészséges táplálkozás irányelvei szerint is egyszerszerű cukorból, így bár teljesen mértékben egészséges szervezet számára nem kell kizárni a táplálkozásból, de bevitelére sincs szükség.

Varga Dóra
Dietetikus
Érdeklődni szeretnék, hogy változókori (6 éve petefészek és méh eltávolítás) hormonegyensúly "helyreállításával" Önök tudnak-e segíteni. Én eddig nőgyógyászoknál próbálkoztam, de csak Lady-Bon nevű gyógyszert kapok. A hormonszintemet nem is nézik meg. A Lady- Bon szedése mellett is (6 éve) szenvedek a hőhullámoktól.

Most gondoltam arra, hogy esetleg nem is nőgyógyászhoz hanem endokrinológushoz kellene fordulnom???

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!!
Tisztelt Ilona!

Endokrinológus hormonpótlásával tud segíteni a panaszok csökkentésén.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr, Doktornő!

30 éves vagyok, kisfiam 20 hónapos. Súlyproblémával küzdök, pco-ra utalva ciszták vannak a petefészkemen.
100 kg vagyok 171 cm. Január óta zsírégető aerobicra járok, húsvét óta visszafogtam a szénhidrát fogyasztást, július eleje óta pedig 160 gr diétával barátkozom háziorvosom javaslatára. 3 kg-tól tudtam megszabadulni ez idő alatt. Háziorvos javasolta azt is hogy járjak utána miért nem indul meg a fogyás, eljutottam egy laborvizsgálatra, melyen a hormon értékeim rendben voltak, pajzsmirigyek is. D vitaminom volt éppen a határ alatt. Az cukorterhelésem értékei a következők lettek:


Glükóz terhelés 0: 5,7 mmol/L
Glükóz terhelés 60: 7,8 mmol/L
Glükóz terhelés 120: 5,3 mmol/L
inzulin 0: 13,7 mIU/L
inzulin 60: 65,3 mIU/L
inzulin 120: 46,7 mIU/L

Mindig is küzdöttem a súlyommal, 25 éves koromban 1 év alatt 20 kg-tól szabadultam meg, akkor voltam 70 kg. De már terhesség előtt rámjöttek kilók, 88 kilóval lettem terhes és 114 kg-val szültem.Szülés után két héttel 98 kg voltam, és azóta is ekörül van a súlyom +-2 kg.
Tisztában vagyok az egészséges életmóddal, rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszem,nem eszem kenyeret 5 hónapja (reggeli vacsi 4-4 szelet abonett) tisztított vizet iszom kizárólag, nem dohányzom, nem kávézom. Türelmesen vártam tavasszal, hogy biztos csak nehezen indul meg a fogyás, de sajnos semmi nem történik heti 2-3 óra intenzív mozgás mellett sem.

Kórelőzményemben volt magas pulzus és vérnyomás, amire gyógyszert is szedtem, de életmódváltás során el tudtam hagyni, és panaszmentes vagyok. 2012-ben is pco-m volt, mely glikémiás index diétával felszívódott. Kisfiam előtt volt egy vetélésem, melyet műtéti úton kellett befejezni. Kisfiamnál is 16 hétig Utrogestan kúpot kellett használnom vérzés miatt. Terhesség alatt magas vérnyomással kezeltek Dopegittel és Cordaflexel, melyet szülés után két hónappal abbahagyhattam, visszaált. Szülés természetes úton volt, nehéz, de 39+6 napra 10/10 apgarral.

Kérdésem az lenne, hogy létezik, hogy ezek miatt az értékek miatt nem tudok a túlsúlyom egy kis részétől sem megszabadulni? Ön szeint szükséges lehet gyógyszeres kezelés? Az a későbbiekben elhagyható? Ez az állapot már teljesen elkeserítő, úgy érzem mindent megtettem és nem történik semmi.

Endokrinológussal fogok a jövő héten találkozni, de szeretnék felkészültebben érkezni, hogy értsem is miről van/lehet szó. Illetve mivel ezek az értékek nem teljesen egyértelműek több véleményt is meghallgatni.

Előre is köszönöm szíves válaszát.
Tisztelettel: Virág
Tisztelt Virág!

Köszönjük kérdéseit. Interneten keresztül véleményt alkotni általánosságban tud Professzor Úr! Az Ön esetében már konkrét kérdések merülnek fel, amelyeket személyes konzultació alkalmával az eddigi előzmenyei áttekintésével tud mondani, figyelembe véve az állapotát, betegségeit, gyógyszereit, életvitelét.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/ úr!

Hypotireosisom, IR-em, és PCOS-em van. Letroxot és mercformin xr 500-ast szedek. Ma írtak fel nekem az emelkedett prolaktin szintre bromiciptrin tablettát. Az lenne a kérdésem, mivel a baba téma még nem aktuális nálunk 1-2 évig és cypromix tablettát szedek, hogy bromiciptrin mellet szedhető-e mint hormonális fogamzásgátló nem befolyásolják-e egymás hatását?

Köszönettel: Melinda
Szedheto mind a ket gyogyszer egymas mellett ( Bromocriptin ès Cipromix).

Koppány Viktória dr.
Tisztelt Doktornő/úr!

25 éves vagyok, sajnos 2 vetélésen vagyok túl. A második vetélésem után 1 héttel készült laboreredményemen a TSH: 9,94 mIU/l, fT3: 5,79 pmol/l, fT4:13,05 pmol/l, az összkoleszterinem: 5,8 mmol/l, cukorterhelés nem készült, az éhomi cukrom: 5,8 mmol/l, HbA1C (NGSP):5,2 %, HbA1C (IFcc):33,3 mmol/l. Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy a terhesség alatt jódtartalmú terhességi vitamint szedtem, illetve jódtartalmú sót használunk, ezek befolyásolhatják-e a TSH szintet? Valamint számít-e, hogy a vetélés után csak 1 héttel készült a labor? A kivizsgálások folyamatban vannak, de endokrinológushoz csak októberben jutok el...
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Viktória
Tisztelt S. Viktória!

Befolyásolja a hormonértékeket a jódtartalmú készítmény,célszerű jódmenteset használni a kismama vitaminok közül és a sóból is. Lássa endokrinológus szakorvos az eredményeit, mert magas a tsh szintje.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt doktor úr!
Göbös pajzsmirigy betegségem van,de gyógyszeres kezelés még nem szükséges az orvosom szerint mivel a TSH értékek jók..Most nagy nehezen tovább lépve elküldött terheléses cukor vizsgálatra.Ennek eredménye a HOMA Index 6,6 Glukóz 5,9 Glukóz plazmából 120 perc 7,5 mmol/l Inzulin 25 Inzulin 120perc 174,7.És hormon vizsgálatra is mivel a menstruációm rendszertelen és hónapokig nincs is.Luteinizáló hormon 39,85 Follikulus stimuláló hormon 83,10 Prolaktin 256 ösztradiol 43,6 totál tesztoszteron 1,120.Nagyon jó lenne egy jó tanács.Miért nem kell gyógyszeres kezelés?
Köszönöm
Tisztelt Andrea!
Endokrinológus lássa a leletét, mert a homa indexe elég magas. Célszerű olyan szakorvost keresni,aki foglalkozik inzulin rezisztenciával, PCO-szindrómával és pajzsmirigy betegségekkel is.
Központunkban Koppány Viktória és Polyák Annamária drnőt tudom javasolni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr!

62 éves 10 éve Inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok.
E mellett pajzsmirigy problémával kezelnek gyerekkorom óta a 90-es évek elején műtöttek ezzel.
Az utóbbi időben iszonyatosan izzadok a legkisebb terheléstől is.De minden tünetet észlelek magamon mit erről írnak, fáradékonyság és iszonyú ingerlékenység is. Ez akár pár lépés után is előfordul. A háziorvosom azt mondta "meleg van ezért izzadok" A TSH értékeim a három havi ellenőrzés során normálisak.
Jelenleg napi 2 L-Thyroxint szedek.
Az inzulin mennyisége 20-22-28 egység Apidra nappali és 84 egység Toujeo éjszakára.

Kérem válaszát, tisztelettel: Ferenc

Kedves Ferenc!

Panaszai alapján javaslom, jelentkezzen endokrin szakrendelésen, valamint kardiológiai vizsgálaton.
A szénhidrát háztartása egyensúlyban van? Milyen gyakorta vannak alacsony vércukor értékei?

Az izzadás okának és az alacsony fizikai terhelhetőségének részletes kivizsgálása szükséges.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK