Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr úr/hölgy!Nagyon örülök hogy lehetőséget kaptam hogy írhatok önnek a problémám 2005-től áll fent azóta hashimoto thyreoiditis,hypothyreosis,obesitas,PCOS és hyperinsulinaemaia miatt kezelnek nem nagy eredménnyel jelenleg Euthyrox 100mcg szedek napi 2+3/4 tbl.da a gyógyszerész azt mondta hogy napi egyet szabad be venni így nem tudom mit csináljak mert a drúr meg a felírt adagot javasolja.Megállapított diagnózis:hypothyreosis 2010.03.16 i leletem
a következő:Hemoglobin A1c:5,8%
Szérium glukoz:4,63mmol/l
THS:11,660uIU/mL ez magasabb azt mondta a Drúr.

Szeretném ki kérni a Drúr/hölgy véleményét hogy 2005 óta mért nem javult az állapotom lehet e rajta változtatni nagy problémám az volna hogy babát szeretnék de nagyon elvagyok keseredve hogy talán soha nem lehet babánk a férjemnek kevesebb a spermája nála ez a baj azzal tisztába vagyunk hogy természetes úton nem lehet babánk és orvosi segítségre van szükségünk de addig nem tudunk bele vágni amíg én rendbe nem jövök de az orvosom akihez járok nem mond túl sok mindent szép szóval nem nagyon foglalkozik velem 2005 óta semmi változás nincs a betegségem körül legközelebb 4 hónap múlva kell vissza mennem hozzá és semmi változás nincs.Drága Drúr/hölgy kérem szíves válaszát a betegségemmel kapcsolatban ha egy mód van rá hogy meg tudnak gyógyítani és nem kell hozzá sok sok évek akkor kérem jelezzék felém mert 28 éves vagyok és szeretnék már babát 8 éve vagyunk együtt férjemmel.Köszönöm szíves válaszukat Tisztelettel:Majorosné.
Kedves Majorosné!

Leleteit át kellene nézni ahhoz, hogy véleményt tudjak mondani az Ön állapotáról. Az biztos, hogy 11-es TSH nagyon rossz érték. A gyógyszerészét nem értem, mert minden hormonhiány esetén annyit kell visszaadagolni amennyi hiányzik. Tehát várom szeretettel, hogy megbezéljük a teendőkt.
Üdvözlettel

Dr. Major Judit

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK