Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő/Úr !
Szíves véleményét kérem.
Anamnesis: Struma nodosa miatt 10 éve állok gondozás alatt. Hypothyreosis miatt napi 75 ug L-Thyroxint szedek. A jobb lebeny alsó pólusán lévő progressiót mutató göb asp. cyt. vizsgálata megtörtént fél éve, dg. adására alkalmatlan volt.
Pajzsmirigy UH eredményem (2011.06.01.): A pajzsmirigy jobb lebenye 24x25,5x55 mm, alsó pólusában 8,5 mm-es echoszegény szegéllyel körülvett, fokozott keringésű, kissé szabálytalan conturu göb látható. Az alsó harmadban egy 5 mm körüli, echoszegény szegéllyel körülvett isoechogen göb van. A jobb lebeny és az isthmus határán egy 7,5 mm-es isoechogen göb látható. Az isthmus 7 mm széles, benne egy 11,5 mm-es, a mirigyállománynál kissé echoszegényebb szerkezetű göb van. A bal lebeny 18x17,5x55 mm, állományában dorsalisan a kp. harmadban egy 10,5 mm-es, echoszegényen inhomogen szerkezetű képlet látható. A kp. harmadban dorsalisan egy 14 mm-es echoszegényen inhomogen szerkezetű képlet látható. Az alsó pólusban egy 12 mm-es, isoechogen göb van. Jobb oldalon a nyaki nagyerek mentén néhány 9x3,5 mm-es és kisebb, echoszegény nyirokcsomó látható. A jobb parotis alsó pólusánál egy 7x3,5 mm-es, echoszegény szegélyű nyirokcsomó látható. A fültő előtt a parotis állományán belül egy 8x2,5 mm-es, echoszegény nyirokcsomó ábrázolódik. Bal oldalon a nyaki nagyerek mentén is megfigyelhető egy-két 2,5x3,5 mm-es, echoszegény szegélyű nyirokcsomó. A bal parotis alsó pólusában egy 10x3,5 mm-es, echoszegény szegélyű nyirokcsomó ábrázolódik. A nagy nyálmirigyek echoképe szabályos.
Az orvos véleménye: Hormonleletek normál tartományban vannak. Egyelőre az eddigi substitutio folytatása javasolt. Tekintettel arra, hogy a kontroll UH során további kisfokú progressio látható, a jobb lebeny alsó pólusán elhelyezkedő göb fokozott keringésű, szabálytalan kontúrú és a korábbi cyt. vizsgálat diagnózis adására alkalmatlan volt, ezért kétoldali subtotalis resectio elvégzését javasoljuk.
Tisztelt Doktor Nő/Úr !
Szeretném megkérdezni, hogy valóban indokolt-e a műtét elvégzése.
Szíves válaszát és segítségét előre is köszönöm.
Tisztelettel: Piroska
Kedves Piroska!
A leírtak alapján hosszú ideje fennálló folyamat, csak személyes konzultáció alapján tudok pontos választ adni.
A rendelésemen az oki diagnózis alapján történő gyógyításra törekszem, mely alapján ön esetében is tudok segíteni a műtét elkerülésében.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK