Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Érdeklödni szeretnék , hogy a 14 lányomnak pajzsmirigy alulmüködése, és gyulladása van,Hormon tablettát még nem szedünk,az lenne a kérdésem ,van e valamilyen természetes gyögymód amit tudnának javasolni? Köszönettel: Szabóné
Tisztelt Szabó Jánosné!

Pajzsmirigy gyulladására szelén szedését javasolják többnyire, de célszerű egy endokrinológus szakorvost felkeresni és egy személyes konzultáció, manuális vizsgálat esetleg szükséges labor vizsgálatok után átbeszélni milyen lehetőségek vannak.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Cím!
Azzal a kéréssel fodulok Önökhöz, hogy 55 éves elmúlta, 2005-ben méh eltávolításom volt. 2008 óta szedem az L-thyroxint 50mg, mert alulműködés áll fenn. Azóta rendben van minde, de kb 1 éve felemelték 75mg-ra, mert a norm tartományon felül lett aTSH érték. Most viszont, lemet 1,6-ra, és eddig 2,8 volt. Remegést éreztem. Levettem a 25mg-ot. Jó így. Kérem válaszát. Tisztelettel:
Szucsányi Marianna
Tisztelt Szucsányi Marianna!

Sajnos ez így kevés információ szakorvosunknak, így biztos szakvéleményt nem tud mondani személyes konzultáció nélkül.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Szakorvos!
62 éves nő vagyok, elég hosszú ideje van garat gyulladásom, labor eredményeim jók, nincs semmiféle gyulladásom, a kenetem negatív. Az orvosom diagnózisa nem toxikus többgöbös golyva. A TSH 1,14mIU/L. Ft4-FT3 vizsgálat nem javasolt.Az lenne a kérdésem lehet rosszindulatú pajzsmirigy daganatom?
Válaszát köszönöm!
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigy göbösség nagyon gyakori elváltozás, ami az esetek döntő részében jóindulatú. Biztos diagnózist csak a tűszúrásos mintavétel mikroszkópos vizsgálata alapján lehet felállítani. Keressen fel egy endokrinológust, és konzultáljon vele a kérdésről !

Üdvözlettel: Békési Dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Szülésem óta(2013) 125 mg Letroxot kell szednem. Mostanában száraz köhögést tapasztalok, néha légszomjam is van. Olvastam egy cikket arról, hogy a Letrox megnöveli a tüdőrák kialakulásának esélyeit. A kérdésem az lenne, hogy ez valóban igaz-e, illetve, ha igen van-e olyan gyógyszer forgalomban Magyarországon, ami nem t4, hanem t3 hormont tartalmaz? Köszönöm válaszát! Tisztelettel: M-N. Nikoletta
Kedves Betegünk!

Félelme alaptalan, nyugodtan szedheti a Letroxot. Ettől függetlenül panaszai miatt kivizsgálás szükséges, ami magában foglalja a mellkas rtg végzését is. Keresse fel háziorvosát!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Békési Dr.


Tisztelt Doktornő!

Egy eléggé összetett problémával kapcsolatban kérem a segítségét:
Németországban élünk, 2 gyönyörű kislányunk van, és szeretnénk egy harmadik babát is.
Tavaly novemberben volt sajnos egy vetélésem, a terhesség 7. hetében, aminek műtét lett a vége. Utána különböző tünetek jelentkeztek: szívritmus zavar, gyomor panaszok, szédülés. Ennek az lett a vége, hogy január végén kivették az epehólyagomat, mivel más problémát nem találtak, és nagyon rosszul voltam. A műtét után depressziós lettem, ami tőlem teljesen idegen dolog volt eddig. Pánikrohamaim voltak, és képtelen voltam bármit csinálni, ezen kívül nyelési nehézségeim voltak, úgy éreztem, hogy valami van a torkomon. Kaptam antidepresszánst, és elkezdtem egy pszichológussal konzultálni. Az ő tanácsára a nyelési nehézséget nem hagytam annyiban, mindig mondtam a házi orvosomnak, amikor mentem hozzá vizsgálatra. Márciusban végül megnézte ultrahanggal a pajzsmirigyemet, ahol talált egy 1 cm-es gyulladt területet. Mivel a hormonszintem rendben volt, azt mondta, hogy nincs gond, fél évente ellenőrizni kell, hogy nem történik-e változás.
Szerencsére az antidepresszánsok szedését sikerült júniusban abbahagyni, de mivel továbbra is megmaradt a szívritmus zavar, és fegyelmeznem kell magam, hogy ne törjön ki rajtam néha a pánik, (szerencsére a pszichológustól tanult technikák ebben segítenek), júliusban, mikor Magyarországon voltunk elmentem egy pajzsmirigy ultrahangra, ahol azt mondták, hogy valószínűleg Hashimoto betegségem van, de szükség van egy részletes pajzsmirigy vérképre is. Ezt meg is csinaltattam, az eredményeim az alábbiak lettek: TSH: 0,985; FT4: 10,22; FT3: 4,54; TSH receptor elleni antitest: 0,4; Thyreoglobulin: 0,47; Anti Thyreoglobulin: 149,2; Anti TPO: 0,4; rT3: 0,17. Sajnos mire megjöttek az eredmények, vissza kellett jönnöm Németországba, mert kezdődik az iskola, így nem volt időm felkeresni egy endokrinológus szakembert. Viszont szeretném tudni, hogy ezek az eredmények okozhatják-e a panaszaimat, illetve milyen hatással lennének egy újabb gyermekvállalásra?
Szükséges lenne-e gyógyszeres kezelés?


Válaszát köszönöm,

Viktória
Tisztelt Viktória!
Szükséges lenne felkeresni endokrinológus szakorvost mindenképpen, mielőtt újabb babát terveznének,hogy a megfelelő szintre állítsa a hormonokat. Panaszai fennálló pajzsmirigy gyulladásra utalhatnak.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Kedves Doktor Úr!

29 éves nő vagyok, van egy 9 éves kisfiam. kb. 1 éve, vagy már kicsivel több is mint 1 éve a citológia eredményem p3, ezelőtt mindig p2 volt. A nőgyógyászom nagyon kicsi, és szerinte már-már elenyésző méhszájsebet állapított meg. Mondta, hogy a hüvely flóráját kell rendbe tenni. Először Vitagyn C hüvelykrémet kaptam. Később kaptam rá Klion D hüvelykúpot is már. Attól sem lett jó. Tünetem nincs, nem fáj semmim. Szokott lenni folyásom, sárgás-fehér, nem kellemetlen szagú, és nincs viszketés csípés vagy bármi más...! Nem értem mitől lehet ez? Csinált HPV tesztet az orvos, és negatív lett minden eredményem. Viszont babát szeretnénk még az éven. A tanácsát szeretnék kérni! Köszönöm.
Tisztelt Nikolett!

Először szükséges kezelni a méhszájsebet, ami okozhat gyulladást és ezért p3-as a cit. lelete.Célszerű fél évente kontrollálni míg nem kap P2-es eredményt.
Tisztelt Doktor Nő/Úr!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e IR-em az eredményem alapján?
Glükóz: 0':4,6; 60':5,7; 120':2,7; Inzulin: 0':2,5; 60':210,9; 120':15,5; A D vitaminom: 48,6. A pajzsmirigy hormonjaim a ref. ért. alatt vannak. Egyébként az alkatom: 44 kg és 161 cm vagyok (35 éves). A Homa indexem 0,5 és azt olvastam hogy 2,5 fölött számít IR-nek. Ezért nem tudom magamat "hova tenni", mert a közérzetem sokszor nem jó, elég érzékeny vagyok a vércukor ingadozásaimra, állandóan kívánom az édességet stb. Mit tanácsol?

Válaszát előre is köszönöm szépen!

Üdvözlettel: V. Anikó
Tisztelt Vajda Anikó!

Lelet kiértékelést szakorvosaink csak személyes konzultáció során vállalnak. Kérem amennyiben szeretné kiértékeltetni jelentkezzen be központunkba.
üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm!
Pajzsmirigy alulműködéssel kapcsolatos vizsgálatora szeretnék árajánlatot kérni.
Üdvözlettel:
Kiss Klaudia
Tisztelt Kiss Klaudia!

Árainkról a honlapunkon tud tájékozódni vagy az [email protected] emailcímen.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Kedves Doktor/ Doktornő!

2014 februárjában pajzsmirigy alulműködét diagnosztizáltak nálam. Az Tsh értékem akkor 22.8 volt.
Kb màsfél év alatt sikerült az étékemet a hatàr a 'megfelelö' értékre levinni most 3,4.
Jelenleg letrox 125 öt szedek.
Mióta azonban szedem a gyógyszert a menstuáióm össze vissza jött meg sőt van hogy 3-5 hónapot is kihagy. Voltam vele nögyogysznál aki az ultrahang alaplán azt mondta hogy a méhfal vastagsága biztosan nem utal változó korra. Most vagyok 43 éves.
Létezik hogy a letrox ennyire felborította volna hormonrendszeremet vagy esetleg valami mas lehet még az oka.

Köszönöm a vàlaszt előre is.

Erika
Kedves Erika!

A 43 éve mellett a 3,4 mIU/L-es TSH-ja még mindig magas, ha a Letrox nem okoz mellékhatást, emelni kellene a dózisán.
Anti-Müller hormont és egyéb nőgyógyászati hormonvizsgálatokat is kellene vizsgáltatni ahhoz, hogy esetlegesen nem preklimaxról van-e szó. Valamint 75 gr glükózzal végzett OGTT tesztet, amely során a vércukor mellett az inzulint szinteket is megnézik.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Doktor/nő,

a segítségét szeretném kérni az alábbi eredmény értelmezésében.

0. perc glükóz 5,3 mmol/L Inzulin: 3,6 mIU/L
60. perc glükóz 4,6 mmol/L Inzulin: 13,4 mIU/L
120. perc glökóz 5,9 mmol/L Inzulin: 26,4 mIU/L

HOMA: 0,9.

Az inzulin meredeken megy fel. (Vajon mikor kezd el csökkenni?) A glükóz a 60. percnél a legalacsonyabb. Mitől lehetnek ezek, vagy mit jelent? Babát szeretnék, magas prolaktinra 2 hete szedek 2X1 tabletta Bromocriptint. Progeszteronom kicsit alacsony, de határértéken belül van. Ezen kívül a vérképem rendben van. Normál testalkatú vagyok, egészségesen étkezem, heti 1-2 alkalommal sportolok.
Köszönöm.
T.E.
Kedves T.E.!

A magas prolaktin okozza, hogy alacsony lett a progeszteron szintje. A baba vállalás miatt ezt kell elsődlegesen rendezni.
Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy az emelkedőben lévő inzulin szintje mikor kezd el csökkenni.
A vércukor terhelése normális eredményt adott, nem gondolnám, hogy ez gondot okozna bármiben is.


Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK